Umělé osvětlování pracovišť

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1951, 13 min

Krátký český snímek o důležitosti správného umělého osvětlování pracovišť. Seznamuje nás se všemi druhy světelných zdrojů i svítidel a jejich správného použití pro různé obory lidské práce i pro práci s různým materiálem. Upozorňuje nás i na chyby, kterých se často při používání umělého osvětlení na svých pracovištích dopouštíme a tím si sami zaviňujeme brzkou únavu, zmetkovou práci, nebezpečí úrazů a v častých případech i oslabeni zraku a tím sníženou pracovní schopnost. (Filmový přehled)

ripo

Musíme zajistit našim pracujícím, aby jejich práce byla radostnější, aby je zbytečně neunavovala, nepřinášela jim v stáří snížení pracovní schopnosti následkem nedostatku, které lze snadno překlenout, jako tomu je v případě umělého osvětlováni pracoviště o kterém hovoří tento film. Známe a máme k disposici mnoho druhů svítidel, záleží jen na nás, na naší péči, jakého druhu použijeme pro tu či onu práci, a jak tohoto výhodného osvětlení budeme používat a udržovat je v pořádku. A dobře používat umělé osvětlení znamená nejen vyšší výkony a značné odstranění zmetkové práce, ale především zmenšení možnosti úrazů a ušetření toho, co je pro nás nejcennější zdraví dělníka. Filmový přehled 12/1952 ()