Sherlock Koumes

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Sherlock Gnomes

Animovaný / Mysteriózní / Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2018, 86 min

Bylo nebylo jedno animované motovidlo z porcelánu? Cože?! No, obehraný vtip přestává být vtipem a tady se tvůrci o nějakou řachandu nebo sofistikovanost ani nesnažili. Jen využili už známý svět zahradních ozdob (vážně se dá někde sehnat sádrový Watson do zahrady?) a přizvali do něj i nejznámějšího detektiva všech dob. Ale příběh je vcelku obstojný a hrátky se Sherlocovým světem v říši panenek a oživlých maskotů sice nerozesmějí, ale na pousmání postačí. Irena Adlerová jako zhrzená barbína nemá chybu. SHRNUTÍ: Chcete jít na film s dětmi a nechcete mít chuť si to hned po titulcích hodit.(20.8.2018)

• silentname

Nie, ďakujem. "Sherlock Gnomes" skutočne poslal túto sériu do mizerných vôd a zabil to absolútne nezaujímavým pribehom s postavami, ktoré nemám absolútne žiadny dôvod sledovať. Najlepšou postavou je tu podľa mňa Watson. Čo sa týka ostatných, tak si najprv povedzme niečo o Sherlockovi. Osobne poviem, že toto je najotravnejší Sherlock, ktorého som za posledné roky videl. Jeho monológy ma nebavili, jeho ego ma otravovalo a celkovo to len zabíjalo celý film. Čo sa týka Gnomea a Juliet, tak načo sú vlastne v tomto filme? Vôbec to nemuselo byť pokračovanie s týmito postavami, ktoré sme už videli a akosi to pôsobilo, že nasilu tam chcú dať nejaký koncept a dôvod na to, aby tu vlastne mohli byť a naučiť sa lekciu, ktorú dostanú aj Sherlock s Watsonom. Lenže nepotrebujeme to na dvoch frontoch. Animácie sú stále dobré a film skutočne vyzerá schopne, no inak mu asi ani neviem nič iné pochváliť. Je to oveľa menej zaujímavé, než bol minulý film, zbytočne komplikované a jediné čo je dobré je pár fórov na úvod, ktoré však potom nedokážu zachrániť zvyšok filmu, ktorý je jeden zbytočný mix všetkého, čo bolo poruke. Osobne neodporúčam vidieť. Okrem je to tak maximálne predvídateľné, že ani nejakú záhadu tu vlastne nelúštime. Hodnotenie: C-(6.11.2018)

• Fiftis

Tentoraz sa nejedná o žiadny skvost, ktorý urobí dojem a bude patriť medzi animáky ku ktorým sa budete v budúcnosti radi vracať. Animácia sa neposunula ani o kúsok a ani tentoraz nepatrí medzi tie lepšie. Príbeh tentoraz nezachránilo ani pridanie postavy Sherlocka. Hodinka a pol sa miestami zdala ako nekonečná. Humor nefunguje a krimi zápletka je tuctová a jasná ako facka. Pre deti možno dobré, ale rodičia sa nebudú práve dvakrát baviť. Tvorcovia sa trochu stratili v poňatí. Bude to animák výhradne pre deti, alebo pre dospelých? Výsledkom je, že hádam ani jedno. Na jednej strane rieši Gnomeo a Júlia manželské nezhody, Watson sa cíti nedocenený a opäť prejdeme celým radom narážok, ktorých si dieťa nemôže všimnúť. Trebárs taká trpasličia buzna Elton.(19.11.2019)

Rozpočet $59miliónovTržby USA $43,242,871Tržby Celosvetovo $90,345,871Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,513,940Tržby za predaj DVD v USA $3,495,102 ║ Riadne už tvorcom dochádzajú nápady u animákoch a tu je to tiež dosť citeľné. Príbehovo to nemá čím zásadným upútať, máme klasické obehrané zvraty. Animácia je našťastie na slušnej úrovni. /50%/(6.1.2020)

Přijde mi, že jde o zbytečné pokračování. Gnomeo a Julie se povedlo, ale udělat pokračování a vymyslet si zrovna Sherlocka Holmese, no nevím. Jako dalo se na to dívat, nebylo to úplně špatné, ale např. už na začátku filmu mi bylo jasné, kdo bude záporák. Každopádně Moriarty byl fajn, ten byl zábavný.(30.6.2019)