poster

Ano

 • Velká Británie

  Yes

 • Slovensko

  Áno

Drama

Velká Británie / USA, 2004, 95 min

Režie:

Sally Potter

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Jacqueline Durran
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ****

  Film je naprosto strhující, spíše však formou než obsahem. Zajímavé je různé využití kamerových inovací a hrátek (záběry jakoby bezpečnostní kamerou či rozostřený obraz). Velmi se mi zalíbilo, že postavy spolu mluví ve verších. Jednak mám ráda, když si mohu poslechnout zvuk, melodii a harmonii lidské řeči (což lze vychutnat i v cizím jazyce - angličtina). A hlavně veršování dodává scénám jistou míru napětí, zvyšuje se tím gradace, se kterou režisérka perfektně zachází. Je tu však místo i pro scény pomalejší, snad až lyrické. K samotnému příběhu se nedá moc co říct, střet kultur (východ-západ, katolicismus-islám, věda-víra) je téma ztvárněné již mnohokrát. Přesto se film obratně vyhýbá klišé (k tomu dojde až na konci, který je snad až zbytečně moc romantický). Téma snímku je prostě dobře rozehrané i zahrané.(7.7.2005)

 • Linki
  *****

  Aj keď na to prvá polovica filmu nevyzerala, druhá ma úplne strhla. Akonáhle sa situácia v kuchyni vyostrila na "panvicu proti nožu", film sa začal uberať po dobrej expozícii a kolízii, ku skvelej kríze a peripetii. Záver síce nebol prekvapením, ale ani klišé. Jednoduchý príbeh, ale zvláštna forma a výborný film na premýšľanie spolu s postavami - hľadanie subjektívnej pravdy a jej pravdivosti v objektívnom slova zmysle. Yes je o súčasnej dobe, v ktorej sa mnohé krajiny snažia o multikulturalizmus, resp. sa chvália, že u nich multikulturalizmus funguje, ale i na tomto príbehu vidno, že tá snaha v skutočnosti asi nemá šancu prerásť do stelesnenia idey. A ak si myslíte, že vzťah s človekom z odlišnej kultúry môže byť pokojný, pozrite sa, pre čo všetko nemusí... Klapky dole... Film o tom, aké nespojiteľné sú idey ľudí na zemi a predsa...(8.11.2009)

 • betelgeuse
  **

  Špatné umění v ženském vydání. Jeho veršovaná ukecanost vám udělá díru do hlavy a nechá v ní prázdno. Když se nemanželský vztah ústředního páru – vychladlé americké vědkyně a temperamentního imigranta z Libanonu – dostane do krize, naroubuje na něj Potterová kulturní válku mezi Východem a Západech („Teroristo!“ – „Imperialistko!“). Když jí umírá teta, stará žena se vyznává z obdivu ke Kubě a Castrovi. A celé to rámuje přemoudřelá služka s metaforami o skvrnách, které prostě nevyčístíte. Posuďte sami...(9.7.2005)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $396,760Tržby Celosvetovo $661,946(24.5.2010)

 • jhrasko
  *

  NO.(9.11.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace