Komentáře uživatelů k TV filmu (23)

Pro mě osobně velké zklamání, tato televizní inscenace trpí tím, že jejímu žánru vůbec nesedí televizní formát, navíc je to celé tak nějak televizně nastrojené, jen málokdy jindy jsem si při jeho sledování tolikrát říkal, že jsou scény tak nevěrohodné (např. ryze intelektuální pořad odkudsi z pozdního vysílacího času na ČT2 tu bojuje o majoritní podíly sledovanosti; paparrazzi tu točí nesmyslné záběry s nulovou vypovídací hodnotou atd.). Sice jsem do konce čekal, jak se příběh vyvine a co hlavní hrdina skrývá, ale natolik mě míjel, že jsem skutečně rozpačitý. Vyslovený propadák to sice nebyl, ale hodnotné drama tedy také ne. (Zamyšlení nad tím, že každý, i ten nejmorálnější člověk, je jen člověk a má své poklesky, jsem viděl již tisíce, ale tohle patřilo k hlubokému průměru. Jen by mě zajímalo, do jaké míry byla pro autory inspirací válečná zpravodajka Petra Procházková, jejíž film tam běhá stále v televizi a již je nápadně podobná hlavní ženská hrdinka Ivany Chýlkové?)(17.3.2007)

• igi B.

Hahahaha, dovedete si v té naší malé české podělávkoffské veřejnosrádní Šašské trdlovizi opravdu představit pořad typu "OPRAVDU"? Tož to já bych se Barťáka hnedle optal, jak je to doopravdy s těma vejvarama ve Varech, ale nejspíš by to moderoval zase nějakej kemoušskej kašpárek... °-/ . . . A jinak k věci - dosti jalová a nudná moralizující televizní inscenace na rádobymorální témata. Pravdivá však asi tak, jako je ta naša ČT "televizí veřejné služby"! . . . Pravda... ravda... avda... vda... da... da... da... (Jo to je starej fórek, už z konce >šedesátek< , že...) . . . Tak kdyby aspoň dada, ale zbylo jenom blabla! Tož tak, ale sorry, tahle alibistická šaškárnička filmem "morálního neklidu" teda nebude, ani kdyby to z ní M.S. opravdu páčila... - - - - - (Poprvé viděno 16.10.2011 na >hodinové jebničce< , hodnocení 252., komentář zde jako devátý - 16.10.2011)(16.10.2011)

• gudaulin

Moralita, která své slušné hodnocení odvíjí od provokativního tématu, jenže námět není všechno a autor scénáře i režisér opoměli své hře dát odpovídající hodnověrný rámec. Spousta věcí zde skřípe, psal o tom ostatně už Radek99 ve svém komentáři. I přes relativně krátkou stopáž je to takové televizně rozbředlé, bez důrazu na detail. I když pominu nedotaženost scénáře, pak takový námět může uspět spíš v angloamerickém prostředí, které dává důraz na klasické rodinné hodnoty u společensky angažovaných osob a nevěru veřejně známých osobností neodpouští. V našem pragmaticky českém prostředí je nevěra vnímaná jako věc osobního života, jak o tom konec konců svědčí reakce na nevěry našich předních politiků. Celkový dojem: 40 %.(30.4.2009)

Skvělá studie do nitra každého z nás... Aneb kdo je bez viny, ať hodí kamenem.... Chýlková, coby válečný reportér, morální pan redaktor v podání J.Bartošky a ejhle! Jiskra přeskočí a co teď s tím.... Zatloukat, přiznat se? :-) Pěkné(22.3.2005)

Scénář manželů Kohoutových je nadčasový a herectví ústřední dvojice dost přesvědčivé. I když je závěr očekávatelný, potěšil mě otevřený konec. A při poslední scéně na nádraží jsem se i upřímně zasmál :-)(14.3.2017)

Celkem dramatické stvárnění viny, boje s vlastním svědomím, odvahou a zbabělostí. Jedna hvězda navíc za nahatou Chýlkovou. :-)(18.12.2008)

• farmnf

Naprosto posraná a zejména režijně nezvládnutá moralistiscká inscenace. Bartoška se dívá charakterně a Chýlková se snaží dívat intelektuálně. Kratina se dívá blbě a primitivně, to mu sedí. Chýlkové spíše sluší, když se dívá nadrženě...a tam je i uvěřitelná. Asi ve dvacáté minutě jsem si uvědomil, že tento paskvil jsem dokonce viděl v televizi celý. Vařil jsem tenkrát svíčkovou a na dokonalosti díla mě záleželo víc než na pozornosti výpotku Němcové. Tahle holka se uměla vdát, jinak se jí ovšem nic nepovedlo.(3.11.2012)

Mate kostlivce ve skrini nebo mrtvolu ve sklepe?(16.10.2011)

Kam až může zajít žurnaliustika ukáže Ivana Chýlková v tomto dramatu. Jednoho moderátora v podání Bartošky pak natolik okouzí, že ten se stane kontrolovat a dojde k nejhoršímu.(9.7.2012)

