Silent Night

• USA Silent Night (více)

Příběh je o tajemné a maskované osobě, oblečené jako Santa Claus, která řádí a zabíjí v malém městečku během vánočních svátků. Na místních policejních sílách je, aby ukončily toto vražedné běsnění. (spitr)

sniper18

Je to celkom dobrý horor. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa počas vianočných sviatkov v jednom malom mestečku, kde práve muž v kostýme Santa Clausa začal s brutálnymi vraždami, ktorých počet stále narastá a tak polícia a obzvlášť zástupkyňa šerifa musia urobiť všetko preto, aby ho odhalili a konečne zastavili. So spracovaním som nadmieru spokojný, tomuto hovorím úplne ideálny slasher so všetkým, čo k tomu patrí a navyše v primeranej kvalite jednotlivých zložiek. O nejakom dynamickejšom tempe sa síce až tak moc hovoriť nedá, väčšinu času je to skôr také voľnejšie, no nepovažujem to za zápor. Spočiatku sa mi páčilo vytváranie atmosféry mestečka, v ktorom každý pozná každého a vystačia si aj bez cudzej pomoci, slušne to oboznamuje s viacerými postavami, ktoré tu majú svoje miesto, nájde sa tu viacero zaujímavých dialógov, v poslednej tretine to už aj dobre vygraduje a nesklamal ma ani úplný záver, som veľmi spokojný, v rámci tohto subžánru už prakticky ani viac nepotrebujem. Veľkým plusom je samozrejme celá tá atmosféra vianoc a prekvapila ma aj na americké pomery až moc výrazná nekompromisnosť, toto ma veľmi potešilo. Samotných hororových scén je tu priemerné množstvo a som s nimi spokojný. Prvú hodinu sa nejaká likvidácia nájde len občas, ich počet výrazne narastie hlavne až v tej záverečnej tretine, síce nie sú až tak nápadité a viaceré ani nie sú úplne v obraze, ale aj tak sú vydarené, v rámci žánru sa rozhodne jedná o slušný nadpriemer, jednotlivé gore efekty sú výborné a celé to pôsobí príjemne drsne. Najviac ma zaujala kompletná deštrukcia hlavy alebo scéna v kostole, no tých dobrých je tu viac. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, poteší pár známych tvárí, Jaime King v hlavnej úlohe, opäť výborný Malcolm McDowell, ale zaujalo ma tu plno postáv, takže si ani nemám na čo sťažovať. Chválim aj postavu zabijaka, síce maska mohla byť aj o niečo lepšia, ale to je to jediné, rešpekt si získať vie, používa slušný výber náčinia, potešila ma hlavne sekera alebo aj plameňomet a zaujalo ma aj, že si väčšinu času vyberá len hriešnikov, slušných ľudí naopak odmeňuje, toto bol dobrý nápad. Réžia a technická stránka sú vydarené, hlavne kvalitný vizuál. Konečne zase nejaký kvalitný slasher, síce niektoré hororové subžánre mám radšej, ale aj nejaký dobrý slasher vždy poteší a tento patrí medzi tie najlepšie za dlhé roky. Má dobrý scenár, vizuál, postavy, zabijaka, efekty a aj jednotlivé hororové situácie, viac si už takmer ani nemôžem priať. 75% ()

Flipnic

Výbornej návrat ke slasherům s vánoční tématikou!! Pěknej vizual, zvášť barvičky na konci byly fajn ... :-) Jinak Santa je fakt drsnej, ... sice nosí klasickou sekeru, ale vraždí pomocí i jiných náčiní a způsobů. A řádsky brutálně!! Jako nešetří i děti, jak které tedy, modelku prožene drtičkou na roští (zvlášť působivé zabití). Sílu má taky za tři ... co za tři, za deset chlapů. Prostě vraždící sadistický hovado. Film je maličko nevyvážen vraždami a akcí, přece jen by jich mohlo být víc. Ale posledních 30 min je jízda. Velmi milá byla scéna s parohami a slečnou na zdi, kdy jsem se slzou v oku zavzpomínal na nejlepší vánoční slasher Silent Night, Deadly Night (1984)... Jo, tohle se povedlo. Horor pro rodinu, ovšem oči si zakrývejte ... brutálka!!! ()

S.Quentin QUALE

Tématickej slasher s velmi povedenými gore vraždami, u kterého mě však zklamal záporák. Teda zklamal ... přidal bych mu pořádný grády, protože si myslím, že zrovna tady na to prostor byl ideální. Americkýmu tlustýmu kokútovi, kterej vypadá, jak vypadá, by krásně slušelo to jeho přiblblý HO-HO-HO a tuna drsňáckých hlášek k tomu. Mohl by pak vzniknout záporák jako třeba můj oblíbený Psychocop. 60% ()

*CARNIFEX*

V malom mestečku pod javorovým listom na štedrý večer úraduje vrah v kostýme Santa Clausa, ktorý nepozná zľutovanie s nikým, kto má čo i len minimálne pokrivenú minulosť. Podarí sa miestnemu šerifovi a jeho dvom pomocníkom zastaviť jeho vyčíňanie? Tak primitívne dialógy, skutočne "inteligentné" kroky obecnej polície na čele s 80 ročným šerifom a jeho namakaných, retardovaných pomocníkov - tak toto nemalo CHYBU. Áno, áno - je to horor a na logiku by sa nemalo pozerať. Ale mne sa práve dnes chce. Pretože toto nie je horor o príšerách, duchoch, či upíroch. Tento snímok sa snaží od počiatku tváriť seriózne, a to je dôvod prečo tento snímok zahrabem pod hlbokú prehnitú zem. Chvála aspoň za to gore, no ja nie som natoľko skromný ako iní fanúšikovia hororu. Strata času – 30% ()

stuntmanMIKE

Velmi vydareny slasher na temu vianoc. Magor v maske celkom neprijemneho Santa Klausa beha po meste a likviduje ludi napaditymi sposobmi. Kto posluchal a bol dobry dostane darcek... kto nie ma po ptakach. Do toho celeho celkom fajn hlasky a s par umrtiami sa da sympatizovat. Jasne logika ide bokom ale to pri slasheroch vzdy... A McDowell ma bavil svojimi truhlikovskymi kecami... Je to na 3 hviezdy ale jednu pridavam z dovodu tematickeho spracovania... Aj filmu Sint som dal preto jednu navyse... ja mam skratka rad ked normalne kladne postavy urobia obrat smerom k zlu :))) ()

• Film je částečně inspirován skutečným masakrem na Štědrý den roku 2008 v Covinu v Los Angeles. Bruce Jeffrey Pardo ve svém obleku Santy zavraždil 9 lidí. (Mrs.Blue)
  • Z kostýmu Santu, ktorý má na sebe vrah, niekoľkokrát miznú stopy krvi. (Arsenal83)