poster

Kleopatra (divadelní záznam)

Muzikál / Drama

Česko, 2003, 106 min

 • route60
  ****

  Ano musíme tento muzikál pohanit za každou cenu, že? vždyť ke Kleopatře napsal hudbu Michal David! tak to musí být špatné, ale ono to špatné vůbec není, texty Zdeňka Borovce a Lou Fananka Hágena jsou krásne a dodnes si ostatní tvůrci muzikálu berou z Kleopatry příklad jak se má hudba potažmo texty v tomto žánru dělat, Filip Renč odvedl kus výborné režisérske práce, já se za návštěvu tohoto muzikálu v divadle Broadway nestydím, samozdřejmě každý to vidí jinak.(20.10.2012)

 • Renie42
  ****

  Téma Egypt, to mě zajímá a už dlouho jsem chtěla vidět tenhle muzikál. Sice jsem na něm nebyla, ale sehnala jsem DVD, kde hlavní roli měla Monika Absolonová. Téma dobré, sice trochu prostříhané, některý věci bych tam vypustila, ale písničky byly nádherné. Ještě než jsem to viděla, tak jsem měla už soundtrack a znala skoro všechny písně nazpaměť. 4 hvězdy za to, že jsem to neviděla ještě na vlastní oči v divadle.(10.5.2009)

 • adamcikv
  **

  Nejlepší Davidův muzikál. To bezpochyby. Jeho první pokus dopadl ze všech nejlépe, jelikož si dal záležet naprosto nejvíce. Absolonová ještě není trhnutá svými sekundovými dojezdy a Tomáš Trapl je opravdu badass, podává naprosto perfektní výkon. Jen mě trochu mrzelo, že na záznamu nevynikly sborové party, byly příliš utlumené.(27.10.2013)

 • anli
  ***

  Jako muzikal v divadle Broadway velmi dobre,vizuelne urcite uchvati,herecky take a pisnicky jsou take velmi dobre.Neni to sice muj nejoblibenejsi muzikal,ale urcite patri mezi ty povedenejsi.Co mi pripada slabsi,je pribeh,ktery je samozrejme znamy,ale nejak mi v nem chybi zvraty a emoce.Divat se na tohle v televizi je sotva polovicni zazitek a proto hodnotim divadlo,nikoliv film a davam slusnych 60%.(23.11.2010)

 • woody
  odpad!

  A teď tu moji pane diskžokej: Krásný úděl máte dnes, kráčet zítřku, žít a kvést, krásný úděl před očima růst, vzhůru k výškám, každou chvíli kus. Když se podaří, co se dařit má, když rozkvete růže z poupěte, když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě, když se podaří, co se dařit má, když je slunce jako ze zlata, když se podaří, co podařit se má, podaří se také poupata. Jo, že to není vono? A nevyjde vám to nastejno? Bestiální otcův kolega z práce nám to pustil do auta... A kdybych to ještě viděl, tak přibude do Bohnic nový pacient, který by si neustále prozpěvoval: Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka nebo tuhle Chci královnou se stát a zem svou k slunci vést. Ty Isis jedenkrát snad spolu s trůnem dáš mi záři hvězd. Chci Egypt pozvednout a vyrvat z Římských pout. Míšo - ty zrůdná parodie na zpěváka a už vůbec na skladatele.Bych tě do toho Nilu hodil i s Renčem...(12.3.2006)

 • - O hudbu se staral sedmdesátičlenný orchestr. (HappySmile)

 • - V hlavních rolích Kleopatry se střídaly 3 zpěvačky: Monika Absolonová, Ilona Csáková a Bára Basiková. (HappySmile)

 • - V inscenaci se využívala i počítačová grafika. Původně se počítalo i s dotáčkami v Egyptě, ale od těchto plánů produkce vzhledem k vývoji mezinárodní situace nakonec upustila. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace