poster

Hříbě (TV film)

 • USA

  The Colt

 • Slovensko

  Žriebä

Akční / Válečný / Drama

USA, 2005, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (18)

 • Tormentor665
  ****

  Když už se točí patos, má to být o zvířatech!(11.10.2013)

 • genetique
  ***

  Láska k zvieraťu počas nemilosrdných bojov občianskej vojny. Príbeh citlivý a milý, nápad nesporne originálny, film však svojim neprehryznuteľným televíznym spracovaním dopláca stratou kvality. Príbeh, v ktorom vás miestami zarazí a dojme krutá tragickosť osudov postáv a zvierat, inokedy prekvapí nárast v napätí a atmosfére, inokedy zas poteší priam detské, či rodinné ladenie rozprávania, no dokopy tieto formy dávajú nie vždy celistvý, často zmätený dojem z filmu. Zobrazované prejavy ľudskosti sú na mnohých miestach neprehliadnuteľne nadnesené a v daných situáciách len málo pravdepodobné. 70%.(25.2.2009)

 • Dan9K
  ***

  Opravdu pěkný film, na který se hezky kouká. Slabiny vidím v občasném až nereálném chování postav (například nečekaná pomoc vůdce rebelů při záchraně poníka) a v celotrvajícím pocitu velkého klišé a patosu. Snímek ale zase vyzdvihuje vcelku překvapivý závěr. V rámci televizních filmů nadprůměr.(11.11.2005)

 • Phobia
  ***

  Příjemný snímek o vojácích Severu a jejich maskotovi - hříběti, které v drsných mužích vyvolává emoce, stesk po domově, zkrátka vzbuzuje lidskost v krutých podmínkách války. Příběh má sice jednoho hlavního hrdinu, mladého Jima Rabba, věnuje se však většímu množství postav, ukazuje různé člověčí přednosti i zápory, snaží se nebýt černobílý. TV produkce je bohužel znát, jistě by nezaškodil vyšší rozpočet a kvalitnější režisér, co by z tématu dokázal vytřískat více emocí. Takhle je výsledek poněkud rozpačitý, příběh úplně nedrží pohromadě. Velmi chválím závěr, pro jednou sympatické překvapení, žádný cukříček;-). 65%(30.11.2009)

 • gogo76
  ***

  Tešil som sa aspoň na nejaký slabší odvar Spielbergovho filmu War horse, ale na moje prekvapenie malé žriebä nedostáva ani zďaleka toľko priestoru ako sľubuje názov. Je skôr iba akýmsi talizmanom a maskotom jednotky Únie, ktorá vo vojne Sever proti Juhu blúdi lesmi. Občas sa nepriateľské strany stretnú, ale akcia je dosť zle a neprehľadne zostrihaná. Film je silnejší skôr v komornejších momentoch, napríklad v rozhovore s postreleným nepriateľským vojakom a scéne jeho pohrebu. Keďže je to tv film nebudem veľmi kritizovať. Film v rámci možností ponúka príbeh, ktorý sa určite dal vyrozprávať lepšie, ale určite neurazí. 60%.(3.4.2013)

 • Tommassi3
  **

  "Byl by to ubohý svět, kdybychom měli být vděční za pár milých slov.." Co do řemesla veskrze velmi dobrý snímek, na televizku od Hallmarku se vlastně jedná až o překvapivě povedenou záležitost, která však svojí narativní vyprázdněností sama sebe činí pouze sentimentální plačkou, kde vlastně ani o to hříbě příliš nejde.. To se stává jen symbolem naděje v bezútěšné válce a křečovitým hybatelem děje, katalyzátorem lidskosti.. Když přihlédneme ke skutečnosti, že příběh velmi, ale opravdu velmi, volně vychází ze stejnojmenné povídky ze Šolochovovy knihy Když umírají koně, zdá se jméno režisérky Yeleny Lanskaye už celkem pochopitelné..(4.12.2015)

 • bogomira
  ***

  Na Hallmark dost slušnej filmik, adaptace povídky Michaila Šolochova, převedená do reálií americký občanský války. Některý scény jsou docela hutný, ale celkově to přece jen zavání tou "hallmarkovitostí".(30.10.2007)

 • vesper001
  ***

  Kýč jak bič, koňská dávka patosu, ale závěr mě dojal.(5.5.2017)

 • Courtemanche
  **

  Já jsem se těšil na film Hříbě, ale dostal jsem film Občanská válka. Ano slušný TV film, ale přece jen tady by mělo jít především o hříbě. Z povídky Michaila Šolochova, děj přenesen do Ameriky, ale od režisérky ruského původu bych očekával hlubší příběh než jen soustředit se na samotný závěr. Originál Žerebjonok (1959), je nesrovnatelně lepší.(12.11.2013)

 • Autogram
  **

  Trochu iný pohľad na občiansku vojnu. Aj keď som to videl už dávnejšie, pamätám si značnú rozprávkovosť príbehu, tým myslím nereálnosť. Rozprávka je to ale len pre odrastenejšie deti až dospelých, malé deti by nemuseli uniesť dávky násilia a tiež by nemuseli rozchodiť koniec filmu.(28.3.2013)

 • Odpadlik
  ****

  Pro někoho možná drsná romantika, kdy chlapi byli ještě chlapi, pro někoho syrová výpověď o určité části americké historie, kdy chlapi/vojáci nebyli jen neprůstřelní hrdinové, ale lidé z masa a kostí, některří strašpytlové, jiní maskující svou nervozitu a strach drsným chlapáctvím. Film je i mladém vojákovi, který se, nekdy v nejistotě, někdy přímo uprostřed bitvy snaží za každou cenu uchránit hříbě, které se postupně stává jakýmsi maskotem celé jednotky. Ve filmu je ovšem řada emotivně velice silných scén (produkce Hallmarku), zejména ta finální s hříbětem v divoké řece je ... no hodně mě dostala.(9.1.2006)

 • Danny88
  ****

  Na Tv film dosť dobre. 75%(22.5.2012)

 • Rediik
  ***

  Posledních pár minut se odehrává naprosto dojemná scéna, kdy se snaží dvě znepřátelené strany společně zachránit hříbě a přitom zcela zapomenou, co se mezi nimi odehrává. Už už to směřuje ke šťastnému konci a v tom najednou - PRÁSK - stačí jedna rána a všechno je v tahu.(19.3.2013)

 • jopal
  ***

  Pre cloveka, co trosku rozumie konikom je tam moc neskutocneho, ale celkovy efekt filmu zaver vytiahne na priemerny...(10.3.2012)

 • Pythonator
  **

  Docela příjemný televizní film. Dá se na to dívat, ale v porovnání se Spielbergovým War Horse je to jen blbě natočená historka z války. Obzvláště blbě jsou tam natočené nepřehledné bojové scény.(13.2.2014)

 • topvideo
  ***

  Stratil som sa medzi modrokabátnikmi a južanmi...(14.8.2015)

 • Korsak
  ***

  Tento film jsem viděl po Válečném koni a bál jsem se, jak to dopadne. "Šolochovovský" konec mne ale příjemně překvapil a způsobil, že tenhle film ve mně zanechal mnohem hlubší vzpomínku než později natočený Spielbergův velkofilm.(4.4.2012)

 • HJ-FILIP
  ****

  Hudba by mohla být poněkud dramatičtější, než romantičtější, ale jinak celkem koukatelný film s kavalerií. Kdo by rád westernový válečný, tomu bych doporučil Slavné jezdce nebo Kavaleristy s J.Waynem(29.12.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace