poster

Farscape: Mírová operace (TV film)

 • Česko

  Mírová operace

 • USA

  Farscape: The Peacekeeper Wars

 • Slovensko

  Farscape: Mierová operácia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Drama / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 2x90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Serial sice skoncil docela zajimave a necekane a zaver byl fakt silnej, ale precejen osudy spousty postav a cela zalezitost ohledne nejultimatnejsi zbrane v cely galaxii a intergalakticky valky nebyla vyresena a to film napravuje. Jede presne v stejnejch kolejich jako serial (a primo na nej navazuje), takze se da rict, ze to jsou v podstate jen 4 dily dohromady. Nicmene 4 naprosto dokonaly dily, kdy se uzavrou osudy vetsiny hlavnejsich postav a vyresi se vetsina veci a na zaver pride skutecne ultimatni mega rezba. Nicmene, kdo nevidel serial, tak na tohle vubec koukat nemusi, pac to asi nepochopi. Stejne jako v pripade serialu se jedna o jedno z nejlepsich sci-fi, ktery i pri trojhodinovy delce ani na moment nenudi a zaver tu je lepsi nez u serialu, takze jasnejch 5*. "Tohle je tvoje hriste".(31.7.2008)

 • Ilhan
  *****

  Neuvěřitelné. Takhle má vypadat film zakončující seriál. Ne nějaké hodinu a půl dlouhé plivnutí do řeky, ale pořádný tříhodinový celovečerák. Kam se hrabe Serenity u Firefly nebo Ark of truth u Stargate. Tohle je to, co od závěrečného filmu člověk očekává. Je tu všechno, !!!Spoiler Alert!!! válka, svatba, narození dítěte, smrt jednoho z hrdinů, návrat starých postav (Stark, Jool, Jothee), nečekaná spojenectví, překvapující a přesto tolik očekávané rozuzlení i happyend. !!!End!!! Co víc by si člověk přál. První půlka sice trochu vlažnější, ale druhá, zejména poslední hodina je neuvěřitelný nával emocí; strachu, radosti, lítosti a očekávání. Musím říct, že tolikrát jsem za jeden film brečel jen u Avatara. Nadpozemský, řekl bych až intergalaktický zážitek. I love you, guys!!!(12.10.2010)

 • Dan9K
  ****

  Asi to nejlepší, co Farscape vůbec nabídl. Jen sledovat to zvlášť nemá smysl, divák si prostě musí projít těch předešlých 70 hodin materiálu, aby si Peacekeeper Wars pořádně užil. Snad je to i vůbec nejdelší sci-fi film, co jsem kdy viděl, i když se to nedá tak brát, je to de facto pátá série. A nenudila samozřejmě ani na vteřinu. Ale výhrady stejně mám, ty srdceryvnosti jsem čekal a snad mi ani nevadily, ale úplně se mi nelíbí ty klasické berličky vědeckofantastických seriálů a budu muset zmínit některé zásadní okamžiky, tak pozor na spoilery. Nějaká postava naprosto jasně umře, ale objeví se strašně hyper přístroj či schopnost, která onu mrtvolu přivede opět k životu. Pokud se ale scénáristé rozhodnou některou postavu zabít, stačí velmi málo k tomu, aby se tak stalo. V průběhu seriálu by sice podobné zranění dovedli ostatní milionkrát vyléčit, nic by se nestalo, tady to však byl nepřekonatelný problém (čas na desetiminutovou rozlučku se však najde). Scény s porodem byly taky hodně crazy ( třeba otočení dítěte), taky zatopení Moyi (hláška, že ve vakuu není takový tlak jako ve vodě, a proto díry v trupu předtím nevadily, pobavila). Podobné věci byly v seriálu v podstatě neustále a v komentáři jsem je ani nezmínil, protože je toho taková kupa, že si na to ani nejde vzpomenout. Tady se ale jedná o film a je to jednodušší. Jinak ale celkově hodně dobrý snímek. Vůbec mám pocit, že dost těch sci-fi seriálových ukončovaček se fakt daří (tohle, Serenity, SG - Continuum). A taky mě potěšila ona letmá zmínka o původu Sebaceanů, která pak už nebyla nijak dál rozvinuta ani akcentována, jak bych čekal. Podobné a nenásilné objasňování různorodých detailů světa Farscape bylo v seriálu dost opomíjeno a chybělo mi to. A po dosledování celého Farscape jsem si uvědomil, že už nebudu mít svou pravidelnou dávku Scorpia, myslím, že budu mít chvilku abstinenční příznaky; je to jedna z nejlepších, nejmrazivějších, nejstylovějších, nejzábavnějších, nejnezařaditelnějších a psychologicky nejzajímavějších postav napříč vším. (mám rád tato velkohubá prohlášení)(29.5.2009)

