Doodlebug (studentský film)

Christopher Nolan

David Julyan

Jeremy Theobald

Emma Thomas

První film Christophera Nolana, který rozhodně neukazuje jeho génia, ale ukazuje to, jakým směrem se bude chtít Christopher Nolan vydat - směrem do lidské duše, ale směrem epickým a výpravným. Tohle je trikově přece jen povedené nato, že je to studentský film. Pointa se dá očekávat, ale zachycena je skvěle.(26.11.2015)

• kery-

To hodnocení nemyslíte vážně, že ne? Je to od Nolana, tak tomu musíme dát červenou? Na tomhle kraťasu není dobrý nic. Možná tak atmosférická hudba, ale vzhledem k tomu, že film má ani ne 3 minuty, tak u ní toho moc posrat ani nešlo. A když nad tím teď tak přemýšlím, tak i ta se mohla dát jiná a lepší. Mno, jinak je to fakt o ničem, a nepřesvědčíte mě, ani kdyby to tu mělo 95%...Ale teď už alespoň vím, že TDKR nebyl přešlap vedle. Nolan to měl v hlavě pomatený už tenkrát, teď už to prostě leze ven. Od Interstellar už ani nic očekávat raději nebudu..(21.9.2014)

Jeden z nejlepších kraťasů, co jsem viděl. Vynikající použití zadní projekce, perfektní klaustrofobní kamera a božské svícení (že by inspirace u Mazací hlavy?). A hlavně supr pointa! Watch: http://www.dailymotion.com/video/x17wxm_doodlebug_shortfilms(21.10.2009)

Jóóó ten náš Christopher... To je prostě démon. Je až k nevíře, že i v takto kraťoučkém kousku je schopen navodit doslova děsivou atmosféru. I zde se objevují tikající hodiny a i zde se děj odehrává hnedle na minimálně třech úrovních, podobně jako v brilantním Počátku. To by teda opravdu zajímalo, kde bere podobný nápady. Jedno je jisté, je to bezpochyby nejrafinovanější režiisér. A já už se nemůžu dočkat na dalšího Batmana, jenže to je tááákle daleko :o(. Na druhou stranu má dostatečné množství času k tomu, aby z toho udělal další nezapomenutelný a dokonalý film.(5.8.2010)

Chris Nolan už vo svojich ranných začiatkoch vedel ako pracovať s pocitmi a temnou atmosférou. Schyzofrenický týpek podobajúci sa Edwardovi Nortonovi zabíjal samého seba. Keďže je to Nolan, čoby môj jeden z naj režisérov, tak 5* z 9/10 si to určite zaslúži. Za výbornú kameru radšej zaokrúhlim:-)(19.6.2009)