poster

Čtyři bratři

 • USA

  Four Brothers

 • Slovensko

  Štyria bratia

 • Velká Británie

  Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Lucia Hrnčiarová) ***

  "Netvrdím, že to bol úplný brak. Hudba bola úžasná (aj keď len pre fanúšikov klasického soulu). Niektoré scény miestami aj napínavé. Medzi hlavnými postavami to iskrilo. Škoda len, že chýbala tá povestná čerešnička na torte, v podobe dobrých hereckých výkonov a aspoň milimetrové priblíženie sa…" (více)

 • Filmpub.cz (Aleš Herda) *

  "Velmi směšně působí snaha o budování sofistikované zápletky a odhalování spiknutí vedoucího k zavraždění Evelyn. Ta je prostinká jak recept na čaj a nevyústí ani v překvapivé finále v podobě dechberoucího odhalení. Je jen suše odrecitována moudrým poručíkem Greenem. Je těžké hledat na tomhle akčním…"

 • Filmweb.cz (Tomáš Chvála) ***

  "Rozhodně bych neoznačil Čtyři bratry za geniální film. Je to však poctivě natočená podívaná, která je v momentální hype zábavě, jež se drží pravidla čím větší, tím lepší, rozhodně osvěžující. On je někdy ten klasický příběh o pomstě mnohem lepší, když je podáván podle pravidel staré školy, pěkně za…" (více)

 • Kinema.sk (Marek Vojtko) ***

  "Celkové hodnotenie kolíše niekde medzi šiestimi až siedmimi hviezdičkami, keďže Štyria bratia ponúkajú veľmi dobrú, akčnú zábavu v kabáte typického filmu o pomste. O akciu, ako aj prekvapenia nie je núdza, a remeselné prevedenie, ako aj obstojné herecké výkony iba umocňujú dobrý dojem. Snímka patrí…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) ***

  "Jediný výrazný problém, na který budete narážet hodně často, je jakási odosobněnost. Jasně, všichni víme, proč je nutné zabít zlé černé chlápky a stát se hodným bílým chlápkem, ale že bych příběh nějak zvlášt prožíval, to říci nemohu. S tímhle mám u Singletona problém vždycky a tak nějak čekám,…" (více)

 • Premiere.cz (Tomáš Vyskočil) ***

  "S rozpracováním základního motivu si nikdo příliš hlavu neláme, na starý dobrý příběh o pomstě je naroubována lehce kriminální zápletka, pár akčních sekvencí (vydařená honička po zledovatělých silnicích) a něco depresivních záběrů z ghetta, jež režisér Singleton už od svého debutu Chlapci ze…" (více)

 • Tiscali.cz (Darja Nečasová)

  "Scenáristé David Elliot a Paul Lovett se téměř po celou dobu snaží udržet napětí tím, že čtyřem bratrům i divákům nastražují do cesty falešné stopy. Jednou z nejpřesvědčivějších je stín podezření vržený na jednoho z bratří, který mohl mít z matčiny smrti prospěch. Po celou dobu se jim daří vyhýbat…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace