poster

Velitel šťastné Štiky

 • český

  Kapitán šťastné štiky

 • Sovětský svaz

  Komandir schastlivoj 'Shchuki'

 • Sovětský svaz

  Командир счастливой "Щуки"

  (Sovětský svaz)

Akční / Válečný

Sovětský svaz, 1972, 101 min

 • kolemjdouc
  ****

  Každý film je natočen podle mentality národa,o tom žádná.Číňané létají s dýkami vzduchem,Thajci většinou natáčejí v pralesích,Američané mají snad sto životů jaké katastrofy musí přežít,Češi máme svoje Kameňáky a Rusové zkrátka točí o svých hrdinech z války, protože to je země která ztratila ve válce nejvíc svých občanů,vzdávají tak hold padlým.Na každý film je třeba se takhle dívat anebo se na něj nedívat.Každý má svou volbu.Když se na tento film budete dívat bez emocí,tak vás i pobaví.U mě dobrý(21.3.2015)

 • Jaromír
  *

  Dobrá pasáž byla s nedostatkem vzduchu (člověk si uvědomí, jak je dobře "nahoře"), jinak nic moc film, který spíš cílí na vlastenectví diváků, než na své vlastní kvality (žádný děj a konec ve stylu "sloužím lidu"). Kdyby tam aspoň nebyl ten konec z moderní doby, tak by to byl pro mě jen podprůměrný film, takhle to ale hraničí s propagandou, a padá to skoro až na dno (bez realistických scén z ponorky, by to byl pro mě odpad).(15.12.2007)

 • zbysik
  **

  Co to jako melo byt? To se uz i pred tolika lety tocily parodie, dokonce i na valecne ponorkove filmy? Nevim, nejsem jinak schopen pochopit obsah tohoto dila, ktere se nam snazi ukazat "realitu" ponorkove valky druhe svetove valky. Proc tedy tak relitivne vysoke hodnoceni? Ja jsem se u tohoto filmu totiz vubec nenudil a chcete vedet proc? Smal sem se od zacatku az do konce a to se mi mnohdy nepostesti ani u filmu, ktere maji pobaveni divaka v popisu prace.(20.1.2008)

 • vypravěč
  ***

  Jak údajně řekl Eugène Delacroix: „Člověk, který po celý den pracoval, je schopen shledati dosti duchaplným posluhu na rohu a hráti s ním v karty.“ A tak i já jsem jednoho večera vstoupil do ponorky. A tak i já se v ní dusil. A tak i já vím, že se do jejích útrob vrátím, aniž bych tušil, zda plavbu dokončím...(13.12.2008)

 • Dárius
  ****

  Film který jsem zhlédl coby školou dítě povinné.No jo-tenkrát v televizi na výběr mnoho nebylo.Ale v souvislosti s filmem"Zkáza lodi Gustloff"-vidíte na palubě té ponorky toho politruka?Kdo ho nevidí at si pustí"Hon na ponorku"-tam ho i uslyší.Kapitán ponorek,i dalších plavidel SSSR za druhé svět.si nemohl dělat co by chtěl.A už vůbec ne v pozemním vojsku-tam politruci dávali rozkaz postřílet ustupující vojáky.Takovou moc měli a bátuška Stalin je jěště za to vyznamenal.(17.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace