Srdce hrdiny

Animovaný / Pohádka

Sovětský svaz, 1950, 17 min

Boris Dežkin

Nikolaj Gorlov

Na svou dobu vynikající film s progresivní animací, výbornou kresbou a silným příběhem, který tematicky čerpal z mýtů národů dálného východu. Známá sovětská pohádka bohužel tyto lidové příběhy deformovala v rámci boje proti náboženství a pověrám tak, že si bojácný lovec lovec uvědomí, že strašidla neexistují a svůj strach "pokrokovým" způsobem překoná. Kreslená pohádka se naštěstí drží původního lidového vyprávění. Vznikl snímek, který je i dneska v době celovečerních animovaných filmů působivý a pro dětského diváka plně použitelný. Celkový dojem: 75 %.(10.4.2009)

• ripo

Tento sovětský barevný film, natočeny podle udegejské pohádky D. Načatkina „Sedmero hrůz" , vypráví o dvou bratrech, z nichž jeden byl statečný a druhý bojácný Vtipnou a dětem blízkou formou poučuje malé diváky. že je třeba být statečným a nebát se ani strašidel, ani skutečného nebezpečí, a že si mají lidé navzájem pomáhat. Film svým poutavým zpracováním zaujme i dospělého diváka. Filmový přehled 17/1952(3.12.2007)

Tento film dokonce běžel v TV asi před 3-4 lety pod názvem Statečné srdce v cyklu Babiččiny pohádky. Jako dítě jsem byl velmi šťasten, jak si Indigo poradil s těžkými překážkami. Kdo film viděl, určitě si vzpomene na jeho strastiplnou cestu přes močál , kde ho chtěl utopit jakýsi kořen, dále takový obrovský kamenný obr ho chtěl zkamenět, jak je důvtipně ošálil, nebo jak se dostal přes hořící řeku...(23.10.2007)