Reklama

Reklama

Farscape: Mírová operace

(TV film)
  • Česko Mírová operace (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Odporné impérium Skerenů zahájilo rozsáhlou válku a Mírové alianci zbývá poslední naděje: poprosit o pomoc astronauta Johna Crichtona z planety Země, který byl při plnění svých povinností vcucnut do galaxie velkou červí dírou. Jeho úkolem je stvořit důležitou zbraň a přivést mírovou rasu do bezpečí dřív, než poslední válka přivodí konec vesmíru. Film vznikl za pomoci nejmodernějších vizuálních efektů a byly pro něj vytvořeny desítky unikátních masek a originálních kostýmů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

k212 

všechny recenze uživatele

Nadbytečně přeplácané tři hodiny akce, vtípků a zmateného děje, kde bohužel nemají svůj dostatečný prostor vedlejší postavy a zůstává tak jen Crichton a přihrávači, žel i takový Harvey je knockautován do pozice pouhopouhého nadhazovače vtípků. Snad jen Rygel a jeho sladké bonmoty a hormonální bláznění si uzurpovaly svůj důstojný prostor. Farscape seriál mám hodně ráda, dokonce zastávám názor, že by se obešel bez této závěrečné minisérie - získal by totiž punc osudovosti a zavdal by fanouškovi daleko širší prostor pro fantazii. PK Wars sice kupu dějových linií uzavírají a snaží se vše sofistikovaně vysvětlit, přičemž urputně vnáší do toho všeho akčního zmatku nějaké myšlenky a samozřejmě kupu humoru, není to nejšťastnější řešení. Ke trikům mám jediného slova - výborné, masky - lehce inovované avšak fajné, hudba mě hodně vadila, herci ... no těžko hodnotit, chyběl mi tam seriálem našlápnutý drive a jiskření v dialozích. No prostě ... pro fanouška je to povinnost, pro příležitosného diváka totální zmatek, a pro mě jen lehké zklamání, které pramení z vysokého seriálového standardu, s nímž jsem strávila 2 měsíce - 60%. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Peacekeeper Wars má sloužit jako závěr celého seriálu a navodit jakýsi happy end. Ačkoliv je v podstatě stejně zábavný, jako předchozí díly Farscape, já uděluji o hvezdičku méně, neboť se mi více zamlouval závěr 4. série. Ne, že bych byl nějaký odpůrce štastných konců, ale závěr posledního dílu 4. série byl podle mě naprosto dostačující, ba naopak, myslím, že každého diváka prostě musela smést velká vlna emocí a užaslosti. Mno, ale Peacekeeper Wars není jen o závěru, ale také (překvapivě :)) o průběhu, jednoduše komu se líbil Farscape, měl by zhlédnout i Peacekeeper Wars... 7/10 ()

Reklama

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Asi to nejlepší, co Farscape vůbec nabídl. Jen sledovat to zvlášť nemá smysl, divák si prostě musí projít těch předešlých 70 hodin materiálu, aby si Peacekeeper Wars pořádně užil. Snad je to i vůbec nejdelší sci-fi film, co jsem kdy viděl, i když se to nedá tak brát, je to de facto pátá série. A nenudila samozřejmě ani na vteřinu. Ale výhrady stejně mám, ty srdceryvnosti jsem čekal a snad mi ani nevadily, ale úplně se mi nelíbí ty klasické berličky vědeckofantastických seriálů a budu muset zmínit některé zásadní okamžiky, tak pozor na spoilery. Nějaká postava naprosto jasně umře, ale objeví se strašně hyper přístroj či schopnost, která onu mrtvolu přivede opět k životu. Pokud se ale scénáristé rozhodnou některou postavu zabít, stačí velmi málo k tomu, aby se tak stalo. V průběhu seriálu by sice podobné zranění dovedli ostatní milionkrát vyléčit, nic by se nestalo, tady to však byl nepřekonatelný problém (čas na desetiminutovou rozlučku se však najde). Scény s porodem byly taky hodně crazy ( třeba otočení dítěte), taky zatopení Moyi (hláška, že ve vakuu není takový tlak jako ve vodě, a proto díry v trupu předtím nevadily, pobavila). Podobné věci byly v seriálu v podstatě neustále a v komentáři jsem je ani nezmínil, protože je toho taková kupa, že si na to ani nejde vzpomenout. Tady se ale jedná o film a je to jednodušší. Jinak ale celkově hodně dobrý snímek. Vůbec mám pocit, že dost těch sci-fi seriálových ukončovaček se fakt daří (tohle, Serenity, SG - Continuum). A taky mě potěšila ona letmá zmínka o původu Sebaceanů, která pak už nebyla nijak dál rozvinuta ani akcentována, jak bych čekal. Podobné a nenásilné objasňování různorodých detailů světa Farscape bylo v seriálu dost opomíjeno a chybělo mi to. A po dosledování celého Farscape jsem si uvědomil, že už nebudu mít svou pravidelnou dávku Scorpia, myslím, že budu mít chvilku abstinenční příznaky; je to jedna z nejlepších, nejmrazivějších, nejstylovějších, nejzábavnějších, nejnezařaditelnějších a psychologicky nejzajímavějších postav napříč vším. (mám rád tato velkohubá prohlášení) ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Serial sice skoncil docela zajimave a necekane a zaver byl fakt silnej, ale precejen osudy spousty postav a cela zalezitost ohledne nejultimatnejsi zbrane v cely galaxii a intergalakticky valky nebyla vyresena a to film napravuje. Jede presne v stejnejch kolejich jako serial (a primo na nej navazuje), takze se da rict, ze to jsou v podstate jen 4 dily dohromady. Nicmene 4 naprosto dokonaly dily, kdy se uzavrou osudy vetsiny hlavnejsich postav a vyresi se vetsina veci a na zaver pride skutecne ultimatni mega rezba. Nicmene, kdo nevidel serial, tak na tohle vubec koukat nemusi, pac to asi nepochopi. Stejne jako v pripade serialu se jedna o jedno z nejlepsich sci-fi, ktery i pri trojhodinovy delce ani na moment nenudi a zaver tu je lepsi nez u serialu, takze jasnejch 5*. "Tohle je tvoje hriste". ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Se závěrem otevřeným jak tlama egyptské požíračky a s ultimátním konfliktem na spadnutí by fanoušci seriálu tvůrce sežrali zaživa, kdyby jim nedali alespoň jeden film. Štředří to lidé jim věnovali celou minisérii našlapanou k prasknutí. THE PEACEKEEPER WARS představují to nejlepší co FARSCAPE nabízí a já jsem rád, že jsem se do tohohle seriálu nechal uvrtat. :-) Červí díry, ne! Zbraně, ne! Zabíjení, ne. Crichton, ne. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Pokoj, ve kterém se na konci filmu loučí Scorpiusův klon s Johnem Crichtonem, je replikou pokoje, ve kterém přistane Bowman ve filmu 2001: Vesmírná odysea. (Level5)

Reklama

Reklama