Kancl (TV seriál)

The Office

The Office: An American Workplace

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005–2013, 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon, Julian Farino, J.J. Abrams, Paul Feig, Ken Kwapis, Seth Gordon, Harold Ramis, Randall Einhorn, Marc Webb, Amy Heckerling, Roger Nygard, Greg Daniels, Brian Baumgartner, Mindy Kaling, Paul Lieberstein, Rainn Wilson, Jon Favreau, Victor Nelli Jr., Matt Sohn, Claire Scanlon, Jeffrey Blitz, Eric Appel, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Dean Holland, John Scott, Jennifer Celotta, Bryan Gordon, Charles McDougall, Dennie Gordon, Miguel Arteta, Craig Zisk, Stephen Merchant, Steve Carell, Brent Forrester, Reginald Hudlin, B. J. Novak, John Krasinski, Alex Hardcastle, Danny Leiner, Michael Alan Spiller, Troy Miller, Charlie Grandy, Ed Helms, Daniel Chun, Bryan Cranston, Rodman Flender, Lee Kirk, Jesse Peretz, David Rogers, Asaad Kelada

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Jean Villepique, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman, Dale Raoul, Brett Gelman, Rodney J. Hobbs, Daniel J. Goor, Michael Schur, Robbie Kaller, Sam Daly, Dan Sterling, Virginia Newcomb, Dan Desmond, Jennifer Hasty, Kaily Smith Westbrook, John Hartmann, Allan Havey, Brad Morris, Elvy Yost, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Greg Collins, Brian Gattas, Jennifer Peo, Jerry Minor, Jim Jansen, Henriette Mantel, Patrice O'Neal, Beau Wirick, Shannon Cochran, Greg Daniels, Stephen Merchant, Jennifer Celotta, Jeffrey Muller, Wyatt Cenac, Ken Howard, Jason Kessler, Robert Bagnell, John Alton, Annie Sertich, Mitchell Stephens, John Ingle, Allan Wasserman, Nick Lashaway, Patrick O'Connor, Beth Grant, Sean Bury, Trevor Einhorn, Rich Sommer, Blake Robbins, June Squibb, B. J. Novak (a.z.), Rick Overton, Cloris Leachman, Claire Scanlon, Rob Brownstein, Lisa K. Wyatt, Idris Elba, Alyssa Preston, Robert Pine, Julien David, Mike Starr, Blake Garrett Rosenthal, Chris Ellis, Joey Slotnick, Christian Slater, Kimberly Evan, Phil Abramson, Heather Marie Marsden, Jack Coleman, Will Arnett, Lance Patrick, Stephen Collins, Dee Wallace, Nicholas Rutherford, David Mazouz, Brandon Slagle, Ithamar Enriquez, Jennifer Hale, Matt Selman, Dana Powell, Greg Worswick, Sendhil Ramamurthy, Chris Bauer, Dan Castellaneta, Clark Duke, Stephen Colbert, Noah Blake, Will Greenberg, Chris Diamantopoulos, Will McCormack, Eric Wareheim, Brad William Henke, Amy Hill, Michael Weston, Collette Wolfe, Tom Bower, Nora Kirkpatrick, Roseanne Barr, Paul Feig, Blake Robbins (a.z.), Kelen Coleman (a.z.), Allan Havey (a.z.), Kamala Jones (a.z.), Michael Imperioli, Jessica St. Clair, Nico Evers-Swindell, Scott Robinson, Dale Waddington, Ed Begley Jr., Joan Cusack, Rachael Harris, Dakota Johnson, Bill Hader, Seth Meyers, Brent Forrester, Spencer John Olson, Matt Sohn, Rick Scarry, Valeri Ross, Lindsey Broad, Zoe Jarman, Selah Victor, Ursula Burton, Justin Spitzer, Kulap Vilaysack, Vali Chandrasekaran, Daniel Amerman, Sara Chase, Scott Damian, Anthony Russell, Zabeth Russell, Fay DeWitt, Phil Abrams, Holly Maples, Mark McGrath, Nick Cafero, Steve Seagren, Amelie Gillette, Cris D'Annunzio, Karly Rothenberg, Gil Glasgow, Andrew Secunda, Ransford Doherty, Kate Comer, Monique Kim, Tug Coker, David Rogers, Michael Patrick McGill, Susie Geiser, Jen Reiter, Aaron Shure, Kunal Sharma, Randy Cordray

