Slovenská pohádka líčí příběh čarodějnice Harex, která se zamiluje do krále lidí Gregora. To se vůbec nelíbí jinému čaroději Hobrixovi. Dělá všechno proto, aby králi ublížil a lásku překazil, ale Harex toho nedbá a za krále se provdá. Když se manželům narodí dcerka Alex, musí král odjet na dalekou výpravu. Na cestě se potká s čarodějem Hobrixem, utká se s ním v souboji a umírá. Jeho žena Harex mu nemůže svými kouzly pomoci a zanedlouho umírá také. Ale je tady Alex, která se ve svých osmnácti letech dozvídá, co se jejím rodičům stalo. S pomocí hodné čarodějnice Habry se zlému Hobrixovi pomstí.Nenajdete na nebi tři stejné hvězdy, na zemi tři stejné kameny, ani mezi čaroději tři stejné bytosti. A tak moc, prýštící z čarodějných stromů, předurčila moudrou Habru, panovačného Hobrixe a něžnou Harex k tomu, aby pomáhali lidem v zemi krále Gregora. Ale co se stane s touto zemí, když mysl čarodějů ovládají lidské city? Co se stane s lidmi, když jsou odkázáni sami na sebe? S čarodějnou mocí, tajemstvím opředeným osudem princezny Alexandry i rozmarností princezny Liliany, lidskou slabostí, ale i sílou lásky, se můžete setkat v pohádce, která vznikla v překrásných prostorách Bojnického a Smolenického zámku a v chladných zdech hradu Červený Kameň. V roli krásné a hodné Harex uvidíme Ivanu Christovou - Miss Československo 1989. (oficiální text distributora)

martyxa

Pěkná pohádka s nádechem čehosi zvláštního, to je možná tou hudbou nebo nevím. Já ani nevěděla, že tam hraje nějaká zpěvačka, a tak tuto pohádku hodnotím tak, jako bych o tom nevěděla, protože mě to jako důvod k snížení počtu * nepřipadá. ()

Danikaa

Veľmi pekná, taká ľudská rozprávka. Zaujala ma svojou dobrotou a láskou, ktorá z nej vyžaruje. Aj keď Ivanka nie je herečka, prepáčim jej to. ()

corona

televízna rozprávka /jedno vzhliadnutie úplne stačí/, pri ktorej som celý čas rozmýšľala či je Ivana Christová horšia speváčka alebo herečka?? ()

hygienik

Som ohúrený. V roku 1999, teda počas prudkého úpadku domácej kinematografie vznikla dobrá slovenská rozprávka. Ako to v tých časoch u nás bývalo, Oľga Keleová si to napísala aj zrežírovala, div, že v tom aj nehrala. Scenár - na slovenské pomery komplikovaný, a preto zaujímavý. Odohráva sa v 2 asi najkrajších slovenských zámkoch (Smolenice a Bojnice). Trikovo na slušnej úrovni, hoci výprava (kostýmy) mohli byť lepšie. Vidieť znovu Pavelekovú a Dóczyho potešilo a Petra Millerová (princezná Lilian), pozitívne prekvapila. Najznámejšia je asi jej rola neposlušnej Barborky, z ešte československého večerníčka Otecko sa mi nepáči. Hrala aj epizódne role napr. v Paneláku a Kolonáde. ()

Jinny

Pohádka lehce říznutá fantasy (pro neznalce - ano, může to být sakra rozdíl), ale bez atmosféry a velkoleposti, kterou máme na fantasy rádi. ()

• Filmováno na zámku Bojnice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)