Silent Night

• USA Silent Night (více)

Příběh je o tajemné a maskované osobě, oblečené jako Santa Claus, která řádí a zabíjí v malém městečku během vánočních svátků. Na místních policejních sílách je, aby ukončily toto vražedné běsnění. (spitr)

verbal

Pokud vás Otylý Sobomrd zahřeje o svátcích na duši plamenem hořícího benzínu místo dárkem, nepatrně vám to asi zkurví Štědrý den a pach škvařící se člověčiny nevyvětráte ani do Silvestra. Tento Vánoční speciál Míši Majera, který se ohákl do červeného a nalepil si bíbra z buničité vaty, vám docela zkurví i kterýkoliv z neštědrých dnů, protože pouze levně páběrkuje a parazituje na zašlé slávě osmdesátkových klasik. A tak jen nějaký otylý, psychopatický zmrd chodí devadesát minut po americkém či kanadském maloměstě a porcuje obyvatele tak, aby se vešli do fusekle nad krbem. Tisíckrát omleté, miliónkrát natočené téma, které v tomto podání těžce nudí a může zaujmout snad jen opravdu skalní funošky, co doma masturbují nad obrázky vyhřezlých střev a hrají si s myšlenkou, že by si někdy konečně vyšli mezi lidi. Třeba s hasičskou sekyrou a maskou Dominika Haška. Musím však připustit, že to pár zabijáckými inovacemi disponuje. Nevím, na které lékařské fuckultě studoval scénárista anatomii, a tak si jen mohu klást otázku, jakým Vánočním zázrakem se chlapovi vyvalí z huby hektolitry husté krve poté, co mu vrazíte do koulí deseticentimetrový srp. Je to snad opravdu Magická noc nebo mu vinou genetické anomálie narostl žaludek u stydké kosti či se snad u té vasektomie kousl do jazyka? Citoslovce úderu odpad z demolice!*)) Docela se divím, že se podobného prznění Vánoční atmosféry ještě nechytl nějaký vyspělý filmař ve zdejších luzích a hájích! On by takový bejby Chesus, podřezávající na Štědrý den obyvatele Nového Boru tupou maketou Betlémské hvězdy, mohl být totální hit. Ale musel by ho hrát Vojta Kotek a toho by asi Kučera nezaplatil. Takže suma sumců, pořád to byl daleko lepší horor než třeba taková Černá labuť, a tak jdu na totální, milosrdné maximum - jeden a půl zaokrouhleno nahoru. *)) Oživení komentáře pro zaryté křížovkáře. Náramně fickaná, lingvistická hříčka - Buch suť. ()

J*A*S*M

Čistý slasher je mrtvým hororovým subžánrem a fakt, že někteří fanoušci jsou pro nedostatek konkurence spokojení i s touhle chabou, sterilní, tuctovou vánoční vybíjenou, je tomu dostatečným důkazem. Jeden vraždící Santa, pár nezajímavých vražd, atmosféra nula a neuvěřitelně (!!!) otravná a tupá policistka v hlavní roli. Raději sáhněte po atmosférickém originálu, předloňské vánoční srandě z Finska nebo zapomenutém francouzském hororovém Sám doma. ()

ricci.s

Režisér sa zlepšuje od jedného kúska k druhému, tak hádam mu to vydrží. Pre mňa bol tento hororík približne na rovnakej úrovni ako môj obľúbený vianočný slasher - remake Black Christmas, a vlastne mi na ňom ani nič nevadilo. Zápletka síce neprináša nič nové - proste vraždiaci Santa Claus zmasakruje takmer každého, na koho narazí (občas ušetrí starenky a deti, čo už), polícia medzitým pátra, ale bez úspechu, a tak je obetí stále viac a divák si vychutnáva poriadne brutálne metódy úmrtí pomocou rozličných zbraní. Má to spád, akciu, sympatických hercov a predovšetkým vynikajúce gore, ktorého je kvantum. Nakrútené je to taktiež výborne, žiadny amatérizmus. Tentokrát po dlhej dobe spokojnosť nadmieru, určite si dám k štedrovečernej večeri repete. ()

