Ráj

Animovaný / Krátkometrážní

Kanada, 1984, 15 min

Ishu Patel

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(4.3.2005)

Skutočný raj a pastva pre ľudské zmysly, citlivé prevedenie charakterov do farieb, pohybu a estetiky.(22.8.2006)

Krátkometrážní animovaný snímek o černém ptáku, který závidí ostatním jejich zabarvení a velkolepost - brzy se však přesvědčí, že svoboda je ze všeho nejcennější.(12.10.2015)

Vizuálne zaujímavé dielko s vynikajúcim hudobným backroundom (celý čas som uvažoval odkiaľ tú melódiu poznám:). Ishu Patel nesporne patrí medzi invenčných tvorcov a to sa cení...(21.11.2006)

Na veľkom projekte sa podieľal štáb desiatich ľudí (Patel si vážil individuálny potenciál experimentu a tvoril najmä sám). Paradise je založený na príbehu, ktorý mu jeho otec povedal ako malému chlapcovi. Volené dvojexpozície, podsvietené dierky, žiarivé farby, rôzne bytosti, tvary, ich pohyb a morfovanie vytvárajú snový, nadprirodzený svet vnútri paláca. Druhý svet pripomína ilustrácie z detských kníh (Patel sám bol ilustrátor) plné života a vytvára kontrast prvému svetu a zároveň tak životu oboch vtákov v snímke.(29.8.2017)