Originál som nevidel (ani jednu časť) a toto hodnotím po zopár dieloch. Tu na nejakej náväznosti asi nezáleží, podstatné je, kto sa zase ukáže ako väčší trapák. Osadenstvo kancla je tak mešuge, že častokrát to môže byť aj niekto iný, ako šéf vo výbornom megatrápnom predvedení Stevea Carella (kto iný by si po kopačkách mohol púšťať Jamesa Blunta). Nielen v jeho prípade je však casting vynikajúci. Na druhú stranu to nie je žiadna extrémne vtipná šupa, skôr sa tu pracuje s tým, že si divák na postavy a ich typ každodenného humoru zvykne.(13.3.2014)

První pokus seznámit se s tímto seriálem proběhl tak, že jsem si jako velký fanoušek anglické verze stáhnul první díl a znechuceně sledoval otrocký remake originálu. Dal jsem to k ledu a nedávno zkusil další díly - a ono je to moc fajn! Vše vychází jen z původního prostředí a hlavních charakterů, ty se ale postupně ubírají jiným směrem a to je skvělé, protože teď už se mi zdá, že má americká verze jen málo společného s tou anglickou. Bál jsem se co bude předvádět Dwight Schrute - americká obdoba Garetha Keenena - a on je snad ještě lepší! Boss Michael Scott si z anglického kolegy Davida Brenta naštěstí nebere moc příklad a tak zatím co David je zakomplexovaný, sebestředný, urážlivý, arogantní idiot, Michael je spíš malé, uřvané, hysterické, žoviální, sobecké děcko --- a zábava je s ním skoro stejně velká. Všechno jinak zastřešují producenti (tvůrci původní Office), což je jednoznačně dobře, protože zápletky a vtípky jsou kvalitní a to už jsem "dojel" do prostřed čtvrté série... Bravo, fanatičtí uctívači The Office UK, nebojte se toho! 8/10 PS: 8.1.2012 bohužel se stalo Kanclu to, čeho jsem se obával, natáhli ho na X stovek dílů, odešel Steve Carell a z původní kousavě trapné břitké zábavy zbyla rodinná selanka... Ach jo... Snižuju hodnocení na 7/10(27.6.2008)

Jediný sitcom (a vlastně seriál vůbec), kde jsem všech (9!) řad zkouknul během necelého roku dvakrát. Michael Scott je nejsympatičtějším kreténem, jaké jsem ho kdy měl možnost poznat. Něco tak s chutí zahraného se vidí málokdy. V záplavě vedlejších figurek ale stejně mám největší chuť dozvědět se více o Creedovi.(21.9.2015)

Shlédl jsem poslední bonusový díl, zatlačil slzu a mám sto chutí se na to podívat od začátku. A to okamžitě. Místo nedokonalého popisu zde, bych vám doporučil se kouknout na poslední episodu. Tam to shrnuli naprosto fantasticky. Ale abyste to pochopili, koukněte se napřed na všech 9 řad a prožijte naprosto úchvatnou jízdu, která mi po odpoledních zde bude velmi chybět. Steve Carell je zde neuvěřitelná osobnost, Rainn Wilson jakbysmet... Jedna z nejlepších "komedií", romantických soužití, dramat, extra-super-trapných podívaných, co jsem kdy v seriálovém světě viděl. Mnoho tomu napomůže i to, jestli máte zkušenosti, jak to v takovém "kanclu" chodí. 90%(16.1.2016)

That's what she said! Po kladných ohlasech na tenhle seriál jsem se kdysi dávno rozhodl zkusit pilot. Britský originál neznám, takže mě naprosto neobvyklý pojetí zastihlo nepřipraveného a bohužel i odradilo. Snad půl roku jsem se prokousával první řadou (nějakých pět dílů!), ale pak jsem tomu propadl a během pár týdnů jsem nakoukal pět řad a musím uznat, že ten seriál je geniální. Takže lidi, pokud se vám taky stalo, že první epizody vás nenalákaly, dejte tomu ještě šanci, protože někdy od druhé řady je to neskutečná jízda. Nebudete litovat.(12.5.2009)

• - Diváci si mohli všimnout, že mezi první a druhou sérií došlo ke změně vizáže postavy Steva Carella, kdy hercovi oproti první sérii přibyly vlasy a zmizelo břicho. Za změnou ale nestojí chirurgové ani dieta a změna životního stylu. Herec zůstal stále stejný, jen maskérům ubyla práce. Autoři seriálu se totiž rozhodli, že hlavní postavě seriálu přidají na atraktivnosti, a tak již nebylo součástí práce vizážistů nechávat prořídnout hercovu kštici a přidávat mu kilogramy na váze. (oje)

• - Postavy v seriálu často popíjejí nealko nápoje od Crystal Club, což je značka, která se vyrábí ve městě Scranton. (don corleone)

• - Nancy Walls, která hrála novou HR manažerku v několika epizodách, je ve skutečnosti ženou Steve Carella. (don corleone)