poster

Malý lord Fauntleroy (TV film)

 • Velká Británie

  Little Lord Fauntleroy

Drama / Rodinný

Velká Británie, 1980, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • frannyberry
  *****

  1) Frances H. Burnett je žena, všimla jsem si, že je tu mylně považována za muže:) - rovněž napsala knihu Tajemná zahrada, i ten film je moc pěkný. 2) Film je naprosto úžasný, můj milovaný. Víte, jak dokážou být "roztomilé" děti ve filmech neskutečně protivné? Tohle není ten případ. Cedrik je skvěle zahraný, naprosto uvěřitelný ve své dobrotě a obětavosti. Lze uvěřit, že ho tak dobrá žena, jeho maminka paní Errolová, prostě "jenom" dokázala tak vychovat (hlavně svým příkladem). Vůbec všichni herci hrají výborně - asi to musím být tou režií, nebo perfektním castingem - jinak by ve filmu nebylo tolik dobře zahraných partů, ne? Plusem jsou nádherné exteriéry (ačkoli kvalita obrazu většiny verzí už není valná) i hudba.(12.4.2014)

 • dopitak
  ****

  Román Francese Hodgsona Burnetta jsem četl už v náctiletém věku, a hned několikrát, což o něčem vypovídá. Filmové zpracování z roku 1980 je ještě starou britskou filmovou školou. Mluvit tady o otrockém převedení knížky na plátno není na místě, ono nic jiného by s tímto půvabným dílem ani nebylo rozumné udělat. Film je hodně přímočarý, což je jediný způsob, jak dlouhý román dostat do filmové stopáže. Český dabing je dost dobrý, přesto si ale seženu originál.(8.11.2008)

 • vesper001
  ***

  Popravdě, vidět tenhle cukrkandl někdy v okolí Vánoc, asi bych se v té záplavě pozitivna, která prosakuje z každého políčka a každé repliky svatého zlatovláska, utopila jak v karamelu. Předlohu jsem četla někdy v první třídě a i tam se mi nejvíc líbil Dogan, pak dědeček a pak už nikdo. Člověk je prý schopen se změnit, když ho má někdo dlouho a vytrvale rád. No, doufejme, že ano, ale pokud by se to obešlo bez poulení modrých kukadel, bylo by to fajn.(11.7.2014)

 • genetique
  ****

  Nie všetkým filmom sa dá naivita a prostoduchosť odpustiť tak ukážkovo ako tomuto prostému filmíku. Na obmäkčenie srdca diváka ale aj zarytého tvrdohlavca, ako hlavnej dejovej línie, však treba mať veľký talent. A ten sa tu podarilo objaviť. Dokonale príjemný oddychový filmík pre nenáročných divákov a na odbúranie zlej nálady. 80%.(25.4.2007)

 • oiuoiu
  ****

  Knížku Malý lord Fauntleroy jsem v dětství milovala. Idylický svět, v němž čistá duše a udatná povaha amerického chlapečka rozehřejí zmrzlé srdce dědečka lorda... Film až takový náboj nemá, myslím, že se moc nepovedla proměna strašidelného kmeta v ušlechtilého, a to hlavně proto, že starý pán působí od první chvíle celkem sympaticky. Je to ale pěkný film, pohodový, nenudí a vylepší náladu. Třešničkou na dortu může být (pro příznivce Star Treku) epizodní rolička Patricka Stewarta.(2.9.2012)