poster

Hříbě (TV film)

 • USA

  The Colt

 • Slovensko

  Žriebä

Akční / Válečný / Drama

USA, 2005, 90 min

 • Phobia
  ***

  Příjemný snímek o vojácích Severu a jejich maskotovi - hříběti, které v drsných mužích vyvolává emoce, stesk po domově, zkrátka vzbuzuje lidskost v krutých podmínkách války. Příběh má sice jednoho hlavního hrdinu, mladého Jima Rabba, věnuje se však většímu množství postav, ukazuje různé člověčí přednosti i zápory, snaží se nebýt černobílý. TV produkce je bohužel znát, jistě by nezaškodil vyšší rozpočet a kvalitnější režisér, co by z tématu dokázal vytřískat více emocí. Takhle je výsledek poněkud rozpačitý, příběh úplně nedrží pohromadě. Velmi chválím závěr, pro jednou sympatické překvapení, žádný cukříček;-). 65%(30.11.2009)

 • Courtemanche
  **

  Já jsem se těšil na film Hříbě, ale dostal jsem film Občanská válka. Ano slušný TV film, ale přece jen tady by mělo jít především o hříbě. Z povídky Michaila Šolochova, děj přenesen do Ameriky, ale od režisérky ruského původu bych očekával hlubší příběh než jen soustředit se na samotný závěr. Originál Žerebjonok (1959), je nesrovnatelně lepší.(12.11.2013)

 • Tommassi3
  **

  "Byl by to ubohý svět, kdybychom měli být vděční za pár milých slov.." Co do řemesla veskrze velmi dobrý snímek, na televizku od Hallmarku se vlastně jedná až o překvapivě povedenou záležitost, která však svojí narativní vyprázdněností sama sebe činí pouze sentimentální plačkou, kde vlastně ani o to hříbě příliš nejde.. To se stává jen symbolem naděje v bezútěšné válce a křečovitým hybatelem děje, katalyzátorem lidskosti.. Když přihlédneme ke skutečnosti, že příběh velmi, ale opravdu velmi, volně vychází ze stejnojmenné povídky ze Šolochovovy knihy Když umírají koně, zdá se jméno režisérky Yeleny Lanskaye už celkem pochopitelné..(4.12.2015)

 • genetique
  ***

  Láska k zvieraťu počas nemilosrdných bojov občianskej vojny. Príbeh citlivý a milý, nápad nesporne originálny, film však svojim neprehryznuteľným televíznym spracovaním dopláca stratou kvality. Príbeh, v ktorom vás miestami zarazí a dojme krutá tragickosť osudov postáv a zvierat, inokedy prekvapí nárast v napätí a atmosfére, inokedy zas poteší priam detské, či rodinné ladenie rozprávania, no dokopy tieto formy dávajú nie vždy celistvý, často zmätený dojem z filmu. Zobrazované prejavy ľudskosti sú na mnohých miestach neprehliadnuteľne nadnesené a v daných situáciách len málo pravdepodobné. 70%.(25.2.2009)

 • Odpadlik
  ****

  Pro někoho možná drsná romantika, kdy chlapi byli ještě chlapi, pro někoho syrová výpověď o určité části americké historie, kdy chlapi/vojáci nebyli jen neprůstřelní hrdinové, ale lidé z masa a kostí, některří strašpytlové, jiní maskující svou nervozitu a strach drsným chlapáctvím. Film je i mladém vojákovi, který se, nekdy v nejistotě, někdy přímo uprostřed bitvy snaží za každou cenu uchránit hříbě, které se postupně stává jakýmsi maskotem celé jednotky. Ve filmu je ovšem řada emotivně velice silných scén (produkce Hallmarku), zejména ta finální s hříbětem v divoké řece je ... no hodně mě dostala.(9.1.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace