poster

Yao Ming v NBA

 • USA

  Year of the Yao, The

 • USA

  Yao Ming Movie

  (neoficiální název)

Dokumentární / Sportovní

USA, 2004, 88 min

Producenti:

James D. Stern
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Caszidy
  ****

  Poutavá forma dokumentu, o v dnešních dnech již jednom z nejdominatnějších hráčů NBA poslední dekády, kdy zaujme především komentář a provázení yaovou nováčkovskou sezónou, právě jeho průvodcem/tlumočníkem Colinem Pinem. Nechybí podstatné okamžiky ze zákulisí, první střetnutí s Shaquem, ani prohraná sázka Charlese Barkleyho. NBA vždy produkovala kvalitní dokumentární snímky, Year of the Yao je toho důkazem.(7.5.2009)

 • agassi68
  ***

  Basketbal mám rád a toto mal byť dokument o najlepšom číňanovi pod deravými košmi. No chvíľami som mal dojem, že je to o jeho tlmočníkovi.. Osviežením bol Barkley a trošku aj Shaq. Chýbalo mi vyjadrenie viacerých hviezd NBA o Yaovi, aj keď je pravda, že vtedy len začínal. Škoda, že jeho kariéru limitovali početné zranenia a teraz môže hrať maximálne 20 min za zápas.(14.12.2010)

 • 4daPeace
  ****

  Verdikt: Čínští manageři zvládli hype práci okolo Mr. Yao Minga velice dobře. Stal se #1, udělali o něm povedený dokumentární film. Pro fanoušky NBA nutnost.(22.7.2007)

 • Milonak
  *****

  Perfektní dokument, který mapuje působení Yaa v NBA a to zejména v úvodní sezoně. Kombinace basketbalových a soukromých záležitostí očima jeho skutečného průvodce a překladatele Colina. Moje hodnocení je ovlivněno tím, že jsem sám basketbal vrcholově hrával a tento sport miluju, ale dokument je opravdu dobře natočený - už jsem ho viděl dvakrát a určitě se po čase zase někdy podívám. 85%(21.8.2014)

 • lofa
  *****

  Jako zarytý fanoušek Houston Rockets nemohu dát ani jiné hodnocení. Od počátku 90.let, kdy ještě válčila za Chicago Bulls třiadvacítka Michaela Jordana neměla NBA jiného favorita. Ale díky jeho "přechodu" na baseball perfektně zazářila partička okolo Hakeema Olajuwona (v následující sezoně i příchozího Clyda Drexlera) pod trenérem Rudy Tomjanovichem a povznesla na 2 roky Houston na samý vrchol NBA. Od té doby čekaly rakety na hvězdu, která tým opět povznese. A ta se objevila v roce 2002 jako jednička draftu, a to až z daleké Číny. Celý svě byl zvědav, jak se tomuto, v té době dvaadvacetiletému 2,29cm vysokému klukovi povede. Začátky nebyly vůbec jednoduché a růžové. Spousta lidí nad ním téměř zlomila hůl. I taková ikona jako Charles Barkley si z něj dělala srandu v televizním studiu....nakonec ho Yao převezl a Barkley prohrál sázku a musel políbit zadek moderátorovi, nakonec si místo něho vybral osla :-) Yao byl však pracovitý a velký vliv měl na něj i trenér Rudy Tomjanovich, kterého si Yao velmi oblíbil. Začal na sobě pracovat a jeho výkony šly rapidně vzhůru. Při prvním měření sil proti LA Lakers na jejich palubovce, kdy proti němu nastoupil i Shaquille O'Neal ve výborné formě, předvedl, co v něm je,....a Houston vyhrál v prodloužení. Tuto první sezonu byl mezi nováčky druhý nejlepší. Zatím sice Houston k titulu nedovedl a letos to nevypadá ani na play-off, ale snad se i on jednou dočká....(14.12.2010)

 • - Napriek tomu, že vo filme sa viackrát spomína výška 7'5 (226 cm), Yao mal v skutočnosti už v tom čase 7'6 stôp, t.j. o nejaké 2-3 cm viac. Dôvodom bol fakt, že ho nemerali pokiaľ neprišiel do Ameriky, a teda do štatistík bol zapísaný posledný údaj z Číny. Až neskôr bol tento údaj opravený. (erapo)