Kancl (TV seriál)

The Office

The Office: An American Workplace

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005 - 2013, 75 h 18 min (Minutáž: 188x21 min)

Peter Smokler

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Jean Villepique, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman, Dale Raoul, Brett Gelman, Rodney J. Hobbs, Daniel J. Goor, Michael Schur, Robbie Kaller, Sam Daly, Dan Sterling, Virginia Newcomb, Dan Desmond, Jennifer Hasty, Kaily Smith Westbrook, John Hartmann, Allan Havey, Brad Morris, Elvy Yost, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Greg Collins, Brian Gattas, Jennifer Peo, Jerry Minor

Michael Schur

Scénografie:

Donald Lee Harris

Kostýmy:

Alysia Raycraft

Odsúdiť seriál len na základe toho, že sa jedná o remake je pre niektorých veľmi jednoduché, však? Ja osobne som skeptická nebola a nakoniec som si US verziu obľúbila o štipku viac než jej staršieho britského bračeka. Dôvodov je hneď viac: 1. STEVE CARELL - Michael je stále blb, ale niekde medzi hnevom a zúfalstvom vo vás dokáže vzbudiť súcit. To je dôležité lebo v konečnom dôsledku si ho musíte obľúbiť. 2. POČET SEZÓN - tam kde Briti končia, Američania začínajú ale v tomto prípade sú sezóny veľmi vyrovnané, nie je tu žiadny rapídny kvalitatívny zosun. 3. VEDĽAJŠIE POSTAVY - či už sa jedná o crazy cat lady Angelu, zaostalého Kevina, nynfomanku Meredith alebo proste Creeda, každému sa dostane niekoľko geniálnych výstupov a nikto vlastne nie je zbytočný(ikeď Michael sa na to pozerá inak, však Toby?). 4. DWIGHT SCHRUTE - popkultúrna ikona a postava natoľko sebestačná, že by mohol mať vlastný spin-off, kde sa 20 minút vyjadruje do kamery, a pozrela by som si to....Amíci proste prekvalipi a natočili niečo inak, ale stále výborne. Thats what she said.(23.4.2014)

ako to fanusik originalu the office som pristupoval k jeho americkemu remakeu s despektom a hned prva cast ma utvrdila v tom ze som mal pravdu a ze americania dokazu sprznit skoro vsetko a z dokonalych veci vyrobia hovno bez farby a zapachu. prva cast je skoro kompletne totozna s britskou avsak na rozdiel do nej je nevtipna! nastastie od druhej casti sa to trocha zlepsuje a cim viac sa us office odklonuje od gb office tak je to zabavnejsie. i ked treba uznat ze dokonalost povodneho kanclu nedosahuje (hlavne steve carell podla mna rickymu gervaisovi nestaci a namiesto toho aby bol debil ktoreho mozete lutovat, je to aroganty magor ktoremu zelate vsetko najhorsie) ale nie je to az take zle. uvidim ako dopadne druha seria.(27.6.2007)

Ta pachuť, která zůstane po kdysi oblíbeném, po čase však stále hlouběji do průměru zapadajícím seriálu, není libá. Klasické "berličky" vyčerpaných scénáristů. Nová prostředí, nové postavy (ani si nedokážu představit jejich zoufalství, když povolali něco tak strašného, jako je Gabe), postavy se extremizují - hloupé se stávají hloupějšími, otravné otravnějšími. Postavy přicházejí a odcházejí, někdy na díl, někdy na více, jen aby dočasně vyplnili mezeru po dobrém humoru. A pak se buď při psaní dostaví nápad, nebo tam zase na pár dílů vlepíme novou, nepodstatnou postavu... Vůbec celý koncept Kanclu jednoduše nemá na takové množství dílů, což bylo patrné už v originále. Dokud to bylo alespoň vtipné, dalo se to tolerovat. Pak už mi to připadalo jen jako umělé přesouvání stěžejních figurek tam a zase zpět, aby to nebylo stále monotónní... Je to škoda. Do osmičky už se mi nechce. Uvidíme, jestli se ke Kanclu ještě někdy vrátím... 80% (1. série - 70%, 2.-3. série - 100%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 70%, 7. série - 60%)(19.3.2013)

Nejlepší sitcom, který v současnosti běží na americké televizi NBC. Seriál Office disponuje humorem, který se na poprvé hned každému nelíbí. Bylo tomu tak i u mě, na tento typ humor se dle mého názoru musí zvyknout. S nechutí jsem protrpěl 4 díly první série, po druhém shlédnutí mi však přijdou stejně dobré jako zbytek seriálu. Proto Vás prosím, dejte tomuto seriálu šanci, a nelámejte nad ním hůl po pilotním dilu.(13.10.2007)

Stěží uvěřitelné. Poameričtěný britcom, který není horší než originál. Vlastně není ani moc odlišný. Zůstala trapnost visící ve vzduchu, vtipné odmlky a zámlky, tázavé pohledy do kamery a vtipy, jejichž pointu si musíte domyslet. Bylo ubráno vulgarit a jízlivosti. Michael v podání Steva Carella je podobný, s odpuštěním, kokot jako Ricky Gervais, akorát mimikou své tváře občas naznačí zárodek nějaké normální lidské emoce. Celkově zůstává po americkém Kanclu sladká pachuť, což oproti více hořkému a místy (právě postavou šéfa) nepříjemnému britskému klenotu může někdo vnímat jako vyměknutí, ale čím jiným by už pak měla být americká verze americká? 90% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Phillo(5.9.2009)

• - Na zdi v Michaelově kanceláři je vyvěšený certifikát pravosti. Jde o označení hrdého majitele Seyko hodinek. (don corleone)

• - Ve městě Scranton je ulice Mifflin Avenue, ve které se skutečně nachází továrna na výrobu papíru. Zřejmě takto dostala firma své jméno. Tato budova je viditelná i v úvodních titulcích. (don corleone)

• - Dwight má u svého stolu nálepku "Froggy 101", jde o nejposlouchanější country rádio ve městě Scranton. Stejná nálepka byla také v kanceláři šéfa telemarketingové firmy, ve které po nocích pracoval nějaký čas Michael. (don corleone)