Dream Work

Krátkometrážní / Experimentální

Rakousko, 2001, 11 min

Vizuální a sonický útok na lidské vnímání.(22.1.2015)

Tscherkassky mě doslova drapl za koule a protahuje mě neuvěřitelnými zákoutími čehokoliv. Určitě bych o tom nedokázal napsat třicetistránkovou erudovanou filosoficko-uměleckou studii, ale prostě se mi to líbí. Hodně moc. Zvuková stránka filmů je naprosto úžasná.(24.7.2015)

Jedno je pri tejto snímke isté, ak už nič viac, na 100% nevyzerá akoby bola nakrútená v roku 2001. Mal som pocit akoby som sledoval nejakú kópiu starého surrealistického filmu s dvadsiatich alebo tridsiatich rokov. Kópia vo veľmi zlej kvalite prežraná molami vysušená a zároveň mokvajúca v pivnici sedemdesiat rokov. Neviem presne o čom bol ten krátky príbeh ženy prichádzajúcej domov. Ale podľa kakofonických zvukov slasti a nasledovného utrpenia to pre ňu neveštilo nič dobré.(25.4.2014)

• Danny F.

Blbost!(27.7.2010)

Nejsem si jistý, co přesně tím chtěl Tscherkassky říct, ale já jsem v tom viděl zobrazení těžko identifikovatelných (a to není výtka - sny někdy není někdy jednoduché "vysvětlit") nočních můr, které se zdají hlavní hrdince a které se jí i po probuzení neustále prolínají do reality. Pokud šlo o tohle, tak to na slabých 5* je, protože to je atmosférické, vtahující a zajímavě udělané. Já bych to vysoko hodnotil i tak, ale za svojí interpretací si stojím a tak ten plný počet dám. Na třetí pokus jsem od Tscherkasského konečně viděl něco pořádného a trochu mi jeho Dream Work atmosférou připomnělo díla Takashiho Ita. Slabých 5*(12.1.2021)

• lubospoti

Tscherkassky a jeho dílo jdou nějak mimo mě.(18.8.2016)

Né každý tomu může rozumět, my co to známe víme, já tomu říkám Rozervané noci. Zvuková složka taktéž skvělá.(10.11.2013)

• Kusbi

Buď jsem hloupý a jedná se o skvělé dílo s nějakou hlubokou pointou (případně jde o mistrnou ukázku nějaké filmového techniky) a jenom já to v tom nevidím, nebo je to pouze snůška náhodných deformovaných záběrů nedávajících smysl, které by přivodily epileptický záchvat snad i epileptikovi, který je po smrti. Vzhledem k místnímu hodnocení je pravděpodobnější asi první možnost. Co můžu hodnotit pozitivně je zvuková stránka snímku, jinak toho ale moc není.(14.4.2020)