 • filmmovier
  ****

  Někdo už to tady psal, ale já to napíšu znova, protože je to pravda. Farscape skončil a pět hvězdiček měl na dosah, k získání plného hodnocení mu opravdu chyběl už jen hrozně malinký krůček. Seriál patří k tomu nejoriginálnějšímu a nejlepšímu, co jsem doposud v žánru sci-fi viděl a závěr byl fakt epickej a to "pokračování příště" bylo, věřte nebo ne, celkem dost stylový. Každopádně to byl takovej konec nekonec a tak jsem rád, že nakonec vzniknul tenhle moc hustej závěrečnej dvojfilm, který přinesl konec, jak má být. No i když... jedna moje oblíbená postava umře, další taky nedopadnou zrovna nejlíp, ale finále je to rozhodně dramatické a velmi uspokojující, bez znalosti seriálu ani nemá smysl se na to koukat. Český dabing byl velmi podivný a nezáživný, narozdíl od seriálu, ale to je, jak jinak, úplně vedlejší. Postavy prodělali změny masek a mě se to líbílo, ale to, co provedli se Sikozu byl docela děs. Připadalo mi, že herci si to už neužívali tolik co dřív, nebyli tak výrazní a postavy se mnohokrát chovali zvláštně, ale to nevadilo. Triky jsou luxusní. No a k ději - jak jsem už říkal, jako finále je to ohromný a poměrně dost strhující, vizuálně a příběhově to působí moc fajn, je to uzavřený a nenudí to. Závěrečný film si ale představuju jinak - příběh mě samozřejmě nezklamal a závěr, až na pár momentů taky ne, ale mohlo to být ještě o kousek lepší. O trochu větší kousek. Ale pro fanoušky rozhodně povinnost, protože tohle je to správný zakončení, dynamický a událostíplný. Já jsem spokojen a už teď vím, že se na Farscape zase někdy kouknu, protože je to opravdu jedinečná seriálová záležitost, a to vlastně potvrzuje i tenhle film. 82%. P.S.: Nešel ten podtitul přeložit nějak lépe? P.P.S.: Ale šel! Hodně štěstí, Johne Crichtone, chlapáku, budeš mi chybět. Stejně jako D'Argo.(2.7.2014)

 • JJ.Gibson
  ****

  Zakončení velké ságy Farscape se neslo přesně v duchu seriálu. Film nám osvětluje některé věci, které seriál né úplně pořešil. Upřímně jsem s koncem seriálu spokojen, ale myslím si že skončil přesně v době kdy měl našlápnuto na pátou hvězdičku. Řekl bych, že scénáristé v 1999 nečekali, že se Farscape stane takovým kultovním sci-fi, v době kdy naplno běžela Stargate a nikdo by se tomu ani nedivil, ale tento australsko-americký seriál to dokázal a vydobil si své místo navýsluní. Škoda, že jsi toho scénáristé nedokázali všimnout dříve a některé slabší díly nevyměnili za prohloubení příběhu jednotlivých postav. Ale to je tak jediné, co jsem s odstupem času shledal za chybičku. Jinak mě pojetí vesmíru v podobě Farscape velmi bavil a líbilo se mi, že je to úplně něco jiného než např. zmiňovaná Stargate. A taky Farscape má nejvíc sexy alienky ever!!!!(14.5.2009)

 • - Pokoj, ve kterém se na konci filmu loučí Scorpiusův klon s Johnem Crichtonem, je replikou pokoje, ve kterém přistane Bowman ve filmu 2001: Vesmírná odysea. (Level5)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace