poster

Jak chodí babičky spát (TV film)

Psychologický / Krimi

Československo, 1968, 81 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Kamera:

Adolf Navara

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • Marthos
  ****

  Klasické dílo svého žánru odehrávající se na sklonku šedesátých let vyniká pozoruhodnou psychologií postav, nápaditostí a spádem děje, i tématem, které pojednává. Zachycuje zdařile i složitost a nesnadnost života opuštěných starých lidí, odsunutých většinou zaneprázdněnými příbuznými na vedlejší kolej. Kvalitu tohoto skromného televizního díla zvyšuje i jeho záměrně otevřený konec. Herecké výkony v duchu proslulé britské racionality a sebeovládání charakterizují oba představitele hlavních mužských rolí - Eduarda Cupáka a překvapivě také Jaroslava Moučku. Upozornil bych i na fascinující herecký výkon Marie Rosůlkové, která i dnes poprávu patří mezi klíčové postavy českého divadla a filmu. I po téměř padesáti letech, které od vzniku této inscenace již uplynuly, prokazuje tato jakoby obyčejná a spíše komorní detektivka svou životaschopnost a přesvědčivě naznačuje neoddiskutovatelné přednosti klasického žánru před současnými thrillery a akčními filmy všeho druhu.(11.11.2017)

 • snaked
  ****

  Výborná detektivka s Cupákem a Moučkou jako dvojicí vyšetřovatelů. Skvělé herecké výkony, vyzdvihnu třeba Marii Rosůlkovou. Nezvyklé prostředí a dobrá atmosféra.(18.6.2010)

 • Gavin87
  ****

  Zapomenutý klenot československé televize mající mimo jiné i morální a výchovné poslání - ona působivá obžaloba mladé generace. Až nepříjemně a slizce akurátní ředitel je hereckým koncertem Jiřího Dohnala. Výborná Marie Rosůlková a velice přesvědčivá a distingovaná Marie Brožová. Skvělá televizní inscenace!(16.7.2011)

 • sator
  ***

  By se to mohlo jmenovat např: cyklus detektivek pro pionýry...Na dnešní dobu neuvěřitelné naivní a šlendriánsky napsané...Herecky to nestojí za hovor...druhá půle nabírá dech- tam je to podstatně lepší..." Paní Petzoldová je distingovaná dáma-tedy soudružka " to jediné mě zaujalo...(1.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace