Čtyři bratři

Štyria bratia

Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Rozpočet $45miliónovTržby USA $74,494,381Tržby Celosvetovo $92,374,674John Singleton je klasický rutinér a vážnejšie podanie takéhoto námetu u ňho nehrozí a na tom aj trpí tento film o pomste bratov. Výhodou ostáva že nás dokáže udržať v akom takom napätí a príbeh neskĺza do nejakej povrchnosti, kde by sa nám dlhosiahlo snažil rozpitvať čo sa prečo deje a ide hneď na vec. Vo filme sú badať zaužívané trendy o pomste a rôznych špekuláciách ako s kým vybabrať. Počínanie polície voči zločincom nám predostiera len pocit ľahkovážnosti a tiež nechýba korupčný škandál zafixovaní v deji. Mark Wahlberg a Tyrese Gibson sa herecky v celku snažia ale scenar nie je tak hutný aby z ich postáv spravil konzistenčnejšie postavy. Film sa dá označiť ako lepší nadpriemer, aj keď neponúka čo sa týka príbehu nič nové. Presnejšie hodnotenie 70%(15.6.2008)

Krimi komédia to vystihuje oveľa viac.(1.1.2014)

Po všech stránkách nevyvážený akční thriller o čtyřech bratrech (2 bílí, 2 černí - jakej fatál!), kteří jdou za pomstou smrti své matky, na základě které jim všechno projde. Mark Wahlberg je sice skvělej herec, ale asi by mu prospělo, kdyby si důkladněji vybíral své role!(9.1.2013)

No je to opravdu na hraně mezi 3 a 4 hvězdami. Obsazení je dobré, ale poměrně často se stává, že se divák nudí. Jedna skvělá přestřelka (útok na dům) mě sice zvedla ze židle, ale jinak nic víc. Původně jsem chtěl dát 4, ale ty dávám filmům, ke kterým bych se rád v budoucnu vrátil. Což, když se tak zamyslím, tak to není případ Čtyř bratrů. 69%(21.2.2015)

Čekal jsem něco trochu jiného. Perfektní herecké obsazení mě hodně nalákalo, ale to nestačí. Divná kamera a pro mě celkem nezáživný hudební doprovod.(11.3.2015)

• mis-ko

Pre mňa tak trochu sklamanie. Reči o oldschool akcii ma navnadili, film bol však na môj vkus príliš plochý. K tomu pár logických nezmyslov, to u mňa nestačí na viac ako dve hviezdy.(7.2.2009)

"Neříkej tomu plán, když trvá dýl ho vysvětlit než vymyslet.." ;)(6.12.2014)

Celkem slušný béčko s Wahlbergem jako s největším jménem. Celkem mu ty drsnáci a jeden výraz tváře i jdou což se třeba o Cageovi nedá říci. Výborná byla přestřelka u jejich domu , která byla opravdu s(u)yrová. Sice je to hodně naivní a třeba bitka na konci je bezmála bez krve (!?) , ale večer s tím utekl raz dva.(26.10.2008)

Amerika je trochu jiná země a je všeobecně známé, že Detroit je město automobilů, ale jak soudím podle tohoto filmu i ignorantů. Prostě mi přijde divné, že se tu střílí o 106 a občané Detroitu to mají evidentně celý v paži. Co se týče obsazní super, příběh průměr, pro mě 6/10.(21.2.2012)

vynikajuci akcny film o bratoch a ich pomste, kt. ma natolko potesila, ze to ani slovami opisat neviem...(3.11.2005)

• FFilipCZ

Tohle se teda zrovna dvakrát moc nepovedlo. Celkem zajímavý námět a nápad, který ale pro mne vyústil v nudnou akci (hehe, zvláštní spojení, ale ono tomu fakt tak je). A absolutní korunku tomu nasadila ta honička aut, kterou nejspíš dělali před 20 lety s předstihem, soudě podle kvality.(11.4.2013)

Vskutku přenádherná idylka o tom, v jakém ráji by mohli žíti "bílí" a "černí" podle utopické vize Johna Sigletona. Řemeslná režie je podtržena skvělým výběrem písniček, které vskutku vytvářejí prostředí bílo-černého ghetta v Detroitu. Film však trochu sráží nicneříkající herecké výkony hlavních protagonistů. Akční scény jsou však naprosto vynikající a přestřelky řádně promyšlené, hlavně druhá část filmu výrazně převyšuje kvality té první. Honička, přestřelka, finta a závěrečné rozuzlení se rozjedou v tom správném tempu, aby vás udržely až do konce. Díky Johne, já se bavil...(27.2.2006)

• jajinka

Průměrná akční střílečka, trocha napětí a nic moc neříkající zápletka.(28.2.2007)

Někdo zabil jejich adoptivní matku a oni se snaží zjistit proč. Pomstít její smrt.(9.12.2008)

Filmy. kde hraje Mark mě ve většině dost baví. Ani chvilku jsem se nenudila.(22.5.2014)

Celkem ferová klasická akční podivana!Napětí od začatku do konce,nahraje si na žádne velké filozofické dílo!Pro me příjemné překvapení!První film s Wahlbergem ,ktery se mi opravdu líbil!!(4.3.2006)

• Makky

Štyria bratia sa snažili byť cool a celkom sa im to aj darilo. Logika však bola miestami úplne mimo. Dvaja chlapi si dajú 20 krát na hubu a nemajú ani krvavé ksichty... Na ulici je prestrelka, zomrie tam niekoľko ľudí a policajti sú v kľude.... jednoducho niektoré veci sa nedajú odpustiť. Slabé 3 * respektíve dobré 2 *(26.10.2008)

Uf, těch stupidních dialogů. Tenhle film je zase jen tak na jedno kouknutí a víc už se k němu nevracet.(12.1.2009)

• YURAyura

No nebylo to uplne spatne, ale preci jenom ty cernosske filmy jsou porad dokola o tom samem - nasili, luxus, "pekne" baby. Kdyby tam neangazovali Markyho a nepopravili scenar, tak je to jenom dalsi tuctovka, jakych je mozne videt mraky. Cekal jsem vic.(21.1.2006)

Funny nigga film s pár drsnými momenty. Když se na tohle podíváte s lehkým nadhledem (jako na nigga film with two white faces) tak budete vskutku nad míru pobaveni.(28.10.2007)

Je to vlastně docela krávovina, ale spoň krávovina, co si na nic nehraje. Na nasranýho Wahlberga a hezouna Hedlunda (spoiler: umírat ten kluk umí docela přesvědčivě) se náhodou kouká náramně dobře...(6.1.2011)