Batman Beyond: Return of the Joker

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2000, 74 min

Ostal som ohromený. K futuristickej verzii Batmana som bol silno skeptický, no takýto strašidelný Batman tu ešte nebol. Navyše v uncut verzii sa to len tak mihoce vraždami a deštrukciou. Joker je jednoznačne najdesivejší v histórii animovaného Batmana a vlastne tromfne aj Nicholsona. Mark Hamill podáva životný výkon. Joker trúsi hlášku za hláškou a pritom ide z neho pekelný strach. Koniec je trošku za hlavu chytený, ale predsalen je to Batman budúcnosti. Jednoznačne môj favorit v rámci Batman Animated Universe 1992-2006.(9.1.2012)

Nato, že je to 15 let stará věc, je to fenomenální. I přes tu občasnou dětinčknost jsem byl překvapen, že se v animáku (s jehož předlohou nejsem mimochodem obeznámen) našlo i pár hrubších scén. No a neprůstřelnej argument, proč vidět tento kousek i po tolika letech - Kevin Conroy a Mark Hamill. Pokud máte rádi sérii Batman Arkham, jste s nimi náležitě obeznámeni...80%(17.9.2015)

Na to, že som sa k tomuto futuristickému Batmanovi ani nechystal a ani ma to moc nelákalo, dosť ma to prekvapilo a okamžite sa to u mňa zaradilo medzi tie najlepšie Bat-animáky. Terry McGinnis tu zastupuje pod plášťom Batmana viac ako dobre a aj keď je pravý Batman mimo hry o Bruceovi Waynovi sa to povedať nedá. Úplne najviac čo ma dostalo je samotný príbeh. Príbeh, v ktorom vystupuje Joker vždy stojí za to, obzvlášť keď si k tomu prirátame Marka Hamilla. Vynikajúci flashback síce ukazuje, že Joker je po smrti, ale z ničoho nič po vyše 40 rokoch sa Joker opäť dostava na scénu. Už samotný Bruce Wayne s ním mal veľké problémy, bude mu Terry McGinnis stačiť ? Presne tato otázka a samotný príbeh je na tom to najlepšie. 85% - 4*(23.7.2016)

Tenhle animák jsem objevil docela náhodou. Ukazuje nám Gotham budoucnosti, kde je Bruce Wayne už starý pán a Batmana dělá jeho asi asistent Terry McGinnis. Všechno se změní ve chvíli, kdy se do města vrátí Joker, který má být dávno mrtvý. I přes značné stáří animáku na mě působil dost dobře. Taky mě dost překvapila identita nového Jokera a potěšil návrat známých postav. Pro doplnění znalostí super věc. "Nepoznáš dobrý vtip."(3.5.2019)

Paráda, Terryho Batman je opravdu cool superhrdina se vším všudy! Samotný děj není bůhvíjak propracovaný, ale to se dá díky kvalitní akční řežbě oželet, velkým plusem jsou i flashbacky do minulosti, kdy vzpomíná madam Gordonová aka Batgirl :).Pro fanoušky Batmana skoro povinnost, pro ostatní "jen" akční animák. Mě se to dost líbilo, takže 4*.(17.8.2008)