V oceánu dochází ke ztrátě spojení s ponorkou Siren I. Armáda proto ihned posílá druhou ponorku tohoto typu Siren II, aby našla ztracenou ponorku a zjistila, co se stalo. Stopy zmizelé ponorky vedou až do extrémně hluboké mořské propasti, kde však čeká smrtelné nebezpečí nejenom z mořských hlubin, ale také z vlastních řad. (Chupacabre)

Gilmour93

Průrva? Spíš průser.. Mizerné béčko, které je možno přibalit do paklu podmořských sci-fi z přelomu 80. a 90.let - byť v porovnání s Cameronovou Propastí se vyjímá jak děravé necky na luštěninový pohon FART vedle atomové ponorky třídy Los Angeles.. Soupis nelogičností by sice byl tlustší, než soudní spis k Norimberskému procesu, ale jelikož jsem se některými momenty bavil jak u Červeného Trpaslíka (neustále pekelně soustředěný kapitán R.L.Ermey, záběry z ošetřovny, stvůra připomínající sperma v akváriu), dávám dvě hvězdy mile rád. Jen doufám, že Jack Scalia, pornoherec, co si spletl žánr, vrátil ihned poté, co si udělal hlavu, ten fén detektivu Riggsovi.. ()

majo25

Na rozdiel od predchádzajúceho Simónoveho snímku (Slimáci) je tento podľa mňa lepší. Akia je síce klasická, ale myslím že nesklame a takmer vždy sa niečo deje, čo u podobných filmov nie je samozrejmosť. Tajomno na dne oceánu je lákavé, čiže o atmosféru je postarané. Tak už len treba autorom trochu (alebo dosť) odpustiť lacnejšie spracovanie a C-čkových hercov. ()

Lacike

Klasické sci-fi o posádke ponorky, ktorá sa musí vysporiadať s nejakou príšerou. Technicky je to podobne mizerné ako film DeepStar Six. Proste evidentne scény v štúdiu v ktorom sa posádka nakláňa do jednej strany a kamera do druhej (podobne ako v staručkých Star Trekoch), aby to pôsobilo napínavo, sa striedajú so scénami očividných modelov ponorky vo vani, teda akože v hlbokom mori. Dejová stránka nestojí za nič. Postavy aj keď obsadili pár povedomými ksichtami mi boli ukradnuté. Napätie nefungovalo. Gore scény vyzneli prehnanou krvavosťou skôr komicky. Takže jak dej, tak triková stránka sú tragédiou. Jednu hviezdičku dávam za to, že sa dej odohráva v ponorke. 2/10. ()

darkrobyk

Zajímalo mě, zda i po letech mě tenhle film bude bavit. A baví! Pravda, inspirace filmy Vetřelec a Vetřelci je příliš okatá, ale vůbec to nevadí. Mimozemské organismy nahradili pozemští mutanti, za jejichž vznikem stojí člověk. Vraždící chaluhy, obří nahožábří plži a pak spousta rozličných příšer. Bloudění labyrintem chodeb, ruční vyhledávací radar, krvežíznivé bestie, vajíčka se zárodky a královna. Nemůže chybět samozřejmě padouch, aby nebezpečí nebylo jen vně. Tolik k vetřelčí inspiraci. Zdařilé gore efekty nesjou sice hojné, zato výživné. Nejhezčí je asi napadení řasami... Snímek se sice nemůže srovnávat například s Propastí, což ale neznamená, že nestojí za podívání. Přiměřeně dlouhý, dynamický a dostatečně fantastický. ()

Astaroth12

The Rift je ďalší z mnohá, ktorý kopíruje slávne podmorské a monster horory. Len tento išiel ešte trocha ďalej a tak tu zabíjajú aj chaluhy. Najviac som sa tesil na príšerky, ale ktoré tu moc vidieť nebolo, keď sa všetko podstatne odohrávalo v tme. Gore bolo slušné a rozklad človeka bol tiež slušne spracovaný. A to je asi aj tak všetko, čo tento film môže ponúknuť. Lebo herci vobec nezaujali a dialógy boli celkom od veci. Celkovo to na mna vplývalo lacno a strnulo. Hlavne ponorkové zábery vyzneli ako z dečkovej produkcie. Nie je to žiadna sláva, ale ani prepádák. ()

• Približne v 38. minúte si ponorka razí cestu cez tesný priechod a odznie replika: "Je to ako nasávanie golfovej loptičky cez záhradnú hadicu." Táto replika je známa z filmu Olovená vesta (1987), ktorú povedal R. Lee Ermey, hrajúci v oboch filmoch. (Arsenal83)