Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Odľahčenejšie ladený horor režiséra, scenáristu a producenta Daniela Grodnicka. Vedecké pokusy na žralokoch sa vymknú kontrole rozvádzajúcemu sa mladému páru Marly (Dedee Pfeifferová) a Nathana (Randall Batinkoff), pracujúcim pre liliputánského Van Allena (Danny Woodburn). Tesne predtým, ako má projekt Modrý démon zaštítiť pološialený vlastenecký generál Remora (Jeff Fahey), totiž niekto zákerne vypustí šiestich bielych žralokov, schopných žiť v slanej aj sladkej vode, do voľnej prírody. (tron)

(více)

Recenze (30)

tron 

všechny recenze uživatele

Tupá vtákovina, pre fanúšika žraločích krvákov zaujímavá snáď len odľahčeným tempom (tvorcovia si pravdepodobne uvedomovali svoje výrazné scenáristické a finančné hranice a tak z toho urobili aspoň prču, keď im bolo jasné, že na nové Čeľuste nemajú ani omylom), šialeným Jeffom "Trávnikárom" Faheym, hašterivými ex-manželmi a, samozrejme, žralokmi. Nie som fanúšik odľahčených hororov, takže tento ma skoro vôbec nebavil. Mám rád vážne horory, nie komediálne a béčkarské. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Od výrazu Modrý démon jsem si představovala brutální a krvavé útoky party šesti žraloků terorizujících nic netušící návštěvníky příjemných místních vod. Mnohem vhodnější by bylo jeho užití coby název počítačového viru či programu. V tomto filmu jde v první řadě o spoustu keců, komických postaviček a poměrně velké množství humoru, že je mi až podivné, že žánr "komedie" v popisu není připsán:) Žraloci hrají v podstatě vedlejší roli, naskytne se nám pohled na pár chabých, nezajímavých útoků, podpořených nelogickým chováním postav. Většinu času žraloci jen netyčně proplouvají okolo a často k akci ani nedojde, protože je jejich útok přes počítač zmařen. Asi v sobě měli nějaký čip nebo tak něco:) Nejzábavnější postavy představují bývalí manželé Marla a Nathan Collinsovi a známý hollywoodský pidimužík Danny Woodburn. Jsou to právě oni, jejichž rozhovory, nadhled a humor drží jinak vcelku nezáživný a bezobsažný děj nad vodou. Ale i samotní žraloci vypadali přesvědčivě:) "Chtěli jsme udělat další krok v evoluci, ale stvořili jsme zrůdu", "Žraloci zaujali útočnou formaci." :) ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Filmov o hrôzostrašných krvilačných žralokoch som videl nespočet. Niektoré boli výborné (Spielbergove "Čeľuste"), niektoré hodne podarené (austrálsky "Útes smrti"), zopár priemerných (už nie Spielbergove "Čeľuste 2") a mnohé balancovali na hrane odpadu (na tie som už radšej zabudol). Avšak ešte stále ma táto téma baví. Mám pre žralokov ľudožrútov slabosť. Takže som si pozrel i americký snímok "Modrý démon". V rámci žraločích horrorov to jednoznačne radím ku velice mizerným titulom. Je to brak balancujúci na hrane odpadu. Dúfam, že naň rýchlo zabudnem. * ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

V rámci žraločích céčkových počinů je tohle hodně mizerné. Slibný začátek s bójkou, co připomene Čelisti, a ukousnutou rukou je záhy zhatěn plytkým příběhem o využití žraloků v armádě. Tedy projekt Modrý démon má použít žraloky na obranu země před nepřítelem z moře, ovšem armáda, respektive jeden pošahaný generál Remora, by je ráda naopak coby nositele zbraní. Tedy nic originálního, což by nevadilo, kdyby si divák žraloky řádně užil. Bohužel, likvidace obětí se smrskla na občasný rudý gejzírek na hladině nebo na rychlý stín pohlcující oběť tak, že není vidět vůbec nic. Doktor Nathan Collins se chová jako hovado, takže vyhání lidi z pláže způsobem, kdy mu samotnému hrozí zakousnutí žralokem, případně se snaží vytlačit osobákem obří dodávku, v níž je uvězněna jeho žena, se kterou konečně našel opět společnou řeč. To si sakra myslel, že dodávka se vybourá nebo spadne ze svahu a jeho žena to uvnitř zvládne? Nejvíce mi však chyběla absence žraloků v akci... ()

korbitch22 odpad!

všechny recenze uživatele

žralok který má v tlamě neutronovou bombu a jmenuje se red dog??????huuuustý!!!!ale v blby slova smyslu.to musíte vidět!!!!sem sa nasmál:-) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ve filmu máme najít prvky horroru, komedie, sci-fi - no já se můžu ztotožnit tak maximálně s tou komedií, protože pár laciných hlášek a směšné vizuální efekty tomu nasvědčovaly. V Raging Sharks byli žraloci ještě zlatí. V tomto filmu úplná katastrofa, kdy z velmi blízka bylo jasně poznat, že jde o lacinou loutku. Ono se není moc co divit, protože režisér Grodnik je známý tím, že vesměs natáčí jen TV filmy a jde o "céčkové" záležitosti. Filmové triky i efekty jsou ubohé. Hudba je sice pěkná, ale hodí se spíš do romantických filmů nebo do již zmiňovaných komedií. Herecké výkony byly průměrné, mnohdy až podprůměrné. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Začalo to jako pokus.......... Tak jsem si přečetl, že to není moc trikové ani hororově povedené, ale že prý to má celkem povedené humorné scény. Už na to koukám půl hodiny a ještě jsem se nezasmál. Dlouhé a trapné dialogy, velice špatné triky, hudba žádná a obsahově je to taky blbost. CITÁT - Vyhlašuju nejvyšší pohotovost......... Bojím se tudíž, že ty kecy už nevydržím a předčasně to vypnu. Až hodně pozdě se trochu toho humoru objeví, ale je to jen z nouze ctnost. Je to jen další podprůměrný příběh. CITÁT - Na začátku jsi měl šest vycvičených žraloků........ ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Jak je vidět, tak žraloci zabijáci jsou velmi oblíbené téma k natočení filmů. Tady je geneticky upravili. Do hlavy jim dávali elektronické implantáty, které by za normálních okolností sloužily k jejich ovládání, ale zkuste ovládat něco, co brázdilo moře a oceány už v pravěku. Ty bestie se nějakým nedopatřením dostaly na svobodu. Hudební doprovod se sem zrovna moc nehodil, spíše bych ho radši slyšela u nějaké komedie nebo možná i romantického filmu. ()

Blazin odpad!

všechny recenze uživatele

Chvílemi jsem nevěděl jestli to filmaři natočili schválně nebo to je jen výsledek jejich neschopnosti. Každopádně vznikl dost zoufalý film, který se dá pouštět jen jako odstrašující případ. ()

Luqi 

všechny recenze uživatele

She Gods of Shark Reef (1958) bol asi prvým filmom s témou žraloky a odvtedy bolo natočených asi 30 ďalších filmov o žralokoch (z toho asi polovica po roku 2000). Spielbergove Čeľuste z 1975 bol asi jediný, čo sa fakt vydaril, zbytok priemer, podpriemer a braky najťažšieho kalibru, medzi ktoré patrí aj Modrý démon............. Fakt sa čudujem, že niekoho stále baví takéto filmy točiť a ešte viac tým, čo to sledujú a v neposlednom rade aj sám sebe že som to začal pozerať a vydržal viac ako hodinu........... ()

Torgal odpad!

všechny recenze uživatele

Nehorázna konina. Z každej scény na diváka kričí, že rozpočet bol prakticky nulový - počítačové triky patria medzi tú najväčšiu spodinu televíznych shitov a to isté by sa dalo povedať o väčšine atribútov tohto filmu. Vďaka tomu je ale sledovanie tohto "filmu" skvelá zvrhlá zábava. Dá sa tu smiať v podstate na všetkom. Medzi obzvlášť podarené patria všetky scény, keď žraloky idú zaútočiť na nič netušiace kúpajúce sa obete. Zo žralokov je vidieť len hornú plutvu nad vodou, ktorá sa k panikáriacej obeti približuje závratnou rýchlosťou približne jedného kilometra za hodinu. Čerešničkou na torte je likvidácia hlavného záporáka, ktorá prekračuje hranice všetkého, čo som videl (nebudem popisovať, pozrite si to, stojí to za to). 1/10 ()

chaturga odpad!

všechny recenze uživatele

Takovej sajrajt všech nejhorších sajrajtů, kravin, nesmyslností, trapáren, parodií? Stupidních dialogů, stupidních herců.... A žralok? Spíš ploutev z papíru. Musel jsem si při sledování dát 8 piv, jinak bych musel rozbít televizi i DVD. Pokud se někdo bude dívat, dejte si tak 10 dvanáctek. Škoda, že nemůžu jít s hodnocením do mínusu. Dal bych mínus 5. Ikdyž ve srovnání s Královskou Kobrou je to kinohit. Autorovi bych dal maximálně přes držku, aby neotravoval normální lidi těmahle slátaninama. ()

HonzaMag 

všechny recenze uživatele

Tak to tady snad ještě nebylo - žraloci na "dálkové" ovládání. Opět jsem se těšil na "žraločí orgie" a opět jsem si nabil hubu (po kolikáté už?). Už mne to docela unavuje. Kde jsou sakra ty Čelisti - ať si můžu spravit náladu?!? Všechny tvůrce tohoto veledíla bych naházel do nejbližšího žraločího akvária! ()

RypavaDvojka 

všechny recenze uživatele

Když se na to kouká s nadhledem, až tak špatné to není. Normálně bych dal hvězdy dvě, vzhledem k umístění extenduji na tři. Milá komedie (Ten malej skrček tomu dodává vysloveně jen komičnost) plná žraloků se špatnými efekty, která kupodivu nenudí a pobaví. 50% ()

Reklama

Reklama