Kleopatra (divadelní záznam)

Muzikál / Drama

Česko, 2003, 106 min

Jako muzikal v divadle Broadway velmi dobre,vizuelne urcite uchvati,herecky take a pisnicky jsou take velmi dobre.Neni to sice muj nejoblibenejsi muzikal,ale urcite patri mezi ty povedenejsi.Co mi pripada slabsi,je pribeh,ktery je samozrejme znamy,ale nejak mi v nem chybi zvraty a emoce.Divat se na tohle v televizi je sotva polovicni zazitek a proto hodnotim divadlo,nikoliv film a davam slusnych 60%.(23.11.2010)

Ano musíme tento muzikál pohanit za každou cenu, že? vždyť ke Kleopatře napsal hudbu Michal David! tak to musí být špatné, ale ono to špatné vůbec není, texty Zdeňka Borovce a Lou Fananka Hágena jsou krásne a dodnes si ostatní tvůrci muzikálu berou z Kleopatry příklad jak se má hudba potažmo texty v tomto žánru dělat, Filip Renč odvedl kus výborné režisérske práce, já se za návštěvu tohoto muzikálu v divadle Broadway nestydím, samozdřejmě každý to vidí jinak.(20.10.2012)

• IlMagnifico

Jedna hvězdička čistě za paní Absolonovou... Jinak totiž Renčova (a Davidova) Kleopatra ztělesňuje vše, co je s českým muzikálem v nepořádku. Od plytké adaptace příběhu a prvoplánové hudby, přes odtažitou, neosobní a nic hlubšího nevyjadřující scénografii a podivné herectví až po dehonestaci herců v rádoby humorných forbínách... Za to, že měl někdo odvahu pořídit z představení záznam, musíme být nicméně vděční. Alespoň může dalším generacím posloužit jako antivzor.(1.3.2017)

• adamcikv

Nejlepší Davidův muzikál. To bezpochyby. Jeho první pokus dopadl ze všech nejlépe, jelikož si dal záležet naprosto nejvíce. Absolonová ještě není trhnutá svými sekundovými dojezdy a Tomáš Trapl je opravdu badass, podává naprosto perfektní výkon. Jen mě trochu mrzelo, že na záznamu nevynikly sborové party, byly příliš utlumené.(27.10.2013)

• salahadin

Viděno v TV, hodnotit nebudu, protože mi to nedovolí mé svědomí. Totiž díky svým antipatiím k tomu umečenému stvoření, co dělalo hudbu (myslím tím M. Davida), bych musel dát záporné mínus hvězdičky..a to není fér, i když by se mi muzikál nelíbil ani s hudbou Rolling Stones...přijde mi, že Renč umí točit jen klipy Nemyslíš - zaplatíš.(17.12.2009)

• - V hlavních rolích Kleopatry se střídaly 3 zpěvačky: Monika Absolonová, Ilona Csáková a Bára Basiková. (HappySmile)

• - V inscenaci se využívala i počítačová grafika. Původně se počítalo i s dotáčkami v Egyptě, ale od těchto plánů produkce vzhledem k vývoji mezinárodní situace nakonec upustila. (HappySmile)

• - O hudbu se staral sedmdesátičlenný orchestr. (HappySmile)