Oko 3

Hongkong, 2005, 81 min

Mark Wu

Jojo Hui, Peter Chan

Curran Pang

S "Očima bří Pangových" to nemá společného v podstatě zhola nic, jako horor to funguje na třetinu, jako komedie tak napůl. A pár lekaček (některé, jak už jsme z jihu zvyklí, nejsou špatné) to opravdu nezachrání. Škoda, že příběh neměl nějakou silnější pointu. 50%.(12.11.2007)

• Tom Hardy

Ujetý horor (?), oscilující mezi zhulenou verzí Alenky v říši divů, původním Okem a Japonskou taneční videohrou. U míče jsem netušil, jestli se mám smát, nebo si zoufat a podobně na rozpacích jsem byl po většinu filmu. Pokud bylo prvotním cílem Pangů bavit, pak měli být ve svém směru rozhodnější, pokud má jít o nějaký nový přístup k hororovému žánru, tak doufám, že bude mít jepičí život…(3.7.2007)

• J*A*S*M

Další asijská duchařina. Ale tentokrát bez atmosféry, zato s komediálními prvky. To jednoduše nemohlo dopadnout dobře. No a taky že ne. Film pro zarputilé přívržence východních hororů, nikdo jiný se o sledování pokoušet ani nemusí.(30.11.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,872,000(17.7.2010)

• Adrian

Číslovka v názve neidentifikuje numerické označenie pokračovania (v skutočnosti ide o 3.diel "Eye" série), ale odkazuje na samotnú premisu príbehu, vychádzajúcu z predpokladu, že existuje 10 spôsobov ako možno nadviazať kontakt so záhrobným duchom. Tieto spôsoby, vo filme spísané v jednej knihe tvoria potom aj akési interpunkčné predely, ktoré žiaľ rozdrvujú príbeh na samostatne nesúrodé sekvencie, ktoré pôsobia chaoticky už v rámci vlastnej uzavretej štruktúry, nehovoriac potom o ich vzájomnom nadviazaní. Od prvého Oka, jasne ukotveného v mantineloch hororu na ázijský spôsob sme sa cez nadstavovanú kašu v dvojke preniesli v Eye 10 až do vôd absurdnej čiernej komédie (ovšem zúfalo nevtipnej) a miestami až do grotesky (tanečná scéna a la Michael Jackson vo videoklipe "Thriller"). Úmysel bratov Pangovcov vydať sa novým smerom je chvályhodný, len žiaľ v mojom prípade sa takmer úplne minul účinku, kedy hlavné úvodná, eklekticky šialená polhodinka vykazuje značnú "tripovosť" tvorcov na omamných látkach :-) . Hustá atmosféra je fuč, namiesto nej nastupujú početné a lacné intertextuality.(26.4.2005)

Tenhle dil taky s ostatnima Okama nema nic spolecnyho, krom toho ten nazev 10 je presnejsi, protoze tu jde o deset navodu jak videt duchy. Takze zacatek je fajn, parta kamosu ziska knizku a rozhodne se vyvolat ducha. Samozrejme se povede a prvni pulhodina filmu je nehorazne mraziva. Bohuzel pak de atmosfera postupne do haje, zacne bejt film lehce zmatenej a najednou sem si uvedomil, ze se spis koukam na uchylnou komedii, kde duchem posedlej typek dela breakdance na strope a podobne. Takze po vynikajici pulhodince uz je film vicemene k nicemu, ale presto ma celkem slusnou atmosferu.(26.9.2008)

Taneční klání na chodbě mě velmi pobavilo, proto dávám tři hvězdičky. Jinak vcelku průměrný úlet.(6.9.2009)

• Ruut

Tak tentokrát snad ani nemusím moc rozepisovat svoje pocity. Uplně přesně to za mě udělal už uživatel Adrian. Snad jenom dodám že je blbost míchat dohromady prvky hororu a parodie. Paradoxně tyto hororové sekvence jsou to nejlepší na Oku 3. A konec? Hodně zmatený, natahovaný a nesmyslný. Nejlepší a zároveň nejvtipnější i nejstrašidelnější scéna filmu bylo přivolávání duchů pomocí bušení hulčiček do rýžových misek.(13.1.2007)

• iamek

Z dalšího pokračování Oka si i bratři Pangové dělají legraci. Jinač si neumím vysvětlit co Oko 3 má znamenat. První půlka je příručka jak vyvolávat duchy všemi možnými způsoby a v další polovině snímku se řeší jak se všech duchů zbavit a neumřít. Druhý díl Oka měl aspoň trošku hororovou atmosféru, ale závěrečné pokračování nemělo atmosféru žádnou a komediální prvky působily směšně.(7.6.2010)

• LaciLC

Toto bolo všetko len nie horor, Oko 3 neuspeje ani ako hororová komédia a na komédiu je zas málo vtipná. Takže o čom je vlastne Oko 3? O ničom. Nejaký dej tu síce je, ale to nestojí za reč, vlastne sa mi na tom nepáčilo nič, ale stále mi niečo hovorí, že musím dať **. Musím sa na to pozrieť druhýkrát, bo to bolo fakt divné.(17.8.2007)

• klerik

Prvé OKO mám rád, dvojku som nevidel, ale prečo je trojka kŕčovitá komédia, som nepochopil. Dehonestácia ducharského kultu... A to sa mi páčila americká SMRTIACA NENÁVISŤ 3...(19.12.2010)

