Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• nascendi

Strach a hrôza. Málokedy má divák možnosť sledovať taký zúfalý pokus o inscenáciu literárnej predlohy. Prakticky ani jeden z hercov nepôsobil autenticky, ich prehrávanie bolo také rušivé, že som film nedokázal ani dopozerať. Iba dúfam, že ho svojho času nevysielali v rámci povestných "bratislavských pondelkov".(1.11.2014)

Ved na Slovensku sa tocia uplne genialne filmy, ovsem po roku 2000 ich najdete len malo, slubna moze byt Bathory ci nedokonceny Janosik ktoreho buducnost je vask neista. Ale vratim sa k filmu. Jednoznacne ako takmer pri kazdom slovenskom filme vyzdvihnem kostymy, taktiez hercov najma Jana Kronera a Tapak si tiez vybral velmi vhodnu temu. Spracovanie hodne styroch hviezd.(5.4.2007)

Čistokrvná depresia, okrem úvodu je to samé umieranie, pochovávanie a chľastanie, veď čo iné ostávalo v takejto situácii, keď zúrila cholera, vojny a úžera. Ešte aj u zomierajúceho sa vymáhajú dlhy, peniaze prichádzajú na rad až v druhej polovici filmu. Film vystihol predlohu asi celkom dobre, ale nedá sa povedať, že by má tá atmosféra bavila.(1.11.2014)