Reklama

Reklama

Doodlebug

(studentský film)
Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Obsahy(1)

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

Recenze (345)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Christopher Nolan | Hudba: David Julyan | Produkcia: Emma Thomas, Christopher Nolan, Steve Street | Distribúcia: - | Štúdio: - | Rozpočet: 1000 $ | Tržby: - $ || Talent sa pozná ťažko - keď na seba neupozorní. Ch. N. sa o to postaral s krátkometrákom, ktorý neoslní ani tak nápadom a spracovaním, ako skôr svojou temnosťou. A to nie je náhoda. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

První z Nolanových zacyklených filmů, připomínajících svou stavbou Escherovy obrazy nebo Droste efekt, je atmosférická kafkárna s černohumornou pointou, hrající si podobně jako Memento s diváckým očekáváním ohledně toho, kdo je padouch a kdo hrdina (resp. kdo představuje zdroj ohrožení a kdo je ohrožován). Odstranit hlavní zdroj strachu tou nejpřímočařejší metodou nemusí být vždy ten nejvhodnější způsob, jak se "překonat". ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Nolan ukazuje už na své kraťoučké prvotině svůj nezměrný talent v nastrojování temné atmosféry. Jeho Doodlebug představuje jakýsi mysteriózní koloběh života a strachu, člověk se bojí toho, co nechápe a vidět svou zmenšenou verzi běhající po pokoji jako myš určitě je k nepochopení. Zvířecí instinkty ho tak vybízejí k lovu, ale v zápalu boje si vůbec neuvědomuje, že i on sám může být uloven... S perfektně zvolenou hudbou se jedná o pěkný úvod do kinematografie jednoho budoucího velikána. PS: Ne nadarmo se mi při sledování vybavil Schopenhauerův citát "My si jen myslíme, že jsme pány ve svém domě"...8/10 ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Se sebou kdo sobě sám sobě, sám sobě sám... %-] . . . Samosebou vtipná lehce schizoidní hříčka s pointou coby vydařený debutek! - - - P.S. Pro fandíky k nahlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=-WhKt_CkXD0 - a vyzujte si boty, než vejdete do pokoje... ;o) - - - - - (Poprvé viděno 15.8.2011 na YouTube, hodnocení 2247., komentář zde soběsamý jako dvěstědevatenáctý - 15.8.2011) ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Schizofrenní tříminutovka. Atmosféra psychologického hororu, zpracování černobíle znervózňující, obsah těžce paranoidní. Znáte ty večery, kdy unavení sedíte před počítačem, pozdě v nočním tichu a přemýšlíte, proč vlastně ještě nespíte? Kdy každý podezřelý šelest na okenní římse budí hrůzné představy vyčerpaného mozku? Doodlebug je rengtenovým snímkem tohohle okamžiku mysli. Velkorážní schíza. Jakožto kraťasu s klidným svědomím dávám plný počet. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama