Říše vlků

Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

• Spock

Ze začátku se mi zdál námět tohoto filmu celkem zajímavý, že by další vyšinutý zločinec? Bohužel jsme brzy přišel na to že je vše úplně jinak. Podle mě příliš překombinovaný děj, ve kterém se převlékají kabáty raz dva a divák si nemůže být ničím jist. Bohužel ke škodě tvůrců se jim nepodařilo diváka těmito fígly k filmu přilákat. Je to v podstatě nezajímavé a takové „prázdné“, bez nějakého výrazu.(8.7.2007)

• Tom Hardy

Debilita maximálních rozměrů, která je slepencem několika žánrů, absurdních dějových zvratů, nefunkčních postav (především Reno má ránu jak po zásahu Dana Nekonečného) a zmateného střihu. Výsledek je tak zoufale nekonzistentní, že se na to nedá koukat ani při vypnutých mozkových závitech, protože svižnějších pasáží je tam tak málo (a jsou tak nepřehledné), až zůstává rozum stát nad tím, že Nohan kdysi natočil povedený Polibek draka...(16.1.2006)

Pokiaľ by boli všetky filmy aspoň na takejto najnižšej úrovni spracovania bol by som spokojný. Nebolo to zlé, naopak nápad celkom slušný, škoda toho spracovania. Tvorcovia si asi mysleli, že toľkými zvratmi v deji, nelogickými hádankami a zmenami lokalít zvýšia atraktivitu, je to omyl. Zbytočne prekrútené. Ale inak celkom pozerateľný kvázi thriller. 65%.(4.2.2007)

No rozhodne to nebylo tak spatny, jak to podle hodnoceni vypada, ale je fakt, ze se nejedna o zadnej zazrak. Problem je, jak uz tu zminilo par lidi, ze je film zbytecne prekombinovanej. Prvni hodinka je jeste v pohode, dva oddelene vypraveny pribehy, ktery se nakonec spoji v jeden. Jen skoda, ze nebyl plne vyuzitej potencial vrazd. Nicmene potud jsem byl vcelku spokojenej a docela napnutej. Reno je sice namaskovanej jak Dan Nekonecny, ale byl to spravnej parchant, takze mi docela sedl. Horsi je to s hlavnim hrdinou filmu v podani Jocelyna Quivrina, kterej je silene tuctovej a nijak se neprojevuje. No, po ty hodince zacne reziser davat do filmu nejaky dalsi motivy, ktery by uz bejt nemuseli a kuli nimz se film obcas zacne rozsejpat, ale porad to jeste Nahon zvlada uhlidat. Ale pak pride zaverecna dvacetiminutovka v Turecku a to je neco silenyho. Do predchozi hodiny a pul se vubec nehodi, vsechno je najednou zarivi, ta tam je ta temna atmosfera a reziser sem najednou zacne cpat spoustu divnejch zvratu, az sem se v deji ztratil. Navic, predtim vcelku peclive budoval atmosferu, ale ted najednou jako kdyby se zblaznil a chtel toho honem do filmu narvat co nejvic. Nebejt ty posledni dvacetiminutovky, tak bych dal mozna 4*, protoze se mi to fakt docela libilo.(27.11.2006)

• mortak

Akční seriová produkce se dost podobá té pornografické. Konzumenta po chvíli přestane bavit obyčejný sex a začne vyhledávat něco víc extra. Obyčejná kriminálka se vyčerpala s Belmondem a tak se francouzští producenti rozhodli namíchat nový výbušný koktejl. Jejich práce byla velmi jednoduchá: a vraž tam ještě tohle, a tamto taky, jo a bez Rena to pánové nepůjde, to by nebyl tvrdej akčnák. Hlavně ukážeme střeva Paříže, to, co je obyčejným měštákům skryto - vždyť tenhle mišmaš už zabírá od Eugena Sue a jeho Tajností pařížských, které pařížané v devatenáctém století hltali na pokračování v novinách. Jenže jako se už Sue nedá dnes číst nezkrácený - pokoušel jsem se o to:( , nedá se přežít ani Říše vlků.(17.8.2009)

• - Chris Nahon se do povědomí diváků zapsal před čtyřmi lety, když v produkci Luca Bessona natočil s Jetem Li, který je mimochodem autorem námětu, akčňák Polibek draka. Snímek se stal pověstný scénou, ve které hlavní hrdina vymlátí celou policejní stanici. (imro)

• - Snímek byl volně natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Jean-Christophe Grange. Jean Reno hrál již ve dvou autorových adaptacích, a to ve dvoudílné sérii Purpurové řeky. (Terva)

• - Snímek stál na evropské poměry průměrných 24 milionů eur a například v Německu vydělal za týden promítání 59 102 eur. (imro)