Snídaně na Plutu

Breakfast on Pluto

Raňajky na Plute

Komedie / Drama

Irsko / Velká Británie, 2005, 135 min

Príjemné a najmä nečakané prekvapenie. Transvestitov a ostatných "inakých" vôbec nemusím, takže začiatok filmu poznačila moja predpojatosť. Ale postupne ma moja obľúbená hudba a neskôr i príbeh a jeho stvárnenie začali vťahovať a pôvodne uvažované dve hviezdičky sa znásobili. A ktovie ako to dopadne, ak sa mi podarí vidieť ho opakovane?(17.7.2010)

• claudel

Tenhle film mi vůbec nesednul. Cilian Murphy má nejspíš zálibu v mužskoženských postavách, stačilo mi to s ním už v Městečku Peacock, které mě zaujalo víc. Uznávám, že je dobrý herec, avšak mně není sympatický a něčím nedefinovatelným mě dráždí. Liam Neeson má opravdu hodně vedlejší úlohu a Gleeson s Reou se v příběhu doslova jen mihnou. Jméno Neil Jordan pro mě navždy zůstane zapsáno zlatým písmem díky Interview s upírem, na Snídani na Plutu chci co nejdřív zapomenout.(7.10.2012)

Kde bolo, tam bolo alebo nebolo? ........................... Nikdy predtým som si nepomyslela, že ma Cillian Murphy môže tak dostať!!! Zaručene a dvestopercentne je to tým, že som nad tým nepremýšľala :), ale ešte predtým je to tým, že som Cilliana rešpektovala v mužskej koži a nedostala žiadne echo, ako mu svedčí rúž, t. j. rtěnka. A ako s ňou vie narábať! Úžasne vtipný, gurážny, dojemný a 5* film. Ťažko zabudnuteľné príbehy tvoria ťažko zabudnuteľní herci. Už dnes je jasné, že Raňajky na Plute nebudú zabudnuté.(11.3.2010)

Strhující kapitoly ze života Patricka Bradena, který je tak trochu jiný než ostatní a vzhledem k době, ve které žije, v době tuhého pánbíčkářství a nacionalismu, svým chováním zašel za hranice toho, co je pro společnost normální. Herecké kreace Cilliana Murphyho jsou neuvěřitelně přirozené za každé situace, afektované děvče s předstíranou cudností, které i podezřelé z teroristického útoku IRA se snaží nevinně nabalit svého vyšetřovatele. Když říkám, že kapitoly, myslím tím kratičké obrazy, úlomky, střípky, představy a sny, žádný seriozní životopis. Tyto fragmenty jsou pevně spjaty s hudbou, která vypráví příběhy a dotváří atmosféru, místy ironicky (Children of revolution). Výborný film "The best of Ireland."(28.12.2007)

• Martin741

Jo, jo - tu 4 a 5 hviezd mozu dat tomuto filmu snad len chlapci v tangach, ktori maju radi plaze ...... Cilian Murphy bol sice herecky perfektny, to jo, ale ze je film v cervenej farbe a hodne prehriaty, si vysvetlujem tym, ze miestni 4 a 5 hviezdickari objavili v trenkach natecene prirodzenie - Zo Ciliana Murphyho, pochopitelne : 5 %(3.11.2018)

• - Literární adaptace distribuovaná v USA společností Sony Classics vydělala během prvního víkendu (18. – 20. 11. 2005) promítání 33 279 dolarů ve třech kinech. Celkový obrat na zámořské půdě nakonec přesáhl 1,5 milionu. (imro)

• - Hlavní postava má ve filmu přezdívku Kitten, zatímco v knižní předloze Pussy. (imro)

• - Původem irský spisovatel Par McCabe si ve filmu zahrál postavu učitele. (imro)