Šlechetné srdce a šlechtické korunky

• Velká Británie Kind Hearts and Coronets (více)

Matka Louise Mazzaniho pocházela ze ctihodného šlechtického rodu Ascoyne, ale rodina ji kdysi zavrhla pro sňatek s chudým mužem. Teď, když zemřela, přichází čas na pomstu dávné křivdy - rod Ascoyne má ještě osm žijících nositelů šlechtického titulu (všechny hraje Alec Guinness) a Louis (Dennis Price) vymyslí plán na osm rafinovaných vražd, aby se mohl stát jediným legitimním Ascoynem a vévodou z Chelfontu. (Oskar)

Willy Kufalt

,,Nevybral som si vás ako spoločníka. Pokiaľ hodláte spať, buďte tak láskavý a spite potichu!" Absurdná komédia anglického humoru... Uvíta vás nenápadný šľachtic, unikátnymi spôsobmi sa zbavujúci jedného svojho kolegu za druhým, ktorý si poctivo všetko graficky zaznamenáva na zadnej strane svojho obľúbeného obrazu. Revolučná feministka v lietajúcom balóne, rafinované odstránenie námorníka a myslivca + záver, kde sa oslobedenie stáva chytením ešte do väčšej pasce, to ma dostalo! Inak veľkolepá a niekedy zdĺhavá konverzačka v hereckom koncerte, ktorý si viac než ktokoľvek na svete vychutnajú práve Angličania. Aj tak som sa bavil nad mnohými vtipnými hláškami a bonmotmi. ,,Viete komu čas najviac beží? Mužovi pred popravou." 80% (Challenge Tour 2018: 30 dní so svetovou kinematografiou) ()

Aleee89

Uvítala jsem malé (žánrové) zpestření v rámci imdb žebříčku nejlepších 250 filmů. Myslela jsem však, že mě film na pomezí komedie a dramatu zaujme více. Zpočátku se mi vybavila výborná kniha Tristram Shandy, těch paralel bylo několik, těmi hlavními však humor a hlavní postava, která i zde komentovala děj a byla vypravěčem. Jenže počáteční skoro nadšení z takové dávky ironie a cynismu se začalo brzo vytrácet. Film mě začínal nudit a tempo se, aspoň se mi to tak subjektivně zdálo, zpomalovalo. Škoda, původně tenhle film vypadal skvěle. ()

IQ Tiqe

Zkraje mě překvapil a potěšil nevývale černý humor a cynismus. Postupně jsem si na něj zvyknula jeho zábavný efekt slábnul. Hudba chyběla příběh koukatelný - šlechtic je v base a retrospektivně balancuje svůj život a popisuje, jak zabíjel své příbuzné na cestě za titulem. Ale chyběla hudba a samotný závěr byl sice úsměvný, ale čitelný a trochu nepravděpodobný. Nicméně specifické podání humoru asi nezapomenu. # [viděno: TV, 2.0] # příběh 7 | hudba 2 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

Na Kind hearts and coronets asi najlepšie dokazovať kúzlo, ktoré dokáže urobiť komédia s divákom. Totiž absolútne prevrátiť jeho hodnotový rebríček, uplatňovaný v živote naruby. V komédii totiž držíme palce aj masovým vrahom, úplne stačí, ak majú dobrý dôvod vraždiť, sú vtipní a šarmantní. To sa môže potom zabiť aj pekná mladá žena, pokiaľ jej smrť je doprevádzaná poznámkou typu "smrť nie je to najhoršie, čo ju tento víkend postretlo". Orámovanie príbehu a celková atmosféra pripomenie Zlaté veže, dej potom Monsieur Verdouxa, ktorý bol však vážnejší. Čakal som, kedy konečne príde k slovu tupá polícia a samozrejme tento zvrat mal na svedomí niekto iný, avšak divák vytuší, kto asi. Skvelá galantná zábava zo starých časov pre divákov všetkých generácií. ()

Falko

Uznavam, ze osem uloh Aleca Guinessa nemali chybu, ale ani to nepomohlo k tomu, aby som sa chvilkami pri filme nenudil. Cakal som, ze ma ten dej viac zaujme, alebo ze sa viac nasmejem, takze u mna stacia 3 hviezdicky. Inac ten zaber s novinarom a s Louisovymi memoarmi ma rozosmial :-)... 26.03.2009 ____ Dennis Price - (Louis) +++ Alec Guiness - (Vojvoda, Bankár, Kňaz, Generál, Admirál, Mladý Ascoyne, Mladý Henry, Lady Agáta) +++ Valerie Hobson - (Edith) +++ Joan Greenwood - (Sibella) +++ Audrey Fildes - (Mama) +++ Hudba: Ernest Irving +++ ()

• Kromě toho, že ve filmu Alec Guinness ztvárnil osm členů rodiny D'Ascoynů, seděl také modelem pro obrazy jejich vzdálených předků. (Morien)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Israel Rank", který napsal Roy Horniman. (Hans.)