• Oktavianus

Místy zábavný, místy ujetý, místy s fajn lekačkou, většinou ale jenom hloupý film s naivními dialogy. Jediný skutečně hororový prvek Eye 10 jsou herecké výkony, které byly skutečně špatné. Těžko říct, jak se stalo, že v téhle pitomosti jedou Pangové a má to být pokračování dobrého Oka. Nevím, zda třeba scéna s breakdancovým soubojem byla vtipná nebo trapná...asi obojí dohromady. Jako celý film.(28.7.2012)

Bratři Pangové si řekli, že vymýšlet si nějaký další způsob jak vidět ducha a okolo toho nabalit nějakou seriózní zápletku je už neba, a tak se vytáhli s výmítačko evil deadovskou scénou na začátku značící, že už to bude trochu něco jiného, než v předchozích Očích. To se potvrdí hned pohodovým plážovým rozjezdem s partou mladých na výletě v thajsku, kde se rozhodnou koukat na duchy podle příručky pro začátečníky, která jim nabízí hned deset způsobů jak vidět ducha. Celé Oko3 kombinuje prvky z předchozích Očí spolu s žánrem teenage komedie a celé to ještě žene do takové nadsazenější roviny, kdy duchové víc bafají, víc pronásledují hlavní hrdiny a hlavně jsou taky víc olezlí :). Ukázkovým příkladem je třeba scéna přivolávání duchů na křižovatce, která krom laciných fórků přináší docela nepěkné bafání pomalu ve stylu Shutteru. Ty laciné vtipy prostupují celým filmem a spousta jich zas tak vtipná ani není, ale občas se zadaří a po bafací naháněčce s mrtvým b-boyem přichází scéna street dance battlu Duch vs. dva náhodní b-boyové, co zrovna jdou okolo, a samozřejmě za přispění fandění místních babiček a žen v domácnosti. Zajímavých nápadů je ve filmu víc a je docela zábava koukat, co přijde dalšího. Chybou ale je čekat od toho nějaký vážně míněný film nějakým způsobem navazující na předchozí díly, protože tu tvůrci parodují dokonce i sami sebe a to se jim podařilo dobře, i když kdo neviděl předchozí dva díly to asi moc nepobere. Oko3 je prostě taková přehlídka zajímavých nápadů, pár docela ucházejících vtipů a zábavných naháněček s duchy a nic moc víc, jednoduchá oddechovka, která ale rozhodně není tak hrozná jak by to z místního hodnocení vypadalo. :)(25.10.2010)

Zpočátku dobrá duchařina s výraznými komediálními prvky (močení na ducha, souboj v breakdance, zahánění duchů vlastním dechem nebo sejmutí ducha prdem), která však s původním Okem nemá vůbec nic společného. Kdybych se na to díval přes den, i bych se zasmál, já si to však pouštěl pozdě v noci a tak jsem obzvláště v první půlhodině z toho měl místy i dost stísněné pocity. Po půlce filmu se však film zvrhne v cosi divného, těch pár strašidelných sekvencí z první půlky se zcela vytratí a kvalitativně to dost upadne. Má to ale docela dobrou hudbu.(5.5.2009)

Tak v tomhle dalším pokračování už mleli Pangové vážně z posledního. Po dějové stránce se to nemůže ničím rovnat oběma předešlým dílům, protože tenhle díl s nimi kromě krátkých šotů nemá vůbec nic společného. Těch deset možností jak vidět duchy se však podařilo tvůrcům natočit alespoň z části dobře a některé vypadají solidně. Taneční souboj patří k tomu nejlepšímu. Jinak mě však herecké výkony moc nepřesvědčili. Jde o hodně průměrnou hororovou komedii, kterou od špatného hodnocení zachránilo jen několik světlejších (humorných) chvilek, jinak by se plácala v odpadních vodách. 5/10(25.6.2011)

• Freemind

Vše podstatné již zde bylo řečeno - za sebe bych jen podotkl, že za pozornost určitě stojí herecké (ne)umění epizodních postav. Pokud dřive neexistovalo rčení "hrajou jako tchajvanští ochotníci", pak jsem byl donucen je vymyslet.(30.6.2008)

• kaylin

Bohužel v ostatních ohledech, kromě humoru, je snímek „Gin gwai 10“ slabší než jeho předchůdci a ukazuje, že se Pangové snažili vytřískat něco z něčeho, co už neměli tak dobře rozpracované a kde hlavně nevěděli, jak to udělat dostatečně zajímavé, jak tu mytologii nechat rozrůst tak, aby mohla pořád děsit a aby mohla zaujmout. Tento díl je rozhodně nejslabší a myslím, že se rychle vykouří z paměti.(2.1.2016)

• Jimmi

Prva polovica filmu sa mi pacila...hlavne dobrym sklbenim hororu a komedie,ale druha polovica bola dost nudna...skoda spolu mi to vychadza na 2 hviezdy.(23.3.2006)

• Martin741

Nemam rad azijske duchariny s komedialnymi vlozkami. 10 %(28.2.2015)

Ulítlé a praštěné, a právě to mě na tom bavilo. Oba předešlé díly jsou sice lepší, ale i tento má něco do sebe, minimálně nad šíleností některých scének zakroutíte hlavou.(14.3.2006)

<< předchozí 1 2 3