Kancl (TV seriál)

The Office

The Office: An American Workplace

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005 - 2013, 75 h 18 min (Minutáž: 188x21–51 min)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Jean Villepique, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman, Dale Raoul, Brett Gelman, Rodney J. Hobbs, Daniel J. Goor, Michael Schur, Robbie Kaller, Sam Daly, Dan Sterling, Virginia Newcomb, Dan Desmond, Jennifer Hasty, Kaily Smith Westbrook, John Hartmann, Allan Havey, Brad Morris, Elvy Yost, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Greg Collins, Brian Gattas, Jennifer Peo, Jerry Minor, Jim Jansen, Henriette Mantel, Patrice O'Neal, Beau Wirick, Shannon Cochran, Greg Daniels, Stephen Merchant, Jennifer Celotta, Jeffrey Muller, Wyatt Cenac, Ken Howard, Jason Kessler, Robert Bagnell, John Alton, Annie Sertich, Mitchell Stephens, John Ingle, Allan Wasserman, Nick Lashaway, Patrick O'Connor, Beth Grant, Sean Bury, Trevor Einhorn, Rich Sommer, Blake Robbins, June Squibb, B. J. Novak (a.z.), Rick Overton, Cloris Leachman, Claire Scanlon, Rob Brownstein, Lisa K. Wyatt, Idris Elba, Alyssa Preston, Robert Pine, Julien David, Mike Starr, Blake Garrett Rosenthal, Chris Ellis, Joey Slotnick, Christian Slater, Kimberly Evan, Phil Abramson, Heather Marie Marsden, Jack Coleman, Will Arnett, Lance Patrick, Stephen Collins, Dee Wallace, Nicholas Rutherford, David Mazouz, Brandon Slagle, Ithamar Enriquez, Jennifer Hale, Matt Selman, Brad Morris, Dana Powell, Greg Worswick, Sendhil Ramamurthy, Chris Bauer, Dan Castellaneta, Clark Duke, Stephen Colbert, Charles Miller, Noah Blake, Will Greenberg, Chris Diamantopoulos, Will McCormack, Eric Wareheim, Brad William Henke, Amy Hill, Michael Weston, Collette Wolfe, Tom Bower, Nora Kirkpatrick, Roseanne Barr, Paul Feig, Blake Robbins (a.z.), Kelen Coleman (a.z.), Allan Havey (a.z.), Kamala Jones (a.z.), Michael Imperioli, Jessica St. Clair, Nico Evers-Swindell, Scott Robinson, Dale Waddington, Ed Begley Jr., Joan Cusack, Rachael Harris, Dakota Johnson, Bill Hader, Seth Meyers, Brent Forrester, Spencer John Olson, Matt Sohn, Rick Scarry, Valeri Ross, Lindsey Broad, Zoe Jarman, Selah Victor, Ursula Burton, Justin Spitzer, Kulap Vilaysack, Vali Chandrasekaran, Daniel Amerman, Sara Chase, Scott Damian, Anthony Russell, Zabeth Russell, Fay DeWitt, Phil Abrams, Holly Maples, Mark McGrath, Nick Cafero, Steve Seagren

Jeden z nejlepších sitcomů, co znám (a to říkám jako fanda britského originálu). Za měsíc jsem sjel všech devět sezón a do kanceláře firmy Dunder Mifflen se určitě někdy znova vrátím. Od druhé série je to naprostá špička, která ustála i odchod Stevea Carella na konci série sedmé. Hlavně je důležité nedat se odradit prvními díly, které se příliš drží Gervaisovy vize. Jakmile si americká verze najde svou vlastní cestu, je to o něčem jiném. Americký Kancl je laskavější a sentimentálnější, ale asi právě proto ho mám tolik rád.(10.1.2015)

Shlédl jsem poslední bonusový díl, zatlačil slzu a mám sto chutí se na to podívat od začátku. A to okamžitě. Místo nedokonalého popisu zde, bych vám doporučil se kouknout na poslední episodu. Tam to shrnuli naprosto fantasticky. Ale abyste to pochopili, koukněte se napřed na všech 9 řad a prožijte naprosto úchvatnou jízdu, která mi po odpoledních zde bude velmi chybět. Steve Carell je zde neuvěřitelná osobnost, Rainn Wilson jakbysmet... Jedna z nejlepších "komedií", romantických soužití, dramat, extra-super-trapných podívaných, co jsem kdy v seriálovém světě viděl. Mnoho tomu napomůže i to, jestli máte zkušenosti, jak to v takovém "kanclu" chodí. 90%(16.1.2016)

Obě série the office jsou v podstatě panoptiky lidských (převážně mužských) slabostí. Jen ta americká je k nim tak humanisticky schovívavá. Přitom však neztrácí nic na obdivuhodné pravdivosti a citu pro téměř literární životní postřehy. Návykovosti hodně nahrává i fakt, že s protagonisty je snažší sympatizovat a tudíž se o vývoj jejich vztahů zajímat.(1.9.2009)

Stěží uvěřitelné. Poameričtěný britcom, který není horší než originál. Vlastně není ani moc odlišný. Zůstala trapnost visící ve vzduchu, vtipné odmlky a zámlky, tázavé pohledy do kamery a vtipy, jejichž pointu si musíte domyslet. Bylo ubráno vulgarit a jízlivosti. Michael v podání Steva Carella je podobný, s odpuštěním, kokot jako Ricky Gervais, akorát mimikou své tváře občas naznačí zárodek nějaké normální lidské emoce. Celkově zůstává po americkém Kanclu sladká pachuť, což oproti více hořkému a místy (právě postavou šéfa) nepříjemnému britskému klenotu může někdo vnímat jako vyměknutí, ale čím jiným by už pak měla být americká verze americká? 90% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Phillo(5.9.2009)

První řáda skvělá, marně hledám nějaký seriál, ke kterému bych Kancl přirovnal. Hodně suchý humor, který nejvíce těží z ukrutné trapnosti situací, plynoucích především z chování sobeckého, dětinského a neschopného šéfa (výborný Steve Carell), jehož postava mi trochu připomíná Rona Burgundyho. Pro lidi co dostudovávají a chystají se na kancelářskou kariéru (jako já) poněkud znepokojivé:-) Zvolil jsem US verzi bez předchozí znalosti UK verze a soudím, že jsem udělal dobře, sušší humor by se mi skousával už jen těžko.. EDIT:// po absolvování všech serií (2x) nemám slov. Bezkonkurenční humor téměř bez absence hluchých dílů (opravdu se snad nenajde epizoda kdy bych alespoň třikrát nevybuchl smíchy). A minimálně Michael, Dwight a Jim se zařadili do TOP10 mých oblíbených seriálových postav.(8.12.2009)

• - Michael má narozeniny 15. března. (don corleone)

• - Postavy v seriálu často popíjejí nealko nápoje od Crystal Club, což je značka, která se vyrábí ve městě Scranton. (don corleone)

• - První série se natáčela ve skutečných kancelářských prostorách, které se nacházely nad zvukovým studiem. Zvukové studio pak sloužilo jako interiér skladu. (don corleone)