Bývalý člen námořní flotily je obviněn, že zmařil akci, při které měli být z rukou teroristů zachráněni rukojmí. Sám byl přitom těžce zraněn nájemným vrahem. Po mnoha letech si našel práci jako ochranář překupníka zbraní a jeho ženy, které ohrožuje jeho známý - nájemný vrah. Ten spáchá další vraždu. Při této akci se ochranář spojí s agentkou FBI a spolu se snaží vraha dopadnout. Nitky však vedou až na nejvyšší místa. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to dosť dobrý film s Markom Dacascosom. Má zaujímavý príbeh o výbornom sniperovi, ktorý v súčasnosti pracuje ako ochrankár vplyvných ľudí, ale po veľmi profesionálnom usmrtení jeho klienta spojí svoje sily s vyšetrovateľkou, aby našli zabijakov. Spracovanie ale film neradí prioritne do akčného žánru, skôr je to mierne akčný krimi thriller, čo je na jednu stranu škoda, ale zase dej je celý čas zaujímavý a pomerne prepracovaný, takže to až tak neprekáža. Akcie tu moc nie je, ale je na dobrej úrovni. Ručnej akcie je tu minimum, čo je veľká škoda, pretože aj v tých málo záberoch vidieť, že Dacascosove schopnosti sú na tom veľmi dobre. Skôr sa tu strieľa, ale ani tomu nie je venovaných až tak moc priestoru. Najviac sa mi páči výborný súboj v hotelovej izbe, vojenský úvod alebo zaujímavá akcia na letisku. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Mark Dacascos v zaujímavej úlohe, skvelý záporák Tony Todd, ktorý je v prvej polovici najlepšou postavou alebo aj Carrie-Anne Moss. Réžia je čistým štandardom a technická stránka tiež nesklame. Vždy ma mierne sklame, ked´ film po vojenskom úvode takto scivilnie a zamrzí aj minimálne využitie Dacascosa v akcii, ale inak som rozhodne spokojný a je to jeden z jeho najlepších filmov, čo som zatiaľ videl. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 72%. ()

klerik

Príjemná pohodovka s veľmi dobrým Dacascosom a sympatickým Toddom ("B, jako bodyguard" :-)) Slušný scenár, lietjúce guľky a takmer žiadne bitky. Ale jedna kopačka je tam taká úžasná, že mi behali zimomriavky... ()

Lacike

Sice je to o triedu lepsie ako minule veldielo Deathline rezisera Tibora Takacsa s Markom Dacascosom, ale ani tymto filmom ma nepresvedčil, ze by si zasluzil byt reziserom. Vsetky stranky filmu su stale podpriemerne. Pribeh je sice nadejny, ale je nezazivne podany a vsetky dialogove sceny neskutocne nudia. Akcnych scen tu vela nie je a tiez nedopadli prilis dobre. Prestrelky su fadne a jedine co ma trochu potesilo bola kratka dynamicka bitka v ktorej sa predvedie Dacascos. Ale trva len par sekund. No a okrem toho je tu este zdrojom slusnej zabavy hlavny zaporak Tony Todd, ktory si svoju postavu nalezite vychutnava. Postava policajtky Carrie-Anne Moss je len pekna okrasa a nic viac. Proste zbytocny film, ktory nestoji ani za jedno pozretie. 4/10. ()

Martin741

U mna najlepsi film Tibora Takacsa, ktory má ale dost odpadovu filmografiu. A uz sa tym trojpismenkovym hovnam /tu konkretne Federal Bjuro of Ynvestigejsn/ asi nevyhnem - pustim film, tam je nejaka ta trojpismenokova sracka, v spravodajstve, na webe - mainstream aj alternativa, proste ci chcem ci nie, musim sa s nimi naucit zit. Kazdopadne Dacascos hrat nevie, snazi sa ale, akcie je pomenej. prestrelky, dal sa pozerat aj ten suboj na letisku. Kazdopadne Dacascos s tym nijak neprerazil, a uz bol v zabudnuti : 66 % ()

buchannon

Pamatuji si, že v mých pubertálních 18 letech se mi film celkem líbil, teď už to taková sláva není, nebo lépe řečeno není to vůbec sláva. Ale tehdy jsem si ho nahrál z TV na VHS a vím, že se mi tam líbil jeden Dacascosův karate kop, tenkrát jsem na tom fuckt ujížděl. Stáhnul jsem si verzi z uloz.to s naprosto šíleným zvukem, no upřímně řečeno obraz stál taky za hovno, jiná verze ani nejde sehnat, bohužel. Občas to znělo, jako by v pozadí probíhala mimozemská komunikace, pro ty, kteří nikdy neslyšeli mimozemskou komunikaci, znělo to jako čvachtání vaginy při souloži prohnané filtrem na zesílení výšek, pro ty, kteří nikdy nečvachtali ve vagině, znělo to jako hučení v kládě, a pokud ani toto neznáte, máte smůlu... Ale jinak film stál za vyliž..... Zajímavý komentář: buchannon ()