Reklama

Reklama

Cizinec

  • Česko Dolů do údolí (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když se charismatický kovboj Harlan Carruthers (Norton) setká se znuděnou neklidnou městskou puberťačkou, jejich životy se otočí naruby. Tobe představuje pro Harlana v současném Los Angeles jedinou čistotu a nevinnost. Harlan přitahuje Tobe svým šarmem a romantickou duší. Přes všechny své rozdíly prožívají vášnivou romanci, která trvá až do doby, kdy zjistí, že Tobe není na hloubku Harlanovi lásky připravena. Najednou se vše změní a Tobe přichází na to, že Harlan není takový, jaký se původně zdál. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (80)

novoten 

všechny recenze uživatele

Jak moc se necháte vodit tímhle údolím? Jestli nemáte správnou náladu, budete v chýlícím se závěru trpět čím dál víc a budete proklínat scénář, kam až vás to z nenápadné a lehce melancholické romantiky zavedl. Jestli ale rádi necháváte tvůrce, aby vám měnili nálady z minuty na minutu, nasednete k cizincovi do sedla, a to rádi. Já sám bych sebou nechal takhle manipulovat s radostí, ale ta změna způsobu vyprávění je kvůli překvapivému zvratu v poslední třetině opravdu až příliš razantní a po původních náladách nezbude ani památky. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

70%. Na prvý pohľad konvenčne odvíjajúca sa dráma o čudnom outsiderovi, ktorý na periférii veľkomesta môže vniesť iskru do života ďalších otusiderov sa v polovici stáča nečakaným smerom, za ktorým však znova nasleduje predpovedetaľná trajektória, len na inej koľaji. Nesklame tradične výborný Ed Norton a niektoré výrazne atmosferické sekvencie, umocnené pohodovou country muzičkou. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Edward Norton se mockrát blýskl v rozličných rolích. Když se řekne jeho jméno, vybaví se postavy hodné, zlé i ošklivé, v drtivé většině však mají silné charisma. Postava kovboje Harlana je velmi zvláštní. Přestože neoplývá ničím moc z vnějšku, zaujme vnitřním pošahaným světem, který ač se neprojevuje násilně, naopak Harlan je tichý, přemýšlivý a laskavý, citíme něco zneklidňujícího. A rodina, do které se přimotá, má dost starostí i bez něj - otec, dcera, syn jsou mimochodem výborně obsazení a harmonie mezi herci potěší. Koho přiláká po předešlých zkušenostech právě Nortonovo jméno, bude možná zaskočen a dokonce i zklamán, film je to totiž nenápadný, pomalý a velmi pocitový, nejsou v něm kladní ani záporní, jen milující a milovaní a špatně pochopení. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Hej, kovboji, tahle země ti už dávno nepatří. Ty do ní nepatříš. Pistolníci zastarali. Tak nebreč. Obrať se od minulosti do budoucnosti. Zahoď koně, kup si auto. Prodej kolt. Dálnice a elektrický vedení jsou víc než ranč a stádo. Přizpůsob se nebo chcípni. A jestli si vybereš smrt, tak prosim důstojně, jako se vším smířený stařík. A nežádej o mou lítost, hrdino z kdysi... Silné ***. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Toulající se cowboy Harlan si to nakráčí do L.A., kde se sice pohádkově zamiluje, ale hned poté přijdou trable. Harlan (hraje ho pokaždé dobrý Norton), totiž do moderního světa ani trochu nepatří, lidé se mu posmívají, divně po něm koukají, všude samá auta a vůbec žádná příroda. Natož nějaký pořádný ranch. Že je sympaťák a snaží se jednat čestně se mu samozřejmě vymstí, nejen mezi lidmi ale hlavně když se snaží zavděčit nevlastnímu otci své mladé přítelkyně a jejího mladšího bratra (otce hraje výborný David Morse) - ten má sám dost problémů najít si cestu k dětem, natož aby mu do toho někdo jako Harlan, který si jejich přízeň samozřejmě získá hned, kecal. Tak se situace vyhrotí, až čím dál více podivínskému Harlanovi přeskočí, respektive je nucený jednat po svém v úplně cizím prostředí. Tohle psychologické romantické drama má trochu problém s vyrovnaností, první polovinu je Harlan dobro samo a následně se z něj vyklube úplný cvok. Jinak moc zajímavý film, ať už při pohledu na charakter Eda Nortona (Harlan navíc jak se ukáže nepřijde do L.A. jen tak) nebo Davida Morseho. I've tried living down in the valley again, really tried this time... ()

Galerie (45)

Zajímavosti (4)

  • Celý rozpočet čítající 8 milionů amerických dolarů byl zaplacen producentem Samem Nazarianem. (slatkac)

Reklama

Reklama