Hodně depresivní tragikomedie, která má ale mnoho zajímavých a vtipných scének ( kýcháním k orgasmu, doprovod policajtem , skákání z mostu atd. ). Steve Martin ukazuje, jak stačí trochu a topíte se v rybníku plném nudy, samoty a na kraji společnosti. Excelentní byl ale Charles Grodin jako znuděný samotář-kamarád, který učí základy pro přežití samoty :-)(25.8.2010)

• Oskar

Na počátku byla kniha. Pak divadelní hra Neila Simona. A pak film, ve kterém už zbylo velmi málo kvalit. Tahle komedie v podstatě nemá kompaktní příběh, je to jen sled více či méně povedených gagů. Steve Martin ještě lacině přehrává - na to, že komedie se tvoří opačným způsobem, přijde až o léta později. Zkrátka ztráta času. 40 %(3.2.2004)

Film je průměr což je škoda. Začátek filmu byl tím nejlepším, od poloviny filmu ovšem došlo k radikálnímu úpadku děje i humoru v této bláznivé komedii, až jsem uvažoval nad tím, jak by film vypadal, kdyby se příběh nevěnoval pouze Martinovi, ale i na počátku zmíněným osamělým mužům celého světa, což by film asi vylepšilo.(30.12.2009)

Film postavený na zajímavém tématu, ale notně pokulhávající na realizaci a scénáři. Třebaže je evidentní, že tvůrci schválně hodně nadsadili téma osamělosti mužů, chvílemi to přece jen přehánějí a film tím hodně ztrácí. Nicméně, jako slušná zábava obstojí a kdybych přehlédl ty scénáristické nedodělky, byl by to dokonalý pohled na v životě tápající chlapíky, který bych povinně promítal všem nadávajícím ženám před spaním - jen ať mají noční můry...;o)(26.1.2004)

Steve Martin má na svém kontě i lepší komedie. Pár scén bylo bezchybných a originálních. Asi bych se filmu vyhnula, kdyby tu nehrál právě Steve Martin, protože on tenhle film táhne vpřed. Charles Grodin ho více než slušně doplňuje a ty jeho rady pro osamělé muže byly perfektní. Mě ale pořád ke spokojenosti něco chybělo.(30.12.2011)

• - Scéna zobrazená na hlavním filmovém plakátu, kde Steve Martin jede na dvoumístném kole se psem, se ve filmu ve skutečnosti vůbec nenachází. (orkadimenza)

• - V tomto filmu se Charles Grodin objevil bez jeho tupé. (orkadimenza)

• - Film je natočen podle knihy Bruce Jay Friedmana s originálním názvem „The Lonely Guy’s Book of Life“, která vyšla v roce 1978. (orkadimenza)