B-hyeong namjachingu

B형 남자친구

My Boyfriend is Type-B

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2005, 96 min

Jedna z najvydarenejších kórejských romantických komédií, ktorá si výborne poradila i s tradičnými uplakanými scénami, ktorými kórejci často nechtiac zabijú sľubne rozbehnutý film. Stačí povedať, že niečo spadlo do oka...Komédia založená na princípe triedenia ľudí podľa krvnej skupiny svoju tému dokonale využila. (Dva dni po filme som skutočne na internete natrafil na článok, ktorí takto triedi ľudí). Vtipných scén je tu požehnane, takmer neustále som sa usmieval. Ak máte krvnú skupinu B, tak máte o dôvod navyše si film pozrieť. Ja bohuprisahám neviem akú krvnú skupinu mám, ale bavil som sa na všetkých. Tam kde to má byť romantika, to romantika je a s humorom je to rovnako. V danom žánri nemám čo vytknúť a tento kórejský zástupca robí tomuto žánru česť všade tam, kde ho Hollywood každoročne a opakovane zabíja. Príjemný a ideálny film vo dvojici. 90%.(4.5.2014)

• IQ Tiqe

Hlavní postavy měly své vlastnosti až moc vyhraněné, aby tvůrcům zapadaly do šablony podle krevních skupin, což poněkud bránilo jejich vývoji, a hlavní mužský hrdina se stal nesympatický. SPOILER! Vzhledem k jeho chování by mě (snad poprvé v životě) potěšil jakýkoli závěr kromě happy-endu. Bohužel, nestalo se tak. Závěr shodil to, co jsem viděl před tím, byl nevěrohodný. 50%(2.5.2010)

Typická jihokorejská romantická komedie, která podává čistou zábavu pro komerční společnost, kterou si lidé žádají, jakou lidé milují, ovšem tentokrát se nedostavila smršť emocí, jak mnozí včetně mě očekávali - možná za to může nezkušený režisér, možná je to tím samým režisérem coby nezkušeným scénáristou. Vsadím se, že minimálně 60% všech (zejména mužů), co My Boyfriend is Type-B uvidí, si budou lámat hlavu nad ne vždy zcela pochopitelném jednáním hlavních hrdinů: Yeong-Min je egoistický flákač, který mazaně využívá všechny kolem sebe, jen aby si zachoval svou umělou prestiž a člověk se nestačí divit, jak je možné, že mu to všechno prochází bez jakýchkoliv vedlejších účinků, zatímco Ha-Mi je naivní studentka, co touží po lásce, a protože věří, že Yeong-Min je její láska osudová, žádný skřípot v jejich vztahu nevidí a při pochybách, zda skutečně o lásku jde, stačí jediné vlídné slovo z jeho strany a celá se znovu ponoří zpátky do své zamilovanosti. Otázka Proč s ním pořád je, když se chová takhle? tu bije do očí od začátku do konce a u většíny dost možná negativně ovlivní celý pohled na věc, což je podle mě veliká škoda, protože B-hyeong je podle mě film, který si zaslouží snahu pochopit korejské vnímání citů, a jehož titulní dvojice zazářila v loňském roce v televizním seriálu Nangrang sibpalse, díky kterému si získala publikum a záhy se stala jedním z nejžádanějších filmových párů v Jižní Koreji. _________________O tri roky pozdeji: Je uzasne, jak kvalitu filmu dokaze proverit cas. Existuje spousta krasnych filmu, u kterych je jejich hodnota a kvalita citit, pak jsou filmy jako je napriklad B-hyeong, ktery neni nicim extra vyjimecnym, ale prave to, ze je koukatelny vicekrat za sebou a s lety nabira na kvalitach, ho stavi daleko vys nez spoustu ostatnich, na ktere se clovek podiva jednou, jasa a tim jejich slava pohasina.(2.5.2005)

Podle komentáře Májovky jsem čekal, že to bude něco jako 100 days with Mr. Arrogant, který jsem viděl před třemi dny. V porovnání s tímto filmem "B" mnohem vtipnější, romantičtější, lépe natočené a vůbec mi tam přišlo všechno lepší. Hlavně vtipy byli mnohem citlivější, nebyly tak prvoplánová a buransky uhozené. Ústřední pár byl rovněž mnohem sympatičtější. A ještě musím vyzvednou nádhernou obrazovou stylizaci, každý záběr je v překrásných barvách, krásné pokoukání. Na druhou stranu se film nemůže řadit ke klasikám typu MSG, Moment to rembember, Ing a dalším, ale nemá k nim zas tak daleko. Navíc má pěkný soundtrack. A abych mu zvednul trochu hodnocení, tak dám za pět, přestože je to spíš tak na lepší čtyři:-)(22.5.2006)

Roztomilý a zábavný film, který bych rozhodně nepodceňovala. Děj se sice motá kolem úplné blbosti, ale přesto mě dokázal zaujmout. Vtipné scény nejsou nijak přehnané a působí reálně. Těm dvoum to spolu opravdu sluší a jejich láska se mi líbila. Jížní Korea má samozřejmě desítky lepších a promakanějších romantických filmů, které umí stokrát více dojmout. Přesto nevidím důvod, proč bychom se občas nemohli podívat na film, který řeší běžné problémy, a ne vážnou nemoc jednoho z milenců. 4*(18.4.2012)