Powwow Highway

Jonathan Wacks

Jim Stewart

Kostýmy:

Isis Mussenden

Jeden z nejlpších indiánských filmů co jsem viděl. Podle mě ale musí mít k tomuto tématu člověk trošku bližší vztah, aby ho ocenil. V podstatě se jedná o příběh typického současného amerického indiána, tedy obtloustlého žrouta hamburgerů, který se vydá na cestu objevování svých vlastních kořenů. Velmi citlivě natočeno, hlavní hrdina je velký sympaťák.(25.3.2008)

Taková úsměvně smutná, spíš víc úsměvná road movie Buddyho - Červeného luku a Philberta, jejichž cílem je postarat se o Buddyho sestru, která se dostala do potíží se zákonem, protože měla v autě nějakou léčivou bylinku a to se jim zkrátka nelíbilo.....není bylinka jako bylinka:-) S tou svojí milovanou pojízdnou plechovkou (pro Philberta kůň) do které si koupili super autorádio (bezva scénka) vyrazili do Santa Fe zachránit Bonnii i s jejími dětmi. Příjemná, pohodová podívaná, kde se mně líbil hlavně medvídek Philbert, který měl apetit jako málokdo a vypadal, že neumí do pěti počítat, ale měl to nejdůležitější na světě - srdce na pravém místě. A ty jejich jména,,,,Králice, Lehký oblak, Vlčí zub....:-)(21.6.2016)

Milá více komedie než drama z prostředí indiánské rezervace o potřebě neopouštět tradice, uctívat nejen inteligenci, ale také cit a dobrotu, se spoustou hezkých sekvencí z americké přírody.(14.12.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $283,747Tržby Celosvetovo $-(29.1.2010)

Vlastně se nesetkávám ve filmech s Indiány. A už vůbec se nedostanu k filmu, který by se snažil vystihnout dobu a zoufalost některých indiánských kmenů, kteří se den za dnem utápějí v alkoholu. Není tomu totiž dávno, co mi někdo řekl, že Američani tam na Indiány nahlíží, jako my na cigány. Dost smutné, když si uvědomím, že právě oni jsou původní obyvatelé této země. I proto jsem jim od začátku filmu děsně fandil. Jasně, že ten jejich zběsilej road trip jim procházel tak snadno, jako když nůž prochází máslem. Policajti tady byli spíš na baterky, než na použití. Mně se ale líbilo hlavně to, jak hlavní role probudila naděje za lepším životem nejenom sebe, ale i svých kamarádů. Když už nic jiného, tak tenhle film pro mě bude asi nejlepší filmovou jízdou čejenských indiánů americkou prérií, co jsem kdy viděl.(15.3.2014)