Kleopatra (divadelní záznam)

Muzikál / Drama

Česko, 2003, 106 min

Hodnotím muzikál viděn naživo, ne dvd - v takovém případě by hodnocení pravděpodobně dopadlo hůř. Otázkou ovšem je, co by se na csfd mělo hodnotit (já bych nejraději samostatnou divadelní kategorii). Ale k muzikálu - Brodwayovské muzikály Michala Davida jsou většinou průměr až propadák. Je ale vidět, že na Kleopatře si dali záležet mnohem víc...scéna je výborná, herecké výkony většinou taktéž. Viděla jsem to až v roce 2011 s Kamilou Nývltovou v roli Kleopatry - pro mě jakožto neznámá herečka a zpěvačka naprostou výhrou. Ze zpěvu mi běhal mráz po zádech a ta holka má charisma hodno egyptské královny (teprve po divadle jsem zjistila, že byla v x-factoru, který mě totálně minul a že je jí teprve 21). Tenhle muzikál je opravdu povedený a návštěvu divadla jen doporučuji!!!!(8.1.2011)

Téma Egypt, to mě zajímá a už dlouho jsem chtěla vidět tenhle muzikál. Sice jsem na něm nebyla, ale sehnala jsem DVD, kde hlavní roli měla Monika Absolonová. Téma dobré, sice trochu prostříhané, některý věci bych tam vypustila, ale písničky byly nádherné. Ještě než jsem to viděla, tak jsem měla už soundtrack a znala skoro všechny písně nazpaměť. 4 hvězdy za to, že jsem to neviděla ještě na vlastní oči v divadle.(10.5.2009)

Toto hodnocení dávám první verzi, kterou jsem viděla v Praze naživo před nějakými 8 lety. Poté, co jsem četla obsazení obnovených premiér myslím, že už by se mi to tak nelíbilo. Obsazení: Radka Fišarová a Martin Pošta. Viděla jsem i DVD, rozhodně postrádalo atmosféru divadla. Jediný Michal David, kterého snesu.(17.2.2012)

• woody

A teď tu moji pane diskžokej: Krásný úděl máte dnes, kráčet zítřku, žít a kvést, krásný úděl před očima růst, vzhůru k výškám, každou chvíli kus. Když se podaří, co se dařit má, když rozkvete růže z poupěte, když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě, když se podaří, co se dařit má, když je slunce jako ze zlata, když se podaří, co podařit se má, podaří se také poupata. Jo, že to není vono? A nevyjde vám to nastejno? Bestiální otcův kolega z práce nám to pustil do auta... A kdybych to ještě viděl, tak přibude do Bohnic nový pacient, který by si neustále prozpěvoval: Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka nebo tuhle Chci královnou se stát a zem svou k slunci vést. Ty Isis jedenkrát snad spolu s trůnem dáš mi záři hvězd. Chci Egypt pozvednout a vyrvat z Římských pout. Míšo - ty zrůdná parodie na zpěváka a už vůbec na skladatele.Bych tě do toho Nilu hodil i s Renčem...(12.3.2006)

Ano musíme tento muzikál pohanit za každou cenu, že? vždyť ke Kleopatře napsal hudbu Michal David! tak to musí být špatné, ale ono to špatné vůbec není, texty Zdeňka Borovce a Lou Fananka Hágena jsou krásne a dodnes si ostatní tvůrci muzikálu berou z Kleopatry příklad jak se má hudba potažmo texty v tomto žánru dělat, Filip Renč odvedl kus výborné režisérske práce, já se za návštěvu tohoto muzikálu v divadle Broadway nestydím, samozdřejmě každý to vidí jinak.(20.10.2012)

• - V inscenaci se využívala i počítačová grafika. Původně se počítalo i s dotáčkami v Egyptě, ale od těchto plánů produkce vzhledem k vývoji mezinárodní situace nakonec upustila. (HappySmile)

• - V hlavních rolích Kleopatry se střídaly 3 zpěvačky: Monika Absolonová, Ilona Csáková a Bára Basiková. (HappySmile)

• - O hudbu se staral sedmdesátičlenný orchestr. (HappySmile)