Batman Beyond: Return of the Joker

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2000, 74 min

"Hello Gotham. Joker's back in town." Největší Batmanův protivník se vrací šílenější než kdy dřív, podporován legračním gangem zvaným Jokerz. Film je zajímavý hlavně propojením s původním animovaným seriálem a odkrytím toho, jak je možné, že je Joker i po tolika letech stále ve formě. Věřte budete překvapeni, stejně jako já. Film je plný akce, nenudil a hlavně závěrečný souboj Batmana a Jokera a Terryho skvělej nápad, jak ho porazit mě hodně bavil. Seriál Batman Beyond jsem zatím neměl možnost shlédnout, takže nemám s čím porovnávat. Terry mi ale jako Batman v tomhle novým kostýmu dost vyhovuje, narozdíl od Bruce z něj autoři neudělali něpřírozeně velkýho svalovce s býčí šíjí, díkybohu.(6.9.2008)

Batman Beyond je podobne ako animovaný seriál z roku 1992 veľmi pekným spojítkom, medzi komiksami a filmami. A rovnako ako pôvodný seriál aj Batman Beyond to dotiahol na jeden samostatný film. V ňom sa stretávame s Batmanovou Nemesis Jokerom. Čo k tomu povedať. Futuristický Gotham je výborné miesto pre nového Batmana, neónové bary, veľkolepé výbuchy a sympatických hrdinov. Mark Hamill znova ako Joker dokazuje, že okrem Luka má ešte jednu postavu ktorej vdýchol nenapodobniteľný prejav. Spojenie minulosti a budúcnosti bolo tým čo filmu vytrieskalo 4 hviezdu. Prehĺbenie charakterov a tento krát zaujímavo prevedená zápletka si ma získali natoľko, že som sa celý čas výborne bavil. Jedna z výborných animovaných adaptácií z komiksového DC univerza, ktorá posúva postavu Batmana ako samozvaného strážcu poriadku na úplne inú úroveň. A dvojičky ako príbuzné už starej Harley Quinn boli na spapanie.(28.9.2012)

Přiznám se, že před shlédnutím snímku, jsem nebyl obeznámen se světem samotného seriálu Batman Beyond. Proto mi chvilku trvalo zvyknout si na Gotham City budoucnosti, odlišnou animaci, nového muže v netopýřím kostýmu i Bruce Waynea s holí. To vše jsem však brzy absorvoval. Co na mne ale působilo poměrně rušivým způsobem byl batmanův nový oblek, jenž mi evokoval epizodu ze seriálu Simpsonovi, v které si ředitel Skinner na Comic Con oblékl kostým kočičí ženy. Nejrušivějším prvkem je dle mého názoru "celoobličejová" kápě. Samotnému příběhu a ději nemám v podstatě co vytknout. Jokerův návrat byl působivý a děsivý. Zdánlivě nižší hodnocení způsobuje pouze fakt, že jsem se ještě plně neadaptoval na Batman Beyond, ač se mi řada jeho nápadů líbí.(9.10.2010)

Fakt pecka. Navyše "natočená" v čase, keď by (po hranom BATMAN A ROBIN) po netopierovi ani pes neštekol. Odvážne posunutý príbeh do budúcnosti, kde je Bruce Wayne vlastne len prizerajúci sa dôchodca a nový Batman dokáže lietať pekne v štýle Iron Mana. I keď je film vo farebnom a klaunovskom prevedení, ktoré má pomerne blízko k Schumacherovým filmom, neupadá Jokerov návrat do sebaparódie. Od animáku DC ťažko čakať viac...(17.10.2015)

Ostal som ohromený. K futuristickej verzii Batmana som bol silno skeptický, no takýto strašidelný Batman tu ešte nebol. Navyše v uncut verzii sa to len tak mihoce vraždami a deštrukciou. Joker je jednoznačne najdesivejší v histórii animovaného Batmana a vlastne tromfne aj Nicholsona. Mark Hamill podáva životný výkon. Joker trúsi hlášku za hláškou a pritom ide z neho pekelný strach. Koniec je trošku za hlavu chytený, ale predsalen je to Batman budúcnosti. Jednoznačne môj favorit v rámci Batman Animated Universe 1992-2006.(9.1.2012)