Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

Nejedná se žádný hromosvod, nýbrž o bleskosvod! A je mnohem dokonalejší než Franklinův vynález, blesky přímo odrazuje. Např do okolí toho v Helvíkovicích ještě neudeřilo!(18.4.2005)

Kvalita obrazu této brněnské televizní inscenace je na úrovní kinematografického filmu ze 30. let. Ale když opomeneme materiál, na který muselo chudé brněnské studio natáčet, tak se jedná o další skvost, na který se léta práší v archivu České televize. Inscenace, kde předvádí své kreace Miloš Nedbal, se nedá strhat. Takže za pět.(28.2.2006)

Překvapivě ploché, neschopné vyvolat jakékoliv emoce.(13.1.2013)

Televízna inscenácia o živote jedného z priekopníkov na poli elektriny a zvlášť blesku. Zaujímavý námet, aj keď spracovaný veľmi jednoducho a čiernobielo (nemyslím doslova) ako v klasických rozprávkach medzi dobrom a zlom. Ako naozaj odpovedá príbeh pravde, netuším.(30.11.2015)

"Máš se na co těšit, Bětko." Diviš P(p)rokop se svým objevem bezpečné cesty pro obrovskou sílu ze světa dešťů a mraků v příběhu, který mě tak dobře uzemnil, až mi z toho zhasla hromnička za oknem.(4.6.2016)

Nedbal jako akci duchovni-vedec....mno. :) P.S.: Potesi puvab Zdeny Herfortove v roli Marie Terezie.(29.10.2016)

Vědci a vizionáři neměli ustláno na růžích v žádné době. A době, kdy měla moc v rukou církev, to platilo dvojnásob.(27.5.2013)

• Lish84

Dlouhé a roztahané, povětšinou uspávající. Scéna, kdy naštvaní vesničané boří Divišův bleskosvod, sice hlavně díky hudebnímu doprovodu zapůsobí, ale je to jediná scéna vzbuzující nějaké hlubší emoce. Navzdory zajímavému tématu nemá tato inscenace šťávu…(28.4.2008)

Poprvé jsem tuto TV inscenaci viděl jako náctilený klacek, nic mi to pochopitelně neřeklo. Nedávno jsem se k tomuto klenotu TV tvorby dostal znovu a znovu jsem byl utvrzen ve svém přesvědčení, že tzv. "církev svatá" je nesmírné zlo, které tu už 2000 let dusí jiné názory, hází klacky pokroku a nesmiřitelně likviduje všechny, které s nimi nechtějí táhnout káru tmářství napříč lidskými dějinami. Pan Nedbal ale i další herci se tu brilantním způsobem ujali vypovědět tuto málo známou etapu českých dějin.(10.11.2013)