poster

Lupin sansei: Babylon no ōgon densetsu

 • Japonsko

  ルパン三世 バビロンの黄金伝説

 • USA

  Lupin III: The Legend of the Gold of Babylon

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

Japonsko, 1985, 100 min

Režie:

Seidžun Suzuki

Předloha:

Monkey Punch (komiks)

Scénář:

Jošio Urasawa

Hudba:

Júdži Óno

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • JFL
  *****

  Kde jinde mohl Seidžun Suzuki plně odpoutat svou obrazotvornost z řetězu než v animovaném filmu, který navíc náleží k proslulé nadsazené sérii inspirované francouzskými kriminálkami.(10.8.2008)

 • Dexter1
  ***

  Pohľad na Lupina III v ružovom ma celkom ubíjal. Našťastie bol tento film nabitý gagmi, zlosynom, ktorý zabíjal "mucholapkou smrti", slušnou akciou, skvelým soundtrackom a so strašným koncom. Nemôžem sa nejako stotožniť s nadprirodzeným koncom, tak nejako som bol sklamaný aj pri Mamovi. Nuž uvidíme čo mi ponúkne charizmatický Lupin III ďalej.(4.6.2011)

 • toktokmokmok
  *****

  Veľmi silný príbeh o mimozemskom zlate a čakaní na vyslobodenie zo Zeme na pozadí klasických Lupinovských reálií, ako ich poznáme zo seriálu. Ešte väčším zážitkom ako v seriáli je hudba.(11.4.2011)

 • manali
  ****

  Na můj vkus snad až příliš bujaré a naprosto oproštěné od veškeré spojitosti s čímkoliv reálně existujícím. Lupinovské extrémy (běhání po střechách, uhýbání kulkám..) jsou zde dovedeny ad absurdum a to někdy působí trochu prvoplánově zábavně. Mám trochu výhrady k plynulosti animace (mohlo být více okýnek:-), ale kresba jako taková je originální a dobře zvládnutá, jakoby se více přibližovala k reálu (obličeje), působí docela drsným dojmem. Možné tu je všechno a všechny Lupinovské stereotypy dojdou několikekerého naplnění.(2.1.2010)