Kleopatra (divadelní záznam)

Muzikál / Drama

Česko, 2003, 106 min

• salahadin

Viděno v TV, hodnotit nebudu, protože mi to nedovolí mé svědomí. Totiž díky svým antipatiím k tomu umečenému stvoření, co dělalo hudbu (myslím tím M. Davida), bych musel dát záporné mínus hvězdičky..a to není fér, i když by se mi muzikál nelíbil ani s hudbou Rolling Stones...přijde mi, že Renč umí točit jen klipy Nemyslíš - zaplatíš.(17.12.2009)

• IlMagnifico

Jedna hvězdička čistě za paní Absolonovou... Jinak totiž Renčova (a Davidova) Kleopatra ztělesňuje vše, co je s českým muzikálem v nepořádku. Od plytké adaptace příběhu a prvoplánové hudby, přes odtažitou, neosobní a nic hlubšího nevyjadřující scénografii a podivné herectví až po dehonestaci herců v rádoby humorných forbínách... Za to, že měl někdo odvahu pořídit z představení záznam, musíme být nicméně vděční. Alespoň může dalším generacím posloužit jako antivzor.(1.3.2017)

Toto hodnocení dávám první verzi, kterou jsem viděla v Praze naživo před nějakými 8 lety. Poté, co jsem četla obsazení obnovených premiér myslím, že už by se mi to tak nelíbilo. Obsazení: Radka Fišarová a Martin Pošta. Viděla jsem i DVD, rozhodně postrádalo atmosféru divadla. Jediný Michal David, kterého snesu.(17.2.2012)

Téma Egypt, to mě zajímá a už dlouho jsem chtěla vidět tenhle muzikál. Sice jsem na něm nebyla, ale sehnala jsem DVD, kde hlavní roli měla Monika Absolonová. Téma dobré, sice trochu prostříhané, některý věci bych tam vypustila, ale písničky byly nádherné. Ještě než jsem to viděla, tak jsem měla už soundtrack a znala skoro všechny písně nazpaměť. 4 hvězdy za to, že jsem to neviděla ještě na vlastní oči v divadle.(10.5.2009)

Jako muzikal v divadle Broadway velmi dobre,vizuelne urcite uchvati,herecky take a pisnicky jsou take velmi dobre.Neni to sice muj nejoblibenejsi muzikal,ale urcite patri mezi ty povedenejsi.Co mi pripada slabsi,je pribeh,ktery je samozrejme znamy,ale nejak mi v nem chybi zvraty a emoce.Divat se na tohle v televizi je sotva polovicni zazitek a proto hodnotim divadlo,nikoliv film a davam slusnych 60%.(23.11.2010)

• - V inscenaci se využívala i počítačová grafika. Původně se počítalo i s dotáčkami v Egyptě, ale od těchto plánů produkce vzhledem k vývoji mezinárodní situace nakonec upustila. (HappySmile)

• - O hudbu se staral sedmdesátičlenný orchestr. (HappySmile)

• - V hlavních rolích Kleopatry se střídaly 3 zpěvačky: Monika Absolonová, Ilona Csáková a Bára Basiková. (HappySmile)