• angel74

Námět měl určitě velký potenciál, ale zpracování je poněkud tristní. Nechci vyjmenovávat úplně všechno, co mi vadilo, ale bylo toho poměrně dost. Od příšerného hudebního podkresu až po nevěrohodnost v jednání hlavních postav a ještě jsem se stihla při té nedlouhé stopáži nudit. Snad jen po herecké stránce nemám výhrady. (45%)(2.1.2021)

Nápadité, chvílemi až strhující. Jiří Bartoška je provždy obdivuhodný, Ivana Chýlková výjimečně docela pěkná díky nalíčeným rtům. Škoda jen, že scénárista, na výraz flexibility a životnosti svého zaměstnavatele ve stylu "České dráhy" - tedy veřejnoprávní České televize, pravděpodobně ve 4 hodiny odpoledne při práci na příběhu filmu (poté, co asi zazvonila "padla"), zavřel sešit a odešel se síťovkou na nákup a pak domů. Ten film nemá konec - je to jako když někdo ukončí skladbu, linoucí se s gramofonu urváním přenosky... Škoda.(18.3.2007)

• Tominecek

Ocenění ELSA 2001 v kategorii "Původní domací televizní dramatická tvorba – herečka (Ivana Chýlková)", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(31.1.2009)

• nessbeal

"Jde v týhle zemi opravdu o pravdu!" Parádní námět, ale zpracování mělo na víc.(5.12.2020)

TAK TOHLE MNE OPRAVDU ZAUJALO . BARTOŠKA VE FORMĚ A CHÝLKOVÁ TAKÉ . DOST DOBRÉ .(13.12.2012)

• FRANTACZ1

Pouze za nápad, zápletka je příšerné klišé, a ještě hloupě zabalené.(23.4.2013)

• Pitryx

Snímek, který se snaží divákovi nalhat, že se pořady typu „Opravdu“ vysílají live. Nu, věř kdo chceš. Dvacet panu Kratinovi a se zbytkem se může jít autor vycpat. A mimochodem, když už si tu někdo hrál na pravdu, měl ji na konci snímku také použít. Míním veřejně, ne doma u nich. Debil.(11.6.2018)

• Thorgerda

Někdy, když se ten televizní "umakart" dostatečně odleží, může být i zábavný... Tohle je ale docela nepovedená, byť ambiciózní moralita,která je ve své vážnosti strašně trapná, obzvlášť v momentech, kdy válečná zpravodajka Chýlková v maskáčích olíbává nějakého tmavovlasého statistu před sádrovým bunkrem, marlborku třímaje v perfektně upravené ruce s čerstvou manikůrou, no ten Karabach z toho přímo čiší... Že je tahle postava inspirovaná Petrou Procházkovou by taky nemuselo být tak okatě zdůrazňovaný, to tu kašírovanost už jenom korunuje. Jitka Němcová ostatně jinak točit ani neumí... Nebo spíš, už neumí, O bábě hladové byl kdysi docela povedený kus(16.10.2011)

• topi80

Dívat se na to dalo, nějaký větší dojem v hlavě to nezanechalo.(5.10.2014)

• ostravak30

Celý film je od počátku zajímavý svým tématem. V Česku by se reálně ale takový pořad nikdy neuchytil, protože by do něj žádný politik nešel. Jde u veřejných osobností opravdu o pravdu? Film ale trpí předvídatelností. Už když se objeví Ivana Chýlková je jasné, že ji chce Bartoška přefiknout. Ty pohledy...rozhodně o tom přemýšlí. A válečná zpravodajka taky od počátku nevypadá, že by se tomu bránila. Ovšem jí jde o něco jiného. Chce Petra dostat. A taky to jejich sexuálním románkem skončí. Pak následuje vcelku dobrá zpověď v pořadu. Ale ten konec. Opravdu by si tak zkušená reportérka nepohlídala, že pustí správnou nahrávku? Konec je pak opravdu špatný. Petr se po jednom sexu zamiloval jako puberťák, buší na dveře Karle a sousedka hned volá bulvár. Jak se celý filmsnažil jít kupředu krůček po krůčku, závěr je zběsile nesmyslný. A ty příšerně zmalované obličeje jak Chýlkové tak Bartošky jsou také šílené. Na tvářích mají obří vrstvy make-upu.(7.12.2020)

• Gortyna

Slabota. Nejvíc mě pobavilo, jak byla manželka hlavního hrdiny zklamaná, že se manžel předčasně vrátil z chaty, kam ho na noc poslala, aby tam s dopisovatelkou pilovali připravovaný pořad. A uslzený hlavní hrdina, vyjevující svůj poklesek před celou shromážděnou rodinou - to taky nemělo chybu. Ale na okraj: kdyby se byla Chýlková narodila v Americe, byla by z ní hvězda prvního formátu. Ale to je stejné jako třeba v případě Radima Hladíka, Honzy Hrubého a jiných.(4.12.2020)

<< předchozí 1 2