Byla láska... (TV film)

Juraj Deák

Předloha:

Jan Jílek (kniha)

Jan Jílek

Jemné televízne ladenie (najmä kamera a kostýmy) v podstate len pomáhajú jemnému, no zároveň drsnému kratučkému príbehu o veciach dávno vypovedaných, no svojou prirodzenosťou stále majú čím zaujať. K tomu kratučká stopáž, príjemní herci (aj tí malí) a malebný filmík je na svete. 60%.(9.5.2008)

Více než povedená inscenace ostravské televize o praktikách, když byla II. světová ještě v začátcích...(1.5.2010)

Děcka nepochopí o co v příběhu jde a dospělí se budou nudit,absence výraznějších herců.Bareše sem v tomto filmu nezaregistroval.(17.9.2009)

Málo známý ale dle mě vydařený, smutný a pravdivý film....smutné osudy malých nechápajících dětí v době okupace a eště lidí kolem nich člověku dokonale nastiňují tehdejší dobu..možná je lepší že film je pouze telvizní..nesjou v něm žádné efekty a je skutečně natočen aby vylíčil tehdejší dobu narozdíl od některých debilních Hollywoodských nepravdivých válečných filmů(16.5.2008)

Pěkně vydařený film na téma obsazení a zabrání nacistickými vojsky v malých českých vesnicích v pohraničí. Příběh je jednoduchý a pěkně vykreslený, nic složitého, proto 80%.(8.5.2008)