Reklama

Reklama

Sherlock Koumes

  • USA Sherlock Gnomes (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Kdo by chtěl, proboha, krást trpaslíky? Je to skutečně praštěná otázka, pokud ovšem taky nejste sádrová ozdoba nějaké zahrádky a nejde vám tím pádem o kejhák. Naštěstí se po okolí potuluje jistý detektiv Sherlock, který se do řešení téhle záhady pustí s nasazením sobě vlastním. Škoda jen, že je taky ze sádry. Animovaná komedie Sherlock Koumes volně navazuje na úspěšnou trpasličí shakespearovskou adaptaci Gnomeo a Julie, jen žánr romantického dramatu nahrazuje detektivkou. Gnomeo a Julie mají po líbánkách a jejich vztah přirozeně trochu vystřízlivěl. Navíc se s hromadou dalších trpaslíků přestěhovali do zahrádky v centru Londýna a jsou z toho všeho lehce vystresovaní. Míra napětí překročí únosnou mez ve chvíli, kdy Gnomeo provede klukovinu, aby Julii zaimponoval. Ta se s ním strašně pohádá a následně oba zjistí, že zatímco si vyměňovali názory, jejich přátelé beze stopy zmizeli. V tu chvíli se na scéně naštěstí objeví Sherlock Koumes se svým druhem Watsonem, jelikož mizení zahradních trpaslíků se Londýnem šíří jako epidemie, a oni jsou těmi pravými, kdo má v úmyslu tenhle ukrutný zločin vyřešit. Společně s Gnomeem a Julií se vydávají na zábavnou a strastiplnou pouť, která jejich sádrové Já prověří víc než důkladně. (CinemArt)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (36)

Slon Hotovson

všechny recenze uživatele

Viděl jsem už lepší animované filmy, ale Sherlock Koumes mě nezklamal. Hraje si vtipně postavami a příběhy A. C. Doyla, takže na své si přijde i postarší milovník klasických detektivek a přitom může vzít bez obav své ratolesti, které si užijí nejrůznějších vtípků i přehršle trpajzlíků rozličných charakterů. A nejlepší je padouch Moriarty! ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Přijde mi, že jde o zbytečné pokračování. Gnomeo a Julie se povedlo, ale udělat pokračování a vymyslet si zrovna Sherlocka Holmese, no nevím. Jako dalo se na to dívat, nebylo to úplně špatné, ale např. už na začátku filmu mi bylo jasné, kdo bude záporák. Každopádně Moriarty byl fajn, ten byl zábavný. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Nie, ďakujem. "Sherlock Gnomes" skutočne poslal túto sériu do mizerných vôd a zabil to absolútne nezaujímavým pribehom s postavami, ktoré nemám absolútne žiadny dôvod sledovať. Najlepšou postavou je tu podľa mňa Watson. Čo sa týka ostatných, tak si najprv povedzme niečo o Sherlockovi. Osobne poviem, že toto je najotravnejší Sherlock, ktorého som za posledné roky videl. Jeho monológy ma nebavili, jeho ego ma otravovalo a celkovo to len zabíjalo celý film. Čo sa týka Gnomea a Juliet, tak načo sú vlastne v tomto filme? Vôbec to nemuselo byť pokračovanie s týmito postavami, ktoré sme už videli a akosi to pôsobilo, že nasilu tam chcú dať nejaký koncept a dôvod na to, aby tu vlastne mohli byť a naučiť sa lekciu, ktorú dostanú aj Sherlock s Watsonom. Lenže nepotrebujeme to na dvoch frontoch. Animácie sú stále dobré a film skutočne vyzerá schopne, no inak mu asi ani neviem nič iné pochváliť. Je to oveľa menej zaujímavé, než bol minulý film, zbytočne komplikované a jediné čo je dobré je pár fórov na úvod, ktoré však potom nedokážu zachrániť zvyšok filmu, ktorý je jeden zbytočný mix všetkého, čo bolo poruke. Osobne neodporúčam vidieť. Okrem je to tak maximálne predvídateľné, že ani nejakú záhadu tu vlastne nelúštime. Hodnotenie: C- ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Tohle je takové pokračování z povinnosti podobně jako třeba Velká Oříšková Loupež a vzniklo nejspíše jen díky tomu, že první díl byl úspěšný a něco vydělal. Už první díl nebyl nic moc (dal jsem myslím, že 60 procent) a tohle je daleko horší. Humor zde už není takřka žádný, postavy nevyužité (kdyby tam Gnomeo nebyl nic se nestane) a i písně ubyly. Hodnotím méně než jako tohle https://www.csfd.cz/film/595794-hleda-se-princezna/komentare/. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Možná, že film pobaví děti, když ho ovšem budou brát jen jako bitka jedněch trpaslíků proti druhým. Jenže jinak to asi nepůjde. Sherlock Koumes jako trpaslík, který vyšetřuje kradení trpaslíků? Tak zápletka moc nefunguje. A upřímně, ani děj není rádoby zábavný. Chvíli jsem si říkal, kdy to utrpení už skončí. Trpaslíci, draci, boj na mostě s plyšovou postavičkou jako imitace Sherlockova největšího nepřítele? Nějak to nefunguje. A to ani pomocí odkazů na slavného detektiva. Jako, že "pes patří Baskervillům". U písničky Sherlockovy snoubenky zase chyběly titulky, takže z ní děti asi hodně budou mít. Od režiséra Kung Fu Pandy velké zklamání. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (8)

  • Film je distribuován Paramount Pictures, na rozdíl od jeho předchůdce Gnomeo & Julie (2011), který byl distribuován Touchstone Pictures. (griph)
  • Šedesát procent animační posádky bylo v Londýně a zbytek byl v Paříži. (griph)

Reklama

Reklama