poster

Velitel šťastné Štiky

 • český

  Kapitán šťastné štiky

 • Sovětský svaz

  Komandir schastlivoj 'Shchuki'

 • Sovětský svaz

  Командир счастливой "Щуки"

  (Sovětský svaz)

Akční / Válečný

Sovětský svaz, 1972, 101 min

 • Dárius
  ****

  Film který jsem zhlédl coby školou dítě povinné.No jo-tenkrát v televizi na výběr mnoho nebylo.Ale v souvislosti s filmem"Zkáza lodi Gustloff"-vidíte na palubě té ponorky toho politruka?Kdo ho nevidí at si pustí"Hon na ponorku"-tam ho i uslyší.Kapitán ponorek,i dalších plavidel SSSR za druhé svět.si nemohl dělat co by chtěl.A už vůbec ne v pozemním vojsku-tam politruci dávali rozkaz postřílet ustupující vojáky.Takovou moc měli a bátuška Stalin je jěště za to vyznamenal.(17.10.2008)

 • zbysik
  **

  Co to jako melo byt? To se uz i pred tolika lety tocily parodie, dokonce i na valecne ponorkove filmy? Nevim, nejsem jinak schopen pochopit obsah tohoto dila, ktere se nam snazi ukazat "realitu" ponorkove valky druhe svetove valky. Proc tedy tak relitivne vysoke hodnoceni? Ja jsem se u tohoto filmu totiz vubec nenudil a chcete vedet proc? Smal sem se od zacatku az do konce a to se mi mnohdy nepostesti ani u filmu, ktere maji pobaveni divaka v popisu prace.(20.1.2008)

 • Jaromír
  *

  Dobrá pasáž byla s nedostatkem vzduchu (člověk si uvědomí, jak je dobře "nahoře"), jinak nic moc film, který spíš cílí na vlastenectví diváků, než na své vlastní kvality (žádný děj a konec ve stylu "sloužím lidu"). Kdyby tam aspoň nebyl ten konec z moderní doby, tak by to byl pro mě jen podprůměrný film, takhle to ale hraničí s propagandou, a padá to skoro až na dno (bez realistických scén z ponorky, by to byl pro mě odpad).(15.12.2007)

 • Hellboy
  **

  Dvě hvězdičky, ale vážně nic moc, přemíra propagandy a pateticky udatných sovětských námořníků, které nezastaví prostě vůbec nic. "Nestraníci mohou odpočívat, komunisti mají službu." "Nemáme nestraníky, jsme všichni komunisti." BLEEE Jediná silná scéna je proplouvání minovým polem a pak ještě možná nedostatek kyslíku. Ale jinak je to mizerně natočené a nudné.(9.5.2008)

 • kolemjdouc
  ****

  Každý film je natočen podle mentality národa,o tom žádná.Číňané létají s dýkami vzduchem,Thajci většinou natáčejí v pralesích,Američané mají snad sto životů jaké katastrofy musí přežít,Češi máme svoje Kameňáky a Rusové zkrátka točí o svých hrdinech z války, protože to je země která ztratila ve válce nejvíc svých občanů,vzdávají tak hold padlým.Na každý film je třeba se takhle dívat anebo se na něj nedívat.Každý má svou volbu.Když se na tento film budete dívat bez emocí,tak vás i pobaví.U mě dobrý(21.3.2015)