Nezkrotná Lucía (TV seriál)

• Venezuela

Ángel rebelde

Telenovela / Romantický

Venezuela / USA, 2004, 217x45 min

Je mi absolutně jasné, že tímto komentářem klesnu u všech na samotné dno, ale odpustit si to nemohu. Po pravdě řečeno jsem tohoto seriálu viděl cca 35 dílů po sobě v době kdy jsem byl nemocný a válení u TV se tak stalo takřka celodenní náplní (jako na potvoru zrovna odešel PC). Většině uživatelů zřejmě stačilo k udělení odpadu 10 minut seriálu. Já jsem viděl mnoho dílů po sobě, takže jsem se takříkajíc dostal do příběhu. Oproti jiným telenovelám to není jen o vzájemné lásce dvou hlavních představitelů, ale míchá se do toho spousta záporáků a záporaček a jejich intrik, dále se odhaluje minulost dvou rodin, do toho přichází vraždy, podvody atd. Po několika dílech jsem se začal těšit co se stane dál, postupně jsem si oblíbil jednotlivé postavy (zvlášť tu vražedkyni Cristal bo jak se jmenovala), zkrátka fajn seriál u kterého jsem se nikdy nenudil a celkem slušně bavil. Zkuste se na to podívat nezaujatě, zkuste se podívat na víc dílů, zapomeňte že je to jihoamerická telenovela... ale to asi chci moc. /viděno v TV: 75% a 4*/(12.8.2010)

• fiLLthe3DD

"Angel Rebelde" je sice blbost, ale i tak se zde našlo pár dobrých momentů. Udělené hvězdičky však rozhodně patří úvodní písni a psychopatce Cristal která zabila spoustu lidí, plus ještě chrstla své „kámošce" Rubi do tváře kyselinu (https://www.youtube.com/watch?v=w2SQmNlCiro)!!! V porovnání s Cuando seas mía nebo Cuidado con el Angel je "Lucía" hodně povedená telenovela, plná lásky, vražd a intrik, avšak v porovnání s El Fantasma de Elena a El Rostro de Analía je "Lucía" jen klasický telenovelový odpad plný otravných postav a trochou vražd. Takhle jen za 3*, ale myslím, že by si alespoň 30% "Lucía" zasloužila, a to hlavně kvůli tomu kyselinovému útoku!(20.7.2016)

Tohle je odvrácená stránka mého dětství, směju se, jen když to vidím. Stále výborná komedie. Nikdy nezapomenu na scénu, kdy ďábelská mrcha Maritza (jestli se tak jmenovala) jde na kliniku, aby se tam nechala oplodnit a přesvědčila tak Raula, že s ním čeká dítě a on si ji musí proto vzít. Zaklepe na dveře, oznámí lékaři, že potřebuje co nejrychleji otěhotnět, načež vytáhne Raulův portrét a dodá: "...a potřebuju, aby dítě bylo podobné tatínkovi. Vypadá takhle." Geniální :D(8.3.2015)

• Sarkastic

Hm, seriál naprosto bez ducha. Chtěl jsem dát 1* alespoň za vtipné dialogy, jenže tady jsou velice ohrané a trapné. Když už mě nenapadá nic ,za co bych mohl dát tu 1, zamyslím se, jestli se alespoň můžu zasmát tomu, jak je to trapné. Tady mě smích přešel. A musím říct, že ty možná hezké, ale naprosto vypatlané modelky tomu nepřidají. Odpad!(16.2.2008)

Musím říct, že telenovely opravdu nijak vášnivě nesleduju...spíš se jim vyhýbám, ale tohle se mne opravdu líbilo. Když jsem byl na měsíc připoutaný k lůžku, tak jsem si na to postupem času vytvořil závislost. Tak pitomé dialogy, tak dementní scény, tak bláznivé náhody a ulítlé všechno se jen tak nevidí...a ten šílený český překlad ve stylu "ty šmajdo" , "huso pitomá", "ty lotře"......no až jsem se do toho zamiloval. A ti záporáci- paráda!!! :)) Dávám 5*...ať si každý říká, co chce....nemusí to mít inteligentní hloubku....jde o to, jestli to baví .)(25.5.2013)

• - Spoiler: Cristal (Maritza Rodriguez) zavraždila 10 osob. (fiLLthe3DD)

• - Telenovelu natáčela venezuelská společnost Venevision a na režisérské křeslo usedli Yaky Ortega a Freddy Trujillo, kteří se společně sešli už při práci na telenovele Divoká kočka (od r. 2002), která je také od společnosti Venevision. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Cristal (Maritza Rodriguez) polije Rubi (Maria Antoineta Duque) kyselinou, můžeme si všimnout, že Rubi má kromě obličeje zasažené i paže a předloktí. Když se však Rubi probudí v nemocnici, má znetvořený pouze obličej a na rukou nemá ani známky poleptání. (fiLLthe3DD)