EvilPhoEniX

Vánoční Nadílka přímo z Kanady! Kur** Na něco takového jsem celý Rok Čekal!! Absolutně mnou neočekávaný Slasher ve stylu Black Christmas či Krvavý Valentýn.. Je to Napínavá, Krvavá Smršť Toho, co v Slasheru Očekáváme, což je Kvalitní Gore, žádná oranžová krev či amatérizmus!! Krásné Ženské.. Uvidíme i KOZY! + Charismatický, Nekompromisní Záporák ! A také musím podotknout, že tohle je Letošní Hororový Vítěz, co se týče Slasherů! ()

tron

Blbý vianočný horor. Poteší fajn kasting v čele s McDowellom a Jaime King, gore a originálny zabijak. Mínusom je podpriemerný scenár a nezaujímavé postavy. Absurdne ma zarazila i slabučká snežná/vianočná atmosféra. Asi nezostali prachy na umelý sneh. Nechýbajú kuriozity, napr. šerifovi do vysielačky oznámia, že našli dve brutálne zmasakrované ľudské telá. Keď mu povedia, že sú to majiteľ pornostránky a jedna z jeho herečiek, spýta sa, kedy sa toto mesto tak zvrhlo. Nemá ale na mysli vraždy, ale to, že je niekto morálne tak nízky, že si je schopný založiť PORNOSTRÁNKU. No povedzte! A taký je celý film. ()

Flipnic

Výbornej návrat ke slasherům s vánoční tématikou!! Pěknej vizual, zvášť barvičky na konci byly fajn ... :-) Jinak Santa je fakt drsnej, ... sice nosí klasickou sekeru, ale vraždí pomocí i jiných náčiní a způsobů. A řádsky brutálně!! Jako nešetří i děti, jak které tedy, modelku prožene drtičkou na roští (zvlášť působivé zabití). Sílu má taky za tři ... co za tři, za deset chlapů. Prostě vraždící sadistický hovado. Film je maličko nevyvážen vraždami a akcí, přece jen by jich mohlo být víc. Ale posledních 30 min je jízda. Velmi milá byla scéna s parohami a slečnou na zdi, kdy jsem se slzou v oku zavzpomínal na nejlepší vánoční slasher Silent Night, Deadly Night (1984)... Jo, tohle se povedlo. Horor pro rodinu, ovšem oči si zakrývejte ... brutálka!!! ()

Bloody13

V televizi jsou to samý tzv. "Pohádkové Vánoce", a tak jsem se rozhodnul, že si svou sváteční atmosféru udělám i skrz několik vyloženě vánočních hororů. Silent Night byl jasnou volbou, neboť původní snímek se hodně povedl, a tak nějak jsem doufal v další zábavnou jednohubku. A dočkal jsem se. Smrtelně vážný tón je pryč, několik úmrtí mnohdy pobaví, jindy lehce znechutí, ale hlavní je, že kamera nikdy neucukne, a nechá diváka si dosyta užít všechny ty rozštípnuté kebule a jiné pochutiny. Santa je správně nekorektní, Malcolm občas slušně hlásí, blýskne se pár bradavek a sníh se rychle barví. Zkrátka dost oldschool slasher, ale já nadávat nemůžu, takže palec opatrně nahoru. ()

Dellamorte

Trendovo natočené, rafinovane proSantaSlash na predVianočný trh vysypané nič, ktoré povzbudí Xmas pre Santachtivých. Blud, ktorý sa zo zasnežených sračiek snažil vyškrabať zásekmi do rozkroku , prípadne umelohmotným FX, vrátane rolovačkou za denného(!) svetla, vrátane orálu s efektne nasnímaným úžasom obete. Umelecká kamufláž striedaním RED / Green ako H-povzbudenie na padajúce viečka ti určite rozparádi ihličnan.Z prePáleného (!) záveru som sa od smiechu rozplakala, asi ako pri policajnej modlitbe (zbadáš). To nemalo chybu - žiadnu.Nejaké bodačky nestačia, aby to ukojilo adventne krvilačného. ( začínam mať strach o M.Mc.D) A k veci - keďže má Miki väčší sviatok ako Ja - prihodím mu boda , nech si ho užije. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa počas vianočných sviatkov v jednom malom mestečku, kde práve muž v kostýme Santa Clausa začal s brutálnymi vraždami, ktorých počet stále narastá a tak polícia a obzvlášť zástupkyňa šerifa musia urobiť všetko preto, aby ho odhalili a konečne zastavili. So spracovaním som nadmieru spokojný, tomuto hovorím úplne ideálny slasher so všetkým, čo k tomu patrí a navyše v primeranej kvalite jednotlivých zložiek. O nejakom dynamickejšom tempe sa síce až tak moc hovoriť nedá, väčšinu času je to skôr také voľnejšie, no nepovažujem to za zápor. Spočiatku sa mi páčilo vytváranie atmosféry mestečka, v ktorom každý pozná každého a vystačia si aj bez cudzej pomoci, slušne to oboznamuje s viacerými postavami, ktoré tu majú svoje miesto, nájde sa tu viacero zaujímavých dialógov, v poslednej tretine to už aj dobre vygraduje a nesklamal ma ani úplný záver, som veľmi spokojný, v rámci tohto subžánru už prakticky ani viac nepotrebujem. Veľkým plusom je samozrejme celá tá atmosféra vianoc a prekvapila ma aj na americké pomery až moc výrazná nekompromisnosť, toto ma veľmi potešilo. Samotných hororových scén je tu priemerné množstvo a som s nimi spokojný. Prvú hodinu sa nejaká likvidácia nájde len občas, ich počet výrazne narastie hlavne až v tej záverečnej tretine, síce nie sú až tak nápadité a viaceré ani nie sú úplne v obraze, ale aj tak sú vydarené, v rámci žánru sa rozhodne jedná o slušný nadpriemer, jednotlivé gore efekty sú výborné a celé to pôsobí príjemne drsne. Najviac ma zaujala kompletná deštrukcia hlavy alebo scéna v kostole, no tých dobrých je tu viac. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, poteší pár známych tvárí, Jaime King v hlavnej úlohe, opäť výborný Malcolm McDowell, ale zaujalo ma tu plno postáv, takže si ani nemám na čo sťažovať. Chválim aj postavu zabijaka, síce maska mohla byť aj o niečo lepšia, ale to je to jediné, rešpekt si získať vie, používa slušný výber náčinia, potešila ma hlavne sekera alebo aj plameňomet a zaujalo ma aj, že si väčšinu času vyberá len hriešnikov, slušných ľudí naopak odmeňuje, toto bol dobrý nápad. Réžia a technická stránka sú vydarené, hlavne kvalitný vizuál. Konečne zase nejaký kvalitný slasher, síce niektoré hororové subžánre mám radšej, ale aj nejaký dobrý slasher vždy poteší a tento patrí medzi tie najlepšie za dlhé roky. Má dobrý scenár, vizuál, postavy, zabijaka, efekty a aj jednotlivé hororové situácie, viac si už takmer ani nemôžem priať. 75% ()

