Šance jako hrom (TV film)

Komedie

Československo, 1991, 84 min

Předloha:

Miloslav Švandrlík (kniha)

Jan Štangl
  • rentier

Jednohubka na nedělní odpoledne, Tokoš je ale prima. Přestože se film předlohy drží zuby nehty, pokud si přečtete ji, uděláte asi lépe.(8.12.2009)

Slovo "socialistický" padlo ve filmu tolikrát, že jsem měl chuť vzít bystu Lenina a umlátit s ní herce a tvůrce! 40%(20.1.2013)

• WANDRWALL

L. Tokoše jsem prvně viděl jako dospívající na plakátu SDB, a litoval ho, že se ve svém věku musí vydávat za šaška a vydělávat si tím na živobytí. Ostatní jsem nelitoval, neb jako herci je na nich znát, že se stále herectví učí, a nikdy nenaučí...(13.8.2010)

Skvělé jako všechno co je od pana Švandrlíka. Povedlo se i herecké obsazení, ale trochu se mi zdálo, že právě hercům chybělo trošku více dynamiky, aby to bylo dokonalé. 201109139417/9644+++++++Nevím jak je možné, že u knihy se řežu smíchy a u filmu nic. Asi proto, že už vím, co bude následovat. Nebo to prostě není ono. Herci jsou dobří, což o to, tedy mimo samotnou Lindu, to nemohli vybrat někoho jiného? Ale jinak souhlasím s mým starším komentářem. 20190628 9421/9649 ***(8.3.2014)

• - Natáčelo se v Telči. (M.B)