poster

9th Infantry Boys' Morning Wash

Krátkometrážní

USA, 1897, 1 min

 • Karlos80
  *

  Autentické video 9. pěchotního chlapeckého oddílu, kdo byl na vojně nebo třeba na nějakém puťáku tak jistě něco podobného možná zažil také:-) Umělecká hodnota tohoto snímku je však téměř nulová. Zhlédnou můžete zde: http://www.youtube.com/watch?v=8tHXRK6ViY8 .(26.8.2006)

 • Pohrobek
  **

  Tady není ani kapky autentičnosti a vojáci si při neustálém mytí obličejů můžou vykroutit krky, aby se dostatečně vynadívali na bzučící kameru.(27.11.2005)

 • Psychor
  odpad!

  Vojáci se otírají ručníky, toť vše. Další z krátkometrážních filmů bez hlavy a paty.(6.4.2016)

 • Radko
  **

  Epizódne zachytenie jednoduchej hygienickej činnosti v polminútovom filme. Skupinka vojakov, naklonená nad lavórmi s vodou, si v lese umýva tváre, a následne sa suší bielymi uterákmi. Zrejme boli vopred upozornení na filmovanie, vzhľadom na synchronicitu umývania a príliš okaté pohľady do statickej kamery. Zaujímavosťou je, že celá skupina vykonáva raňajšiu hygienu navlečená do tričiek a nie vyzlečená do pol pása, ako by sa na správne otužilých obrancov vlasti patrilo.(25.9.2006)

 • berg.12
  **

  Když se nad tím tak zamyslím, tak se toho ve filmu za těch sto let moc nestalo. Některá homevidea jsou stokrát horší, než tyhle vojáci, co se drbou ručníkem. Ale na druhou stranu, ten kontrast bílých ručníků, pohyby s nimi, které vytvářejí rytmus scény....... šmarjá, co tady dělaj takovýhle štěky?(20.1.2006)

 • - Film byl natočen 20. května 1897. (zdeny99)