Ve Spojených státech je demokracie nahrazena diktaturou. V čele stojí Vůdce a vládne všemocná policie Sbor vnitřní bezpečnosti. Ne všichni se ale podvolili existuje silné podzemní hnutí s názvem Lidská společnost. Patří k němu i někteří vedoucí činitelé režimu, například podplukovník Andrew Davis. Policie ho však podezřívá a zatkne. Je dopraven do internačního tábora. Společnost okamžitě vypraví komando hnutí odporu a Davise osvobodí. Jeho hledáním pověřuje generál Bruce majora Shepherda McClouda, Davisova bývalého přítele. Neví však, že Bruce je také tajným členem hnutí odporu. McCloud dostane tajnou zprávu, která ho dovede na místo, kde se nachází zraněný Davis. Spolu se svým věrným řidičem ho odveze k Davisovu bratrovi, který je ochoten Davise na čas ukrýt, jinak ale nechce mít s hnutím odporu nic společného. Policie stále po Davisovi pátrá, o to usilovněji, že je jeden z mála zasvěcených do tajné operace Kladivo (oficiální text distributora)

Snorlax

Lewis patřil k jednomu z mnoha angažovaných autorů, kteří upozorňovali na Nixonovo ořezávání demokracie. A čtenáři i diváci se tématům Nixon a Vietnam rádi věnovali. Od tohoto televizního filmu si jeho tvůrci hodně slibovali, dokonce to měl být pilotní díl nového seriálu. K jeho neúspěchu možná přispělo i vysílání v době dovolených, ale především je to odfláknutá režie, nevydařený casting (věřit topornému Cooperovi, že je plukovník, se mi skutečně nepodařilo) a velice podivné akční scény, jejichž provedení připomíná výbuch vietnamské tržnice plné petard. K mému úžasu Hackman dělá téměř nepřetržitě jakési podivné pohyby obočím, zřejmě dostal tik z toho ohňostroje při osvobozování plukovníka. Navíc jsem si celou dobu myslela, že zde bude standardní kněz, který se pomodlí u zemřelého. Není tomu tak a já netuším, čím major tak extrémně zasáhl reverenda, že jej přesvědčil k tak radikální změně názoru. Nerada, ale musím konstatovat, že nejsympatičtějším a zřejmě i nejlépe hrajícím (minimálně si) bylo kotě od černošského hlídače ubytovny. ()