Čtyři bratři

Štyria bratia

Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Sehnala domov stovkám dětí. Narazila jen na čtyři ztracený případy, čtyři delikventy, které nikdo nechtěl. Tak je adoptovala…. Je to (překvapivě) o bratrech a tak rozhodne, jak si Vás právě ONI získají. Jsou drsní a nesmlouvaví a M.Wahlberg není tahounem, ale jedním ze čtyř. Taková kriminálka s velmi dobrou akcí na konci.(22.6.2008)

Je to vlastně docela krávovina, ale spoň krávovina, co si na nic nehraje. Na nasranýho Wahlberga a hezouna Hedlunda (spoiler: umírat ten kluk umí docela přesvědčivě) se náhodou kouká náramně dobře...(6.1.2011)

Když se Mark Wahlberg naštve a zamračí se, tak to stojí za to! A spolu s třemi dalšími bratry (Tyrese Gibson, Garrett Hedlund, André Benjamin) se vydává na cestu pomsty!(18.1.2014)

slusna pecka v style "vy ste nam zabili mati my vas za to vsetkych pozabijame". je to prijemne jednoduche a priamocare tak ako stare klasiky z 80 rokov, alebo trebars novy man on fire kde sa hrdinovia s grazlami nesrali. natocene je to svizne (ako akcne sceny tak aj kludnejsie pasaze, teda az na flashbacky s mamou, ktore zavanaju trochu trapnostou ) a preto to slusne odsypa a nemate sancu sa chvilku nudit. no a marky mark je vazne cool mothafucka!(25.5.2006)

Velmi slušný film s Wahlbergem , který po dvaceti minutách dostal slušný odpich. Nechtějte naštvat čtyři adoptované bratry, když jim zabijí matku...(12.9.2014)

Dalo by sa to charakterizovať ako hranie sa "veľkých" cool chlapcov na veľkých gangstrov a chlapov na piesočku bez akéhokoľvek dohladu. Ale inak je to celkom svižná akcia, teda keď človek zabudne na dve hodinky, že existujú aj nejaké zákony. Z bratov mi najviac vadil Bobi s jeho supervážnym výrazom na tvári pesťami na rozdávanie. Taký slabší Knockaround guys. 2,5*(29.10.2006)

Mark Wahlberg, Tyrese Gibson a André Benjamin jsou v tomhle filmu fakt drsní - zvlášť Wahlberg(13.4.2007)

• Morholt

Čtyři adoptovaní bratři se rozhodnou na vlastní pěst vyšetřit smrt svojí matky, která zahynul jakoby náhodou při loupežném přepadení. Aniž by znali videozáznam, tak okamžitě pojmou silné podezření, že jejich matka se stala obětí spiknutí a pak už je jen otázkou času, kdy všichni zainteresovaní začnou pikat za svoje viny. Čekal jsem pořádnou akční jízdu a dostal jsem tak trochu nedospělé akční drama s triviální zápletkou, u kterého jsem se v první polovině strašně nudil. V té druhé už to nabralo rychlejší tempo a děj měl spád, ale i přesto mi to pořád připadalo až moc béčkové a to vč. herců - samozřejmě kromě Marka Wahlberga, který zahrál jako vždy na výbornou, ale to bylo málo. 45%(31.3.2009)

Detroit je drsné město. Je zde hodně černochů, ale nemyslím si, že to je ten hlavní problém. Zločinnost je zde prostě vysoká a rozhodně se na ní nepodílejí jenom černoši. Ale o to ve filmu nejde, nechce odsuzovat jednu rasovou skupinu nebo druhou, vlastně o rase vůbec není. Film je totiž především o tom, že zločin je zde naprosto běžnou záležitostí, zastřelit někoho, kdo se do vás naváží, to je maličkost. Stejně jako sehnat někde zbraň, kterou by se zabití dalo provést. Film nám hned na začátku ukazuje, že si nebude brát servítky. Vlastě je místy docela pořádně drsný. Hned úvodní scéna nás ale seznámí s tím, jak bude film probíhat. Starší dáma jde nakupovat do samoobsluhy a čirou náhodou - opravdu v tom nehledejte nic víc - se stane, že ji také zastřelí. Jasně, je to šílené, ale v našem světě se podobné věci prostě dějí. Asi by příběh neměl další pokračování, kdyby dáma nevychovávala čtyři adoptivní syny. Bobbyho (Mark Wahlberg), který je jako neřízená střela, Angela (Tyrese Gibson), který se snaží mít rodinu, Jeremiaha (André Benjamin), o němž ani jeho bratři neví všechno, a nejmladšího Jacka, který to se svými staršími bratry, hlavně s Bobbym, táhne. Tihle bratři nechtějí nechat matku jen tak mrtvou, hodlají ji pomstít. Za každou cenu chtějí zjistit, kdo za její smrtí stojí a za pomstou jdou jako honicí psi za liškou. Samozřejmě, že to znamená přinášet oběti, ale všichni jsou ochotni do toho jít. Drsným, syrový film, který si na nic nehraje. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ztraceno-v-prekladu-4-bratri-na-dotek.html(1.3.2013)

Blaxploitation je zaner ultrakrvavych cernoskych gansteriek o bezpravi, pomste a o metode never nikomu a vsetko si urob sam (alebo najdi superhridinu) s vynimkou viddeo uchylov typu tarantina (jackie brownova, biely reziser na zaklade predlohy bieleho spisovatela sa pokusil natocit cierny film) je tento zaner mrtvy. teda, takmer. John Singleton uz v popcornovom nepodarenom remakehu blaxploitatiocneho Shafta ukazal, ze mu je cierno funky krvava gangsterka blizka a 4 Bratia dalej tlacia na pilu. Da sa povedat, ze omnoho lepsie. A to su dvaja zo 4 hl. hrdinov belosi!!! Kto ma rad krivdu, surovu pomstu, strielanie prv nez otazky a mrazivu atmosferu chudobnych strvti, ten si uzije.(19.8.2005)

Štyria bratia sú dosť dobrá kriminálka. Štyria rozliční herci, štyri rozdielne charaktery a zaujímavý príbeh s gradáciou napätia. 75%(2.10.2009)

Drsná oldschoolova dráma s vynikajúcimi hereckými výkonmi a scenárom búšiacim do plátna. Má to štýl blacksploitation, čakal som, kedy odniekiaľ vybehne Shaft.(1.12.2010)

Film ma pomalsi uvod,z ktoreho som mal zmiesane pocity a vlastne som ani nevedel o aky film pojde. Nasledne sa vsetko vyjasnuje, zapletka sa rozohrava a film zacina mat poriadne grady az do samotneho konca. Prijemne oddychove prekvapenie.3,5/5(11.6.2006)

Pořádně oldschoolovej a drsnej film s pořádně drsnejma frajerama, hutnou atmosférou a dechberoucí (a jednou z nejlepších) automobilovou honičkou. Marky Mark je sice prťous, ale motherfucker je to obrovskej.(21.12.2006)

Teno film nieje zlý ale niečo mu chýba. Absolutne nesuhlasim s rolou Tyrese Gibsona ktorý mi tam vôbec nesedel. Mark Wahlberg bol excelentný, pretože jeho výkon bol neumelý, dôverihodný a prirodzený. Davam dva hviezdy za Wahlberga a jednu za sympaticku starú dámu.(8.6.2007)

Akční béčko, ale má své plusy,které film drzi nad vodou. Především má skvěle obsazeni, tahle parta byla ve své roli báječná a příběh ačkoliv byl jednoduchý uměl upoutat. To vše vyústilo ve výborný akční film. ( 14.11.15/2015 )(14.11.2015)

Chladnokrevnej a přitom zábavnej film s rychlým spádem.(1.6.2008)

obyčejná akční oddechovka na které není nic vyjímečně povedeného ani špatného.(27.8.2009)

Solidní akční podívaná, s úžasnými herci, a ještě úžasnějším Markem Wahlbergem. Do toho máme slušný námět, Rkovou záležitost, a dokonce i občasný vtip. Hlavní herci spolu fungují neskutečně dobře, a nebýt dva černí a dva bílí, člověk by je od skutečných bratrů nerozeznal. Suma sumárům, velice šlušná, 80% podívaná.(6.12.2011)

Stupidní příběh, ale parádní akční jízda, která pěkně odsejpá.(15.4.2012)

Každej by chtěl mít tak drsnýho bráchu jako je Mark.(24.3.2006)