Pět starých známých (TV film)

Five People You Meet in Heaven, The

Drama / Fantasy

USA, 2004, 2x80 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• Aidan

Myšlenka propojenosti lidských životů, které jsou dohromady součástí jednoho velkého příběhu, ve mně zarezonovala. Snímek jinak v lecčems připomíná stařičký Caprův skvost "Život je krásný", ale příliš násilně se pokouší o teodiceu a ve své laskavé uhlazenosti je místy nevěrohodný. Poměrně slabé zpracování nedokáže unést tíhu úžasného (a pravdivého) poselství, které chce být sděleno.(18.2.2013)

pekný film ktorý mi v miestami pripomína film Forrest Gump. Možno väčšina ľudí so mnou nebude súlasiť, že sú si tieto 2 filmy podobné, ja v nich však paralelu vidím, a myslím si, že teno film v niektorých ohladoch dokonca Forrest-a Gump-a prekonáva. Možno nieje nejako objektívne filmy porovnávať, ale niekedy nezaškodí. Myslím si, že tento film má vynikajúci námet, zaujímavú myšlienku, zaujímavú zápletku... Nebudem vymenúvať čo na filme bolo zlé, ale napíšem ako by som to zmenil aby som dosiahol nenormálny filmový zážitok pre diváka. Vymenil by som herca v hlavnej úlohe (Voight je tu fakt slabota), za niekoho kto by tú rolu viac precítil, kto by ju žil, kto by ju lepšie stvárnil. Myšlienku filmu by som urobil oveľa hlbšiu, nie len takú povrchnú. A netlačil by som do filmu tak zbytočne veľa romantiky. A scenár by som dal jemne prepísať pánovi M. Night Shyamalan-ovi, kolieska by do seba tak dokonale zapadli, film by bol zaujímavý a držal by diváka v napätí : )) jemu by som zveril aj réžiu... Na záver mi nedá nezhodnotiť: Nedotiahnutý dojímavý film s veľmi veľkým potenciálom, pri ktorom sa mi v niektorých pasážach tlačili slzy do očí (čo sa mne nestáva). A vraj na Hallmarku nechodia dobré filmy ?!?(22.1.2007)

Krásny film o ceste človeka, ktorý si uvedomí, že má život ešte len pred sebou... Snímok má veľmi kvalitný scenár, výborný námet, skvelé herecké výkony, teda hlavne úžasného Voighta, lenže je to tak trochu nedotiahnuté. Ako napísal baruss - film by som dal režírovať inému umelcovi ako Kramerovi, ktorý to dotiahol len na TV film. Shyamalan, Spielberg, Darabont alebo Fincher by z toho urobili drámu, z ktorej by praskali pokladne v kinách. Nemôžem inak ako 9/10, či už len za Voighta alebo za myšlienku?(27.5.2009)