poster

Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu

 • anglický

  How the Sun Returned Water to the Puppy

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1960, 9 min

Režie:

Zdeněk Miler

Kamera:

Ivan Masník
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Karlos80
  ****

  Příběh úplně pro ty nejmenší. Malé roztomilé strakaté štěňátko, hledá svou vodu kterou mělo ve své misce, poté co se ale napilo a ulehlo, tak mu ji nezbedné slunéčko vysálo do poslední kapky. Štěňátko ji postupně hledá a ptá se napřed nějaké drzé kačeny, potom kravky, pak ji hledá v konvi, setká se i se žížalou, kopretinky o ni také nic neví, až poslední skřivánek mu poradí že ji má sluníčko, tak vzlétne balónkem až k němu a a když mu sluníčko balónek propíchne a on spadne zpátky na zem ke své boudě, tak mu ji sluníčko postupně všechnu vrátí, způsobem jako když prší. A štěňátko je rádo a jen spokojeně zaštěká a potom už jen spí a spí... Jeden z těch Milerových krátkých animovaných filmu, které jsem nikdy předtím a to ani jako malý neviděl. Roztomilá zvířátka v příběhu namluvili například Josef Kemr či známý a oblíbený zvířecí napodobovatel strýček Jedlička.(15.12.2006)

 • Radko
  ****

  Veľmi roztomilé šteniatko. Spôsob podania jeho príbehov je zaujímavý, animačne sa nevyhýba ničomu, čo má správne šteňa mať. Škoda, že vzniklo len pár dielov v začiatkoch Milerovej krátkometrážnej filmovej tvorby.(5.3.2005)

 • Jacinda
  ****

  Tohle mě tak nějak minulo(27.1.2009)

 • Stegr
  ****

  85% - První knížka, kterou jsem v životě četl, byla tato. Myslím, že jsem ji nedočetl... :D(9.10.2007)

 • ABLABLABLA
  ****

  Myslím, že asi nejznámnější příběh o štěnátku, ale přijde mi, že má nejmíň propracovanou animaci, zvláště pozadí oproti těm dvěma dalším.(18.10.2009)

 • exhoubus
  ****

  V tomto příběhu bylo všechno. Napětí, drama, komedie... Akorát mi vadí, stejně jako u Colomba, že se hned na začátku dozvíme, kdo je pachatel a příběh tím pak ztrácí na napětí.(21.11.2013)

 • Braddy
  ****

  Štěňátko bylo fajn, ale krtek byl a je o dost lepší. Navíc díly o štěňátku jsou určeny přeci jen těm nejmenším.(13.5.2006)

 • Pablinho
  ****

  Tohle je bomba, jsem měl i knížku :)) Jedna z mála, kterou jsem přečet. Nicméně, takhle maji vypadat pohádky pro prcky, hezká animace i příběh (který má nějaký smysl, je ze života a snad i malý ponaučení?)... Svýmu dítěti rozhodně pustim tohle než tuli-tuli.(15.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace