Rudé kůže

Skins

Krimi / Drama

USA, 2002, 84 min

Ve srovnání s Kouřovými signály (všem, kdo je neviděli, doporučuji sehnat a vidět) jsou Rudé kůže v tvorbě Chrise Eyrea opravdu tím slabším, ale za vidění rozhodně stojí. Jsou to trpká a naléhavá připomenutí, že indiánům bylo hodně ublíženo, ale že dokáží pěkně ztrpčit život i sobě samotným. Rudyho symbolický čin na závěr mě nakopnul ke čtvrté *.(10.8.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $249,204Tržby Celosvetovo $-(11.3.2010)

Oprvadu smutné poselství o úpadku Indiánů. Velmi citlivě provedený snímek o Lidech, kterým byla ukradena jejich kultura a minulost, a kteří se s tím nehodlají tak úplně vyrovnat, ale každý hledá jiné rešení. Dlouho sem neviděl film s tak fungující bratrskou chemií(14.6.2006)

Kouřové signály jsem neviděl, tak nemůžu srovnávat, ale přišlo mi to jako docela fajn film.(8.8.2005)

• betelgeuse

Slabý, na jistotu hraný a filmařsky nezajímavý odvar KOUŘOVÝCH SIGNÁLU.(29.1.2003)

• Le_Chuck

Príbeh indiánskeho policajta, ktorý vezme spravodlivosť do vlastných rúk, aby pomohol svojim súkmeňovcom. Jeho činy, ale ostávajú bez povšimnutia a narobia viac neplechy ako úžitku. Nepochopený. Film nudný.(27.8.2005)

"Rudé kůže" jsem viděl jen náhodou, ale díky za ni...Pěkný, jednoduchý filmeček těžící z prostředí indiánské rezervace a nelehkého života v ní. Soustředění se na vztah dvou bratrů usměrňuje celé vyprávění a dává vyniknout bezútěšné existenci bývalých obyvatelů prérie. Přesto tento film nevyznívá depresivně – naopak, je zněj cítit naděje v lepší zítřky. Ovšem bez toho, aby člověk zapomněl na tradice a svůj původ. A ještě jedna věc mě dostala a totiž tahle – oni i Indiáni pláčou...(14.8.2005)

Skloubit indiánskou tradici a mystiku s jejich současnou nepříliš lichotivou situací je určitě dobrý nápad. Příběh policajta, který chce napravit své lidi jiným způsobem než cestou zákona je určitě zajímavý a ještě zajímavějším se stane, když při jednom z těchto pokusů téměř zemře jeho bratr... Děj nemá ale bohužel žádný spád ani originalitu a vzheldem k tomu, že se film tváří jako velmi autentický (je zde i několik "jakoby" dokumentárních momentů), mělo by být i jednání postav logické a to místy není...(9.8.2005)

Dobrý film, Graham Greene je sympaťák i jako alkoholická troska. Za soundtrack hvězdička navíc. www.youtube.com/watch?v=HGd-SfsAl08(25.6.2007)

Chris Eyre je určitě dobrý režisér, film má dobře napsané i zahrané postavy, ale nepříliš zajímavý příběh to nenahradí. Je to škoda, protože tvůrce vynikajících Kouřových signálů má rozhodně na víc.(11.8.2005)

Áno. Indiáni nie sú len tí hrdí a chrabrí bojovníci z filmov. Častokrát sú to alkoholici a trosky, ktoré sa krútia na mieste a utápajú sa v beznádeji. Vďaka za tento film. Veľmi milo ma prekvapil, nielen príbeh, ale aj skvelý Graham Greene.(19.8.2005)

Velmi smutná záležitost. Celým filmem jakoby vanula beznaděj bez jakéhokoliv záchvěvu naděje a světla do budoucna. I závěr, byť nejsilnější okamžik filmu, je pouze trpkým a ukřivděným výkřikem do prázdna. Přesto se jedná o silný zážitek okořeněný jako vždy skvělým, byť tentokrát neustále opilým, Grahamem Greenem.(13.9.2008)

Pro mě je až deprimující vidět, co se stalo z tak hrdého národa, jakým byli Oglala Lakotové a vůbec Indiáni obecně. Nějhorší je, že ani tak skvělý film jako Rudé kůže nebo Kouřové signály, stejně jako jakýkoliv dokument na situaci, v jaké tito lidé jsou, nic nezmění.(16.8.2005)

Ta beznaděj z údělu indiánů-alkoholiků v rezervacích přímo srší z obrazovky. Další rána kladivem příjde s novým obchodem s alkoholem, postaveným z pojistky toho starého... Nicméně závěr trochu uklidní depresi na snesitelnou úroveň...(12.8.2005)

Lehce nadprůměrný a zajímavý sociálně laděný film, který je sice předvídatelný, ale také vypovídá o situaci původních obyvatel Ameriky a trocha černého humoru mu rozhodně nechybí. Graham Green je fakt dobrej. Srovnat s Kouřovými signály bohužel zatím nemůžu. Nečekejte zázraky, ale za kouknutí stojí. Tři hvězdy minimálně.(8.8.2005)

Možná bude těch 5* vypadat zvláštně, ale mě ten film opravdu zaujal. Znázornění těžkého života indiánů v rezervaci a hlavně velice dojemný příběh dvou bratrů, z nichž každý jinak nese osud indiánských kmenů v Americe. Velice dobré herecké výkony, zajímavá hudba, dobrý nápad s pavoukem a trefený závěr, to všechno mě zaujalo natolik, že musím dát 5*, co se dá dělat :)(9.8.2005)

Výborný film, který Vás pohltí a vlastně ani netušíte proč.(9.8.2005)

Fakt dost dobrý. Jen je trochu depresivní jak ti "nejspravedlivější na celém světě" (znám několik američanů osobně a je to v ních) dokázali dohnat původní obyvatele do bahna bytí.(12.8.2005)