Batman pokračuje: Návrat Jokera

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2000, 74 min

Curt Geda

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Paul Dini

Paul Dini

Joe Gall

Fakt pecka. Navyše "natočená" v čase, keď by (po hranom BATMAN A ROBIN) po netopierovi ani pes neštekol. Odvážne posunutý príbeh do budúcnosti, kde je Bruce Wayne vlastne len prizerajúci sa dôchodca a nový Batman dokáže lietať pekne v štýle Iron Mana. I keď je film vo farebnom a klaunovskom prevedení, ktoré má pomerne blízko k Schumacherovým filmom, neupadá Jokerov návrat do sebaparódie. Od animáku DC ťažko čakať viac...(17.10.2015)

"Hello Gotham. Joker's back in town." Největší Batmanův protivník se vrací šílenější než kdy dřív, podporován legračním gangem zvaným Jokerz. Film je zajímavý hlavně propojením s původním animovaným seriálem a odkrytím toho, jak je možné, že je Joker i po tolika letech stále ve formě. Věřte budete překvapeni, stejně jako já. Film je plný akce, nenudil a hlavně závěrečný souboj Batmana a Jokera a Terryho skvělej nápad, jak ho porazit mě hodně bavil. Seriál Batman Beyond jsem zatím neměl možnost shlédnout, takže nemám s čím porovnávat. Terry mi ale jako Batman v tomhle novým kostýmu dost vyhovuje, narozdíl od Bruce z něj autoři neudělali něpřírozeně velkýho svalovce s býčí šíjí, díkybohu.(6.9.2008)

Super. Pamatuji si, jak mi vždy vadilo a marně jsem čekal celý seriál, kdy se konečně aspoň někdo o Jokerovi zmíní a nic. Až na jednu mysteriózní scénu/záběr z dílu Joyride...celkem nic:( A Jokery nepočítám. A tady jsem/jsme se tenkráte konečně dočkali. A stálo/stojí to za to. I když tomu nedávám plný počet , tak silné 4 to má jisté. Pohled na starou Harley Quinnovou jest k nezaplacení.:) Samoz., že Conroy a Hamill to opět jistí na 200%. A vážně doporučuji ost. Sice má pouhých 38min. což je u ostček která běžně mají u DC animáků průměrně 55min. málo, ale lepší než nic. Rozhodně se nejedná o typickou Batman mjůzik, ale pro ty, co znají hudbu z tv s., to není zase tak velké kindrvajíčko.;-) Special quest star...hudebník, herec a spisovatel s býčí šíjí...Henry Rollins.;-)(28.10.2020)

Paráda, Terryho Batman je opravdu cool superhrdina se vším všudy! Samotný děj není bůhvíjak propracovaný, ale to se dá díky kvalitní akční řežbě oželet, velkým plusem jsou i flashbacky do minulosti, kdy vzpomíná madam Gordonová aka Batgirl :).Pro fanoušky Batmana skoro povinnost, pro ostatní "jen" akční animák. Mě se to dost líbilo, takže 4*.(17.8.2008)

Na to, že som sa k tomuto futuristickému Batmanovi ani nechystal a ani ma to moc nelákalo, dosť ma to prekvapilo a okamžite sa to u mňa zaradilo medzi tie najlepšie Bat-animáky. Terry McGinnis tu zastupuje pod plášťom Batmana viac ako dobre a aj keď je pravý Batman mimo hry o Bruceovi Waynovi sa to povedať nedá. Úplne najviac čo ma dostalo je samotný príbeh. Príbeh, v ktorom vystupuje Joker vždy stojí za to, obzvlášť keď si k tomu prirátame Marka Hamilla. Vynikajúci flashback síce ukazuje, že Joker je po smrti, ale z ničoho nič po vyše 40 rokoch sa Joker opäť dostava na scénu. Už samotný Bruce Wayne s ním mal veľké problémy, bude mu Terry McGinnis stačiť ? Presne tato otázka a samotný príbeh je na tom to najlepšie. 85% - 4*(23.7.2016)