Reklama

Reklama

Obsahy(1)

KLEOPATRA - královna muzikálové sezóny. Původní český muzikál KLEOPATRA autorů Michala Davida, Zdeňka Borovce, Lucie Stropnické a Lou Fanánka Hagena! Představení bylo od první reprízy, kterých se do vzniku tohoto DVD odehrálo 422, divácky mimořádně úspěšné (od premiéry jej navštívilo více než 279 800 diváků). S velkým ohlasem se setkala hudba skladatele Michala Davida - píseň "Teď královnou jsem já" dobyla všechny rádiové hitparády. Album s hlavními songy muzikálu KLEOPATRA obdrželo při oslavách 250 reprízy Zlatou desku! Na záznamu tohoto muzikálového představení uvidíte Moniku Absolonovou, Martina Poštu, Zbyňka Frice, Zdenku Trvalcovou, Radku Fišarovou, Jana Kalouska, Patrika Stoklasu, Tomáše Trapla, Leška Semelku, Jana Gajdoše, Janu Švandovou, Vladimíra Brabce a řadu dalších. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

woody odpad!

všechny recenze uživatele

A teď tu moji pane diskžokej: Krásný úděl máte dnes, kráčet zítřku, žít a kvést, krásný úděl před očima růst, vzhůru k výškám, každou chvíli kus. Když se podaří, co se dařit má, když rozkvete růže z poupěte, když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě, když se podaří, co se dařit má, když je slunce jako ze zlata, když se podaří, co podařit se má, podaří se také poupata. Jo, že to není vono? A nevyjde vám to nastejno? Bestiální otcův kolega z práce nám to pustil do auta... A kdybych to ještě viděl, tak přibude do Bohnic nový pacient, který by si neustále prozpěvoval: Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka nebo tuhle Chci královnou se stát a zem svou k slunci vést. Ty Isis jedenkrát snad spolu s trůnem dáš mi záři hvězd. Chci Egypt pozvednout a vyrvat z Římských pout. Míšo - ty zrůdná parodie na zpěváka a už vůbec na skladatele.Bych tě do toho Nilu hodil i s Renčem... ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Nejlepší Davidův muzikál. Měl jsem problém zaokrouhlit na 4*. Ale jednu tu hvězdu posílám za pár textů panu Borovcovi. Tady se ještě Michal David neopakoval po sobě ani skladbu za skladbou (Kat Mydlář - děs běs v tomto směru). V Kleopatře se střídají pomalé s rychlými skladbami, romantické, bojové... duety a nechybí tu hit jako v dalších Michalových, které jsou čím dál více šité rychlejší jehlou s použití kopíráku. Je na první poslech cítit, který text ještě dělal Borovec a který Fanánek. Podle fanfaronských slov Fanánkových v nějakém talkshow se mu prý povedlo navázat na styl Borovcových textů. Jo? A kde? Zajímalo by mne, co dělala Lucie Stropnická a nebo jak tedy vypadala jejich spolupráce po smrti Pana textaře. Podle mne dodělala a upravila texty svého otce a Fanánek tam dodal ty svoje k dalším skladbám. Nikde jsem se o tom nedočetl, je to tajné :-) ale cítím to tak. ... Absolutně mě iritují Bozi a při vší úctě k panu Brabcovi jsem si je z nahrávky z Barandova včetně těch úchylných reklam (bohužel mimo nápisů co následuje apod.), vymazal. Bozi mne snad trochu vnesli do děje poprvé (že by bavili..., no nevím), ale při dalším shlédnutí už jsou vsuvky otravné až trapné. Bohužel tento prvek se objevuje i v jiných muzikálech a dle mého to neuvěřitelně sráží dolů na extrádní zábavu. Miluji muzikály bez mluveného slova s dokonalými verši a dialogy ve verších jako Drakula, Hrabě Monte Cristo... Prostě píseň za písní, melodie za melodií, mistrovsky navázané... Kleopatra umírá spolu s muzikálovou scénou v Čechách. Bohužel asi všichni skuteční profesionálové schopní nadpozemských muzikálů jsou již spolu mimo náš pozemský svět. ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Doteď si nejsem úplně jist, jestli to skutečně byl záznam představení pro diváky nebo inscenace pro kamery, natolik kamera ignorovala publikum (pro mě spíš plus než mínus). Muzikál je to profesionálně sepsaný (i sestavený co do podoby stage design), postavy v ději prakticky nevedou klasické nehudební dialogy. O to větší je pak utrpení v podobě "božských" vsuvek (které rozhodně nebyly boží, ale to se opakuji jako u American Gods). Ne, že bych nebyl fanda té techniky, mohlo to ale být ztvárněno jinak, lépe. Toho ostatně bylo více - ať už to byl mood whiplash moment mezi dojemnou Velkou písní o Nilu a rock'n'rollovou Sláva, Sláva, absence typicky egyptských/římských hudebních prvků (nejvíc zkušeností s touto tematikou mám z hraní Age of Empires 1, byla zkrátka vidět taktovka Michala Davida) nebo prapodivné rendery Egypta, které už ve své době byly zastaralé. Končím však pozitivně shout-outem Kateřině Strykové za ztvárnění Kleopatřiny kobry a zlatého ptáka, ta se totiž od začátku do konce představení téměř nezastavila. ()

KritikVlada 

všechny recenze uživatele

Filip Renč, i když je pro mě režisérem jednoho filmu, tak moc dobře věděl, co dělá, když do tohohle záznamu dal jako hlavní aktérku Moniku Absolonovou. Jsem rád, že tady není ta škaredá Basiková, a hlavně ten kosočtverec s čárkou Ilona Csáková. Jediná Monča jako Kleopatra je fantastická! Je sexy, dává do toho silné emoce, její hlas je neuvěřitelný (Lucko Bílá, jdi se zahrabat!), prostě si nikoho jiného než Monču v roli Kleopatry nedokážu představit. Je prostě "vykutálená"! Co se týče hudby, tak Michalu Davidovi se povedly složit opravdu silné melodie. Jde vidět, že to nebylo děláno na kšeft a pro prachy, jak je u něj zvykem, ale opravdu dal do toho srdce a dal si na tom záležet. Samozřejmě, velkou roli v tom hraje i ta rodinná tragédie, kdy mu zemřela dcera. Všechno to tam je. Songy jako "Teď Královnou Jsem Já", "Dámy Vládnou", nebo zejména "Velká Píseň o Nilu", a další nejmenované, jsou opravdu mimořádně nádherné věci. Jediné, co mi vadilo, byly ty promluvy Bohů, ale budiž. Celkově, moc krásný muzikál se skvělou Mončou. Howgh! ()

Renie42 

všechny recenze uživatele

Téma Egypt, to mě zajímá a už dlouho jsem chtěla vidět tenhle muzikál. Sice jsem na něm nebyla, ale sehnala jsem DVD, kde hlavní roli měla Monika Absolonová. Téma dobré, sice trochu prostříhané, některý věci bych tam vypustila, ale písničky byly nádherné. Ještě než jsem to viděla, tak jsem měla už soundtrack a znala skoro všechny písně nazpaměť. 4 hvězdy za to, že jsem to neviděla ještě na vlastní oči v divadle. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Muzikál komponoval Michal David v době, kdy mu zemřela dcera Míša. Řekl, že díky této obrovské ztrátě a bolesti mu chodily nádherné melodie shůry samy. (sator)

Reklama

Reklama