castor

Místy poměrně vtipné, jindy brutální, pak zas slušně ujeté, hlavně ale skrz naskrz průměrné, přičemž po celou stopáž žádnou zázračnou filmařinu hledat nemůžeme. Obětí přibývá, policie jde po špatné stopě, ale tvůrci nezmění ani tempo, ani nedokáží překvapit. Otylý Santa prostě jen chodí sem a tam a občas někoho rozporcuje. Tenhle kousek prostě na Vánoce nenaladí, ale náladu úplně nezkazí. Jak říkám, průměr průměrů, ve kterém se nikdo nepokouší udělat něco jinak, natožpak vést herce. Dva až tři zářezy!! ()

*CARNIFEX*

V malom mestečku pod javorovým listom na štedrý večer úraduje vrah v kostýme Santa Clausa, ktorý nepozná zľutovanie s nikým, kto má čo i len minimálne pokrivenú minulosť. Podarí sa miestnemu šerifovi a jeho dvom pomocníkom zastaviť jeho vyčíňanie? Tak primitívne dialógy, skutočne "inteligentné" kroky obecnej polície na čele s 80 ročným šerifom a jeho namakaných, retardovaných pomocníkov - tak toto nemalo CHYBU. Áno, áno - je to horor a na logiku by sa nemalo pozerať. Ale mne sa práve dnes chce. Pretože toto nie je horor o príšerách, duchoch, či upíroch. Tento snímok sa snaží od počiatku tváriť seriózne, a to je dôvod prečo tento snímok zahrabem pod hlbokú prehnitú zem. Chvála aspoň za to gore, no ja nie som natoľko skromný ako iní fanúšikovia hororu. Strata času – 30% ()

darkrobyk

Není nad to pustit si v předvánočním čase nějakou santovskou řachandu! Svižné dílko s carpenterovskou hudbou, příjemnou kamerou a slušnou porcí gore. Jo, nejen muž může být paroháčem. Plamenomet, zbraně sečné a bodné a jako třešinku jeden pěkný drtič na stromky. A pozor, Santa není žádný maniak, ale prodloužená ruka spravedlnosti! Nu a na závěr si může divák zanotovat se skupinou White Coffin Terror cosi o Tiché noci... ()

Madsbender

Podpriemerný horor s mizerným scenárom, nulovou vianočnou atmosférou a postavami pohybujúcimi sa na všetkých stupňoch škály profesionálnej imbecility hraných slabými hercami. Určite by to dopadlo lepšie ako námet pre hororovú komédiu s dobrými hláškami, čo v preklade znamená akýmikoľvek lepšími od tích, čo lezú z úst McDowellovskému šerifovi. ()

