Shutter

Shutter: The Original

Horor / Mysteriózní / Thriller

Thajsko, 2004, 97 min

• Renton

Scénář: Banjong Pisanthanakun, Sopon Sukdapisit, Parkpoom Wongpoom .. Nemám zrovna dvakrát rád (špatné) horory jako žánr. Navíc ty duchařské mě v poslední době stále více iritují! Samozřejmě na pár čestných výjimek. Jednoduše mne nebaví je sledovat. Scénáře bývají často slaboučké a kromě výjimečně dobré kamery a působivého hudebního doprovodu se často jedná jen o budování jakési atmosféry, ale nakonec kde nic tu nic. Do téhle šablony spadá i Shutter. Pár prvků je povedených, ale jako celek je to nuda, navíc už hluboce neinvenční a neoriginální. 30%.(13.3.2006)

Průměrná asijská duchařina s dlouhovlasým bubákem, co nemá klidu po smrti. Tedy ne že by byl po smrti bubák, nýbrž tělo, co kdysi duch, a nyní bubák, obýval. Film staví na lekačkách, při kterých se tříská do puklic, aby divák nadskočil co nejvýše. Jenže s každou další scénou se napětí vytrácí a lekačky přestávají fungovat. Přesto pár scén potěší, zjm. ty, kde se napětí vytváří - úprk v autě, hledání bubáka pomocí polaroidu v bytě, pátrání mezi mrtvolkami naloženými v lihu. Ovšem umyvadlová scéna byla k pousmání. K tomu si ještě překladatel titulků popletl kudlanky se sarančaty, což je trestuhodné... Zlatá stará gotika.(13.4.2018)

Chcete sa poriadne báť? Pozrite si Shutter! Garantujem vám, že niektoré pasáže budete len ťažko predýchavať a mraziť vás bude ešte niekoľko minút po zhliadnutí filmu. Ako konštatujú viacerí užívatelia, „infarktové stavy“ sú v tomto prípade asi najvýstižnejším slovným spojením. 90% (vzhľadom na relatívnu neoriginalitu snímky).(4.2.2008)

Tak zase jedna japonská duchařina, která má, tuším ,už opět americký remake. Jelikož ani tímto snímkem jsem nebyl kdovíjak nadšen, tím americkým si snad ani nebudu kazit náladu. ohužel ani příliš strašidelné v klasickém slova smyslu, i když něklik opravdu solidních scén tam bylo. Nejhorší bylo to, že jsem se neleknul toho co jsem viděl, ale spíš zvukového efektu, který se na mě z nenadání vyvalil z repráčku, když jsem to zase ztlumil, nebylo slyšet slova (ne že bych tý hatmatilce rozuměl. Aspoň, že se daly skoro všechny lekačky předvídat, tak jsem všas ubral hlasitost. No nic, je to prostě jen takovej průměr, viděl jsem lepší :).(5.8.2008)

Je sakra pravda že priateľom z východu je jedno, že varia z tých istých prísad a len výsledok je vždy iný a len dobrý kuchár dokáže pripraviť chutnú porciu. Ale keď je po tom taký dopyt. Nemôžem uprieť istú nudu od začiatku filmu, ktorá pominula asi v polke s prvou pointou, no Shutter patrí rozhodne k nadpriemeru vďaka zručným ľakacím scénam a poctivou dávkou poínt.(8.8.2006)

• - Když si Tuna a Jane prohlížejí fotografie připevněné na zdi, můžete si všimnout zvětšené fotografie ducha stojícího u regálů s knihami a stoly v popředí. Jedná se o fotografii pořízenou v Knihovně Willard ve státě Indiana v USA. (TomikZlesa)

• - V noci při cestě autem, po scéně na WC, mají hlavní hrdinové svítící obě světla. Ačkoliv o ně přišli při nehodě v úvodu filmu. (Michalechal)