Říše vlků

Empire of the Wolves

Empire of the Wolves

Akční / Thriller / Drama

Francie, 2005, 121 min

Je to sice hrozná ptákovina splácávající dohromady všechno možné, ale nemůžu si pomoct, já jsem se bavil. Od thrilleru přes horor až po fantasy nás provádí Chris Nohan. Vykrádá přitom, kde to jde, a jeho režie je občas až křečovitě módní (rychlé střihy a ke konci roztřesená, jakoby dokumentární kamera jsou samozřejmostí). Ale jinak to celkem funguje. Zapomeňte na to, že tenhle film byl v kinech a podívejte se na něj, až ho zase budou dávat v sobotu v noci na Nově. U mě to tak zafungovalo a za daných podmínek jsem se bavil.(30.7.2007)

V dokumente: Svorka 25 vlkov, to znamená chystajú sa na veľkú korisť. Tu: jeden vlk, možno alfa možno omega. Malá korisť, malé víťazstvo, porážka nádejí, skleslosť sama. Formálne však vychytralý špinavý, filtrovaný (šedá, tmavá, modrá), francúz s priadnou hodnotou psychedelicky vyprofilovaných scén. Pridaj!!(8.3.2014)

• LaciLC

Čakal som silne záhadný triler s výborným Jeanom Renom. Nenormálne prekombinovaná zápletka, kombinovanie psychológie so zbesilou akciou, priemerný Jean Reno, nudné podanie, dlhá stopáž, konečné vyústenie-zápory. Klady som nijako nevedel nájsť(možno jedna solídna ľakačka) no predsa nedám odpad, pretože ma ten film aspoň prinútil trochu rozmýšľať.(2.6.2007)

• megan017

První polovina filmu skvělá! Tajemná, napínavá, stylová, poutavá. Druha má velký spád, do trapnosti, nudnosti a přílišné absurdity. Neuspěšní pokus o originalitu, Jean Reno si ovšem s rolí zahořklého a ublíženého drsňáka, co si chce vyřídit osobní úcty, vyhrál výborně. Kvalitou je to slabší, než Purpurové řeky. (23.4.2015)

• masr

Bože můj, jedna hvězda za prvních čtyřicet minut... Nejdřív jsem si říkal, jestli opravdu má celý film být vystavěn na už klišovité záměně tváří a podobných stokrát obehraných blbostech... Ale to byla ještě ta lepší část. Pak už jen naprosto nesmyslná pakárna, která snad měla působit jako dynamický a překvapivý děj, ale vypadá spíš jak dva až tři slepené filmy dohromady. V závěru jsem už jen čekal, kdy přiletí UFO.(27.6.2007)

• - Snímek byl volně natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Jean-Christophe Grange. Jean Reno hrál již ve dvou autorových adaptacích, a to ve dvoudílné sérii Purpurové řeky. (Terva)

• - Herec Jean Reno si za roli ve filmu připsal na konto 1,4 mil. eur. (imro)

• - Chris Nahon se do povědomí diváků zapsal před čtyřmi lety, když v produkci Luca Bessona natočil s Jetem Li, který je mimochodem autorem námětu, akčňák Polibek draka. Snímek se stal pověstný scénou, ve které hlavní hrdina vymlátí celou policejní stanici. (imro)