S.Quentin QUALE

Tématickej slasher s velmi povedenými gore vraždami, u kterého mě však zklamal záporák. Teda zklamal ... přidal bych mu pořádný grády, protože si myslím, že zrovna tady na to prostor byl ideální. Americkýmu tlustýmu kokútovi, kterej vypadá, jak vypadá, by krásně slušelo to jeho přiblblý HO-HO-HO a tuna drsňáckých hlášek k tomu. Mohl by pak vzniknout záporák jako třeba můj oblíbený Psychocop. 60% ()

kingik

Tichá noc, krvavá noc. Zapadákov Cryer kdesi ve Wisconsinu prožije neveselé vánoční svátky. Nedobrý Santa Claus nerozdává dárečky, tedy ne ty hmotné, ale může vás podarovat elektrickým proudem do těla nebo vás místo paroží na ně rovnou napíchne. Gore má téměř špičkovou kvalitu, vražd je tak akorát a vadily snad jen mírně překecané proluky mezi nimi. Skvělé finále a celkově režijní styl Stevena C.Millera je příjemným překvapením a je dobré si tohle jméno zapamatovat. Sice nerežíruje stoprocentně přehledně, ale umí navodit hororovou atmosféru, ke které mu pomáhá také kvalitní kamerové snímání, které se trochu moc přehnaně vyžívalo v dlouhých záběrech, až to působilo málem nechtěně úsměvně. Povědomých hereckých jmen je hned několik. Brendan Fehr se sice zdrží sotva pár minut, než na začátku zhebne, ale Jaime King jako zástupce šerifa odvedla svoji roli dobře, Malcolm McDowell přesedlal do hororů nonšalantně a bonusem je Courtney-Jane White, která předvede své lepé tělo. Výsledkem je horor, který sice má své slabiny, např. Santa mohl mít větší charisma nebo závěrečná pointa nemusela být podána tak nezajímavě, ale jako celek zaujme svým zpracováním, ačkoliv námět vraždícího Santy v hororu není nic tak nového. A navíc, pustit si v létě horor odehrávající se o Vánocích, je skutečně nevšední zážitek. 70% ()

Kudly4

Ale tak, že jsou ty Vánoce, tak tu jednu hvězdu přihodím. Navíc, moc Vánočních Slasherů jsem neviděl a Silent Night má víceméně vše - nechybí nahota, pořádný záporák, který se s nikým nesere, šťavnatý Gore scény a pěknou vánoční atmosféru s koledami. Takže, co víc vlastně chtít ? Fájn relax. (520. hodnocení, Full HD) ()

Campbell

Steven C. Miller. Režisér u kterýho jsem si celou dobu říkal že nebude nikdy kvalitní režisér. Jeho filmy nejsou vyloženě odpady ale patří do kategorie průměru až podprůměru. No a teď je tu tenhle jeho film. A musím říct jenom wow. Není to sice nějak extra dobrý slasher, ale jako jeden z málo jsem měl pocit že koukám na slasher z 80 let. A to nemyslím špatně právě naopak. Celý je to krvavý, zábavný a krásně béčkový. Některé odkazy na starý slashery jsou parádní. Sice konec byl spíše průserovej ale film poměrně slušně fungoval. Chtěl jsem dát 4* ale na druhou stranu to nebylo nic zas tak extra spíše taková vzpomínka. ()

PetrPan

Pocta nebo pasení se na úspěchu slavných osmdesátkových slasherů ? Miller možná krade, ale zároveň doufám, že přispěl k probuzení spícího démona filmového hororu a slashery se zase s plnou silou vrátí a s razancí pořádného švihu oboustrannou sekerou se zatnou do duší duchy posedlých hororových diváků. Tohle máchnutí se vcelku povedlo a to i díky odkazu na výborný Silent Night, Deadly Night z roku 1984, blondýnka přišpendlená k parohům či dědek probudiv se z katatonie chrchlající svou předpověď o odvrácené straně Vánoc jsou zřetelným mrknutím na fanoušky původní Tiché noci. Tím ale veškerá podobnost končí, Santa tady není ztrápený a pomatený chlapec, ale brutální přerostlý maniak připomínající spíš Jasona Voorheese po kultivaci v jezeře Crystal Lake, který kráčí městem a trestá všechny, kteří se čímsi provinili. Příběhová omáčka je skousnutelná a se Santovými vylomeninami si trikaři vcelku vyhráli, což krvelačného diváka jen potěší. Už tak moc se nepopralii se zákonitostmi anatomie ( viz verbal), pravda, ale tak jistá dávka tuposti se přeci dá u tohoto typu filmu odpustit a neřekl bych, že překročila únosnou mez. A vzhledem k tomu, že ucházející slasher je v současné době vzácností pálím slabé čtyři hvězdy. ()

klerik

Takmer famózna vyvražďovačka. Najlepší diel série Silnet Night, Deadly Night a aj najlepší vianočný slasher celkovo. Dialógy občas nepríjemne zašuštia papierom, ale mordy sú perfektné, je ich veľa a sú v priebehu celého filmu. Režisér už v EXPERIMENT: ZOMBIE ukázal svoj talent, teraz konečne natočil film, ktorý má hlavu aj pätu a výborne využíva trademarky pôvodného filmu i moderné postupy... ()