poster

Velitel šťastné Štiky

 • český

  Kapitán šťastné štiky

 • Sovětský svaz

  Komandir schastlivoj 'Shchuki'

 • Sovětský svaz

  Командир счастливой "Щуки"

  (Sovětský svaz)

Akční / Válečný

Sovětský svaz, 1972, 101 min

 • vypravěč
  ***

  Jak údajně řekl Eugène Delacroix: „Člověk, který po celý den pracoval, je schopen shledati dosti duchaplným posluhu na rohu a hráti s ním v karty.“ A tak i já jsem jednoho večera vstoupil do ponorky. A tak i já se v ní dusil. A tak i já vím, že se do jejích útrob vrátím, aniž bych tušil, zda plavbu dokončím...(13.12.2008)

 • kolemjdouc
  ****

  Každý film je natočen podle mentality národa,o tom žádná.Číňané létají s dýkami vzduchem,Thajci většinou natáčejí v pralesích,Američané mají snad sto životů jaké katastrofy musí přežít,Češi máme svoje Kameňáky a Rusové zkrátka točí o svých hrdinech z války, protože to je země která ztratila ve válce nejvíc svých občanů,vzdávají tak hold padlým.Na každý film je třeba se takhle dívat anebo se na něj nedívat.Každý má svou volbu.Když se na tento film budete dívat bez emocí,tak vás i pobaví.U mě dobrý(21.3.2015)

 • sirLANCELOT
  ***

  Jak už bylo řečeno v těchto komentářích, jsem též tento ruský snímek shlédl tenkrát v TV. V době kdy jsem ještě chodil do ZDŠ, kdy nám učitelé vtloukali do hlavy, že ruský lidé jsou ti nejlepší na světě a měli dost odvahy si ubránit své Rusko, před totální zkázou, kterou pro tuto zem připravil fašistický vůdce Hitler. Ano, bojovalo se i pod vodou a to v ponorkách, které měly naftové motory, a některé už byly vybaveny elektrickými bateriemi a mohly tedy neslyšeně proplout pod nepřátelskými bitevními plavidly. Jenže v tomto filmu, režisér zvolil dramatičnost a to tak, že německé křižníky roztáhly mezi sebou ocelové sítě, a slavnou ponorku chytli do pasti. Ruský velitel sice rozkázal posádce klid na dně moře, ale když jim po čase došel vzduch, tak se rozhodl, k lstivemu vynoření na hladinu moře. Němci byly ujištěni, že se ruská posádka v ponorce vdala, a tak tedy vyšlou motorový člun, aby ruského kapitána zajali. Jenže on sám zůstává na můstku ponorky, a vydá rozkaz, okamžitě se potopit a on se utopí. Tímto činem ruský kapitán zachrání ponorku a svou posádku. Němci jsou zaskočeni, a ani nemohou střílet směrem na ruskou potápějící ponorku, poněvadž jim vadí jejich motorový člun. - Příběh o této slavné ruské ponorce, je pravdivý, ale některé pasáže ve filmu jsou nadsazovány a zkresleny. V žádném případě to neměly ponorky na všech mořích jednoduché. Když je zastihl (sonar) většinou to měly spočítané, hlubinnými bombami, nebo v jiných případech skončily v minových polích. - Tento film byl dodatečně vydán na nosiči DVD, ale obraz je ve velice špatném stavu !!!(1.2.2012)

 • Hellboy
  **

  Dvě hvězdičky, ale vážně nic moc, přemíra propagandy a pateticky udatných sovětských námořníků, které nezastaví prostě vůbec nic. "Nestraníci mohou odpočívat, komunisti mají službu." "Nemáme nestraníky, jsme všichni komunisti." BLEEE Jediná silná scéna je proplouvání minovým polem a pak ještě možná nedostatek kyslíku. Ale jinak je to mizerně natočené a nudné.(9.5.2008)

 • zbysik
  **

  Co to jako melo byt? To se uz i pred tolika lety tocily parodie, dokonce i na valecne ponorkove filmy? Nevim, nejsem jinak schopen pochopit obsah tohoto dila, ktere se nam snazi ukazat "realitu" ponorkove valky druhe svetove valky. Proc tedy tak relitivne vysoke hodnoceni? Ja jsem se u tohoto filmu totiz vubec nenudil a chcete vedet proc? Smal sem se od zacatku az do konce a to se mi mnohdy nepostesti ani u filmu, ktere maji pobaveni divaka v popisu prace.(20.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace