Shutter

Shutter: They Are Around Us

Shutter: The Original

Horor / Mysteriózní / Thriller

Thajsko, 2004, 97 min

To je přesně ono, žádné zbytečné rozptylování kecma ze začátku a rovnou na věc. Od začátku dokonce má Shutter vynikající děj, který se vidí málo u kterých hororů. Přesně tento snímek je duchařina se vším všudy. Do toho pár povedených lekaček a hned je to o nečem jiném. Po dlouhé době mohu říct "pořádný horor".. 8/10 = 85%(10.3.2011)

Některé scény mě sice rozesmály (Spoiler-Hlavně ta, kdy mu ta neodbytná duch seděla za krkem, to prostě... LOL :-), inu Asiati jsou prostě jiní, ale jako celek je Shutter duchařskej horor jako lusk, se skvěle depresivní atmosférou (pořád tam prší) a fajn hlavní dvojicí. Pro mě mnohem lepčejší než slavnější Ring, jen houšť.(26.5.2014)

Fotograf Tun srazi autem na silnici nahle se objevivsi postavu. Telo se nehybe a mladik ujede zbabele pryc. Nejaky cas pote se na jeho fotografiich zacnou objevovat divne stiny. Jeden ma tvar obliceje. Nebude to dlouho trvat, a Tunovi a jeho pritelkyni bude pekne horko.. Thajsky Shutter patri mezi absolutni spicku asijskych ducharskych horroru. Originalitou zrovna nesrsi, dej je docela predvidatelny, ale to hrave prebiji zpracovanim a na pomery zanru silnym pribehem. Temer vsechny lekacky jsou vytecne (pri nekolika z nich se mi hruzou jezily chlupy na tele), tradicne vlasaty duch poradne desivy, atmosfera hutna, herci dobri a vizualni zpracovani na patricne vysi. A ten neskutecny zaver.. Ten patri mezi nejsilnejsi, co jsem kdy v horrorech videl. Jakostni ducharina.(30.8.2005)

Je sakra pravda že priateľom z východu je jedno, že varia z tých istých prísad a len výsledok je vždy iný a len dobrý kuchár dokáže pripraviť chutnú porciu. Ale keď je po tom taký dopyt. Nemôžem uprieť istú nudu od začiatku filmu, ktorá pominula asi v polke s prvou pointou, no Shutter patrí rozhodne k nadpriemeru vďaka zručným ľakacím scénam a poctivou dávkou poínt.(8.8.2006)

,,NĚKDY DUCH ZŮSTANE S TÍM, KOHO MILOVAL.“..... /// Když v Thajsku sejmete auťákem osobu a necháte ji svýmu osudu, vleze vám ta svině do foťáku a dokurví vám negativ (a teda i fotky). Až později zjistíte, že je furt lepší, dokuď je ve foťáku, než třeba v komoře (pro debily - foto komoře) a romantici ocení tu sílu lásky ,,až za hrob“. Na místě je otázka: Má mě další z řady ošklivých strašících děvčátek čím překvapit? MÁ! Šikmovokej originál lepší americký verze (kterou tímto zdravím a ubírám jí hvězdu). Příběh je taková ta klasika, ale pár hustejch okamžiků (kdy mi po těle neběhal jen mráz, ale snad všichni Ukrajinci z mrazíren)(spolu s ňějakou černovlasou sviní, čumící mi z vany) říkaj, že tohle strašeníčko je hodný doporučení. I když uznávám, že ty 4* jsou kapku přestřelený..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju parafráze český lidový tvořivosti. Klíště na svoji šanci čekalo dost dlouho! 2.) Su blázen do strašidelných fotek. 3.) Kurevsky mě bolí za krkem. 4.) Thx za titule ,,JAHA“ a ,,marous“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ****(22.4.2012)

• - Když si Tuna a Jane prohlížejí fotografie připevněné na zdi, můžete si všimnout zvětšené fotografie ducha stojícího u regálů s knihami a stoly v popředí. Jedná se o fotografii pořízenou v Knihovně Willard ve státě Indiana v USA. (TomikZlesa)

• - V noci při cestě autem, po scéně na WC, mají hlavní hrdinové svítící obě světla. Ačkoliv o ně přišli při nehodě v úvodu filmu. (Michalechal)