Kancl (TV seriál)

The Office

The Office: An American Workplace

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005 - 2013, 75 h 18 min (Minutáž: 188x21 min)

Peter Smokler

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Jean Villepique, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman, Dale Raoul, Brett Gelman, Rodney J. Hobbs, Daniel J. Goor, Michael Schur, Robbie Kaller, Sam Daly, Dan Sterling, Virginia Newcomb, Dan Desmond, Jennifer Hasty, Kaily Smith Westbrook, John Hartmann, Allan Havey, Brad Morris, Elvy Yost, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Greg Collins, Brian Gattas, Jennifer Peo, Jerry Minor

Michael Schur

Scénografie:

Donald Lee Harris

Kostýmy:

Alysia Raycraft

Ta pachuť, která zůstane po kdysi oblíbeném, po čase však stále hlouběji do průměru zapadajícím seriálu, není libá. Klasické "berličky" vyčerpaných scénáristů. Nová prostředí, nové postavy (ani si nedokážu představit jejich zoufalství, když povolali něco tak strašného, jako je Gabe), postavy se extremizují - hloupé se stávají hloupějšími, otravné otravnějšími. Postavy přicházejí a odcházejí, někdy na díl, někdy na více, jen aby dočasně vyplnili mezeru po dobrém humoru. A pak se buď při psaní dostaví nápad, nebo tam zase na pár dílů vlepíme novou, nepodstatnou postavu... Vůbec celý koncept Kanclu jednoduše nemá na takové množství dílů, což bylo patrné už v originále. Dokud to bylo alespoň vtipné, dalo se to tolerovat. Pak už mi to připadalo jen jako umělé přesouvání stěžejních figurek tam a zase zpět, aby to nebylo stále monotónní... Je to škoda. Do osmičky už se mi nechce. Uvidíme, jestli se ke Kanclu ještě někdy vrátím... 80% (1. série - 70%, 2.-3. série - 100%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 70%, 7. série - 60%)(19.3.2013)

__The Office 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $77,718,274 //počet predaných kusov 2,452,510 ║ __The Office: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $49,074,062 //počet predaných kusov 1,638,393 ║ __The Office: 4.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $34,821,386 //počet predaných kusov 1,182,564 ║ __The Office: 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $30,227,592 //počet predaných kusov 916,388 ║ __The Office: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $22,827,192 //počet predaných kusov 827,879(4.3.2011)

Britskou původní verzi jsem neviděla a ani vidět nechci, protože vím, že by se mi nelíbila, britský humor jde v mnoha seriálech zcela mimo mě a američané ho na plné čáře přebírají na sebe. Steve je vynikající, kdykoji se jen mihl, tak jsem se šíleně smála, dost mě překvapil jeho vzhled - obstárlý, obtloustlý, takového jsem ho opravdu ještě neviděla. Ačkoli tyhle "kravatové podívané" nevyhledávám, Steve je Steve .. :)(15.2.2009)

Nejlepší sitcom, který v současnosti běží na americké televizi NBC. Seriál Office disponuje humorem, který se na poprvé hned každému nelíbí. Bylo tomu tak i u mě, na tento typ humor se dle mého názoru musí zvyknout. S nechutí jsem protrpěl 4 díly první série, po druhém shlédnutí mi však přijdou stejně dobré jako zbytek seriálu. Proto Vás prosím, dejte tomuto seriálu šanci, a nelámejte nad ním hůl po pilotním dilu.(13.10.2007)

Kdo říká, že remake seriálu nemůže být dobrý, mílí se. Zatímco Gervais byl černohumorný a drzý, americký Kancl je vlidné prostředí pro bandu omezenců (rozuměj spolupracovníků), s kterou musíte spolupracovat a zžít se s ní. Office pranky zkrátka nikdy neomrzí a navíc mockumentární formát je pro to naprosto ideální. Spolu s Dilbertem a Partičkou IT se jedná o to nejvtipnější z office světa. V posledních sériích bohužel rapidně klesá kvalita ale i tak se jedná o kvalitní prokrastinační ukrácení 20 minut.(1.11.2009)

• - První série se natáčela ve skutečných kancelářských prostorách, které se nacházely nad zvukovým studiem. Zvukové studio pak sloužilo jako interiér skladu. (don corleone)

• - Seriál musel přerušit produkci v listopadu 2007 z důvodu stávky scénáristů. (don corleone)

• - Ve městě Scranton je ulice Mifflin Avenue, ve které se skutečně nachází továrna na výrobu papíru. Zřejmě takto dostala firma své jméno. Tato budova je viditelná i v úvodních titulcích. (don corleone)