poster

Doodlebug (studentský film)

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie, 1997, 3 min

Scénář:

Christopher Nolan

Hudba:

David Julyan

Hrají:

Jeremy Theobald

Producenti:

Emma Thomas
(další profese)
 • kaylin
  ***

  První film Christophera Nolana, který rozhodně neukazuje jeho génia, ale ukazuje to, jakým směrem se bude chtít Christopher Nolan vydat - směrem do lidské duše, ale směrem epickým a výpravným. Tohle je trikově přece jen povedené nato, že je to studentský film. Pointa se dá očekávat, ale zachycena je skvěle.(26.11.2015)

 • kery-
  odpad!

  To hodnocení nemyslíte vážně, že ne? Je to od Nolana, tak tomu musíme dát červenou? Na tomhle kraťasu není dobrý nic. Možná tak atmosférická hudba, ale vzhledem k tomu, že film má ani ne 3 minuty, tak u ní toho moc posrat ani nešlo. A když nad tím teď tak přemýšlím, tak i ta se mohla dát jiná a lepší. Mno, jinak je to fakt o ničem, a nepřesvědčíte mě, ani kdyby to tu mělo 95%...Ale teď už alespoň vím, že TDKR nebyl přešlap vedle. Nolan to měl v hlavě pomatený už tenkrát, teď už to prostě leze ven. Od Interstellar už ani nic očekávat raději nebudu..(21.9.2014)

 • Hwaelos
  *****

  Jeden z nejlepších kraťasů, co jsem viděl. Vynikající použití zadní projekce, perfektní klaustrofobní kamera a božské svícení (že by inspirace u Mazací hlavy?). A hlavně supr pointa! Watch: http://www.dailymotion.com/video/x17wxm_doodlebug_shortfilms(21.10.2009)

 • Maynard.
  *****

  Jóóó ten náš Christopher... To je prostě démon. Je až k nevíře, že i v takto kraťoučkém kousku je schopen navodit doslova děsivou atmosféru. I zde se objevují tikající hodiny a i zde se děj odehrává hnedle na minimálně třech úrovních, podobně jako v brilantním Počátku. To by teda opravdu zajímalo, kde bere podobný nápady. Jedno je jisté, je to bezpochyby nejrafinovanější režiisér. A já už se nemůžu dočkat na dalšího Batmana, jenže to je tááákle daleko :o(. Na druhou stranu má dostatečné množství času k tomu, aby z toho udělal další nezapomenutelný a dokonalý film.(5.8.2010)

 • pugs
  *****

  Chris Nolan už vo svojich ranných začiatkoch vedel ako pracovať s pocitmi a temnou atmosférou. Schyzofrenický týpek podobajúci sa Edwardovi Nortonovi zabíjal samého seba. Keďže je to Nolan, čoby môj jeden z naj režisérov, tak 5* z 9/10 si to určite zaslúži. Za výbornú kameru radšej zaokrúhlim:-)(19.6.2009)