poster

Snídaně na Plutu

 • Irsko

  Breakfast on Pluto

 • Slovensko

  Raňajky na Plute

Komedie / Drama

Irsko / Velká Británie, 2005, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lioncel
  *****

  wow!!! : skláním se před hodnocením tohoto filmu z klávesnice kleopatry .. zatím absolutně to nejlepší, co jsem zde četl .. není třeba se dále nějak vyjadřovat, vystihla to skvěle .. tak jen přidám další pecku z toho filmu - v originále nahrála v roce 1972 skupina The Sweet .. škoda, že to máte bez zvuku ...... WIG WAM BAM : Na březích řeky žila indiánka překrásná. Běžící medvěd, Holubice … Hiawatha neměl pochopení pro Minnehahy sladké vábení, než ho vzala k říčce stříbrné, tam mu šeptala slova neznámá a on se rozechvěl, když řekla: Wigwam bam, mužem svým tě udělám, wam bam bam, láskou k tobě umírám, wigwam bam, pojď a pochopíš to sám. Pojď jen ke mně blíž, věř mi, neprohloupíš, tak pojď a okus wigwam bam. Běžící medvěd příliš nevnímal, Že v Bílé holubici oheň vzplál, než ho vzala k říčce stříbrné a tam objevil, všechno, o čem snil, a slabost pocítil, když řekla: Wigwam bam, mužem svým tě udělám, wam bam bam, láskou k tobě umírám. Wigwam bam, pojď a pochopíš to sám. Pojď jen ke mně blíž, věř mi, neprohloupíš, tak pojď a okus wigwam bam(23.4.2010)

 • Anderton
  ****

  Patrick je zaujímavá postava nielen preto, že je transvestita a jeho image a orientácia tu slúži najmä ako kontrast k násilnostiam "normálynch občanov", tak typických pre írske a britské reálie vtedajšej doby. On sa totiž rád smeje, neberie nič vážne, dokonca sa usmieva aj po teroristickom útoku, ale čo je v skutočnosti vnútri jeho duše a hlavy sa nikto skutočne nedozvie, pretože to samotný Patrick nedovolí a pretože ani nemá inú možnosť. Minimálne teda aspoň do záverečného aktu. Murphymu sekundujú vynikajúci Neeson, Rea, Gleeson a ďalší a práve ich účasť vyzdvihuje Murphyho výkon a zároveň dotvárajú jeho postavu.(13.9.2017)

 • pakobylka
  ****

  Křehký film poskládaný z krátkých, ale kouzelných epizod - o ztraceném koťátku, které bylo jiné než ostatní, přesto šlo životem s revoltou v duši, s odzbrojující naivitou i neuvěřitelnou statečností. Nemělo problém se svou identitou ani se světem - hledalo si své místo na slunci a nebylo pro něj důležité, jestli značně nedokonalý svět má nebo nemá problém s ním.(9.3.2010)

 • B!shop
  ****

  Ackoliv od Jordana jsem videl jen Interview, ktery me moc nezaujalo a tema filmu me taky nebere, tak jsem byl na film zvedavej. A nakonec jsem byl spokojenej. Film sice nema zadnej poradnej pribeh, v podstate to je pribeh teplouse a jde jen o to, do jakejch situaci se dostane a z jakejma lidma se potka, ale i tak me dokazal zaujmout. Cillian Murphy v hlavni roli fakt exceluje, skoro az oskarovej vykon. Z ostatnich potesi treba Rea nebo Gleeson, ale proste jelikoz tu je Cillian celou dobu, tak vsechny zastinuje. Film je vypravenej takovou lehkou, milou, sviznou a vtipnou formou, za kterou je schovany drama a spolu s paradni hudbou to dava dohromady fakt kouzelnou atmosferu. Za ty dve hodiny jsem se ani na minutu nenudil, jen skoda, ze se toho misty skutecne deje az moc malo, proto jen pekny 4*.(14.11.2007)

 • Josefin
  *****

  Fantazie, Neil Jordan ví jak na mě. 36 životních kapitol Patricka "kočičky", který je jiný. Cillian Murphy a jeho oči barvy moře, životní chaos, hledání, ztráty iluzí, politika a spousta nádherných písniček jako Sugar baby love a další.......hity. Pokaždé mi nabídne něco jiného, pozve mě na snídani na Pluto a pořád mi tam chutná. Oskar Wilde: Rád mluvím o ničem, protože tomu jedinému rozumím. Bezkonkurenčních 5 * forever. Vykouzlit takovou atmosféru, to je umělecké dílo.(17.3.2010)

 • - Cillian Murphy získal za svůj výkon nominaci na Zlatý globus. (imro)

 • - Hlavní postava má ve filmu přezdívku Kitten, zatímco v knižní předloze Pussy. (imro)

 • - Literární adaptace distribuovaná v USA společností Sony Classics vydělala během prvního víkendu (18. – 20. 11. 2005) promítání 33 279 dolarů ve třech kinech. Celkový obrat na zámořské půdě nakonec přesáhl 1,5 milionu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace