Kancl (TV seriál)

The Office

The Office: An American Workplace

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005 - 2013, 75 h 18 min (Minutáž: 188x21–51 min)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Jean Villepique, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman, Dale Raoul, Brett Gelman, Rodney J. Hobbs, Daniel J. Goor, Michael Schur, Robbie Kaller, Sam Daly, Dan Sterling, Virginia Newcomb, Dan Desmond, Jennifer Hasty, Kaily Smith Westbrook, John Hartmann, Allan Havey, Brad Morris, Elvy Yost, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Greg Collins, Brian Gattas, Jennifer Peo, Jerry Minor, Jim Jansen, Henriette Mantel, Patrice O'Neal, Beau Wirick, Shannon Cochran, Greg Daniels, Stephen Merchant, Jennifer Celotta, Jeffrey Muller, Wyatt Cenac, Ken Howard, Jason Kessler, Robert Bagnell, John Alton, Annie Sertich, Mitchell Stephens, John Ingle, Allan Wasserman, Nick Lashaway, Patrick O'Connor, Beth Grant, Sean Bury, Trevor Einhorn, Rich Sommer, Blake Robbins, June Squibb, B. J. Novak (a.z.), Rick Overton, Cloris Leachman, Claire Scanlon, Rob Brownstein, Lisa K. Wyatt, Idris Elba, Alyssa Preston, Robert Pine, Julien David, Mike Starr, Blake Garrett Rosenthal, Chris Ellis, Joey Slotnick, Christian Slater, Kimberly Evan, Phil Abramson, Heather Marie Marsden, Jack Coleman, Will Arnett, Lance Patrick, Stephen Collins, Dee Wallace, Nicholas Rutherford, David Mazouz, Brandon Slagle, Ithamar Enriquez, Jennifer Hale, Matt Selman, Brad Morris, Dana Powell, Greg Worswick, Sendhil Ramamurthy, Chris Bauer, Dan Castellaneta, Clark Duke, Stephen Colbert, Charles Miller, Noah Blake, Will Greenberg, Chris Diamantopoulos, Will McCormack, Eric Wareheim, Brad William Henke, Amy Hill, Michael Weston, Collette Wolfe, Tom Bower, Nora Kirkpatrick, Roseanne Barr, Paul Feig, Blake Robbins (a.z.), Kelen Coleman (a.z.), Allan Havey (a.z.), Kamala Jones (a.z.), Michael Imperioli, Jessica St. Clair, Nico Evers-Swindell, Scott Robinson, Dale Waddington, Ed Begley Jr., Joan Cusack, Rachael Harris, Dakota Johnson, Bill Hader, Seth Meyers, Brent Forrester, Spencer John Olson, Matt Sohn, Rick Scarry, Valeri Ross, Lindsey Broad, Zoe Jarman, Selah Victor, Ursula Burton, Justin Spitzer, Kulap Vilaysack, Vali Chandrasekaran, Daniel Amerman, Sara Chase, Scott Damian, Anthony Russell, Zabeth Russell, Fay DeWitt, Phil Abrams, Holly Maples, Mark McGrath, Nick Cafero

1. série - 80%, 2. série - 90%, 3. série - 95%, 4. série - 90%, 5. série - 85%, 6. série - 90%, 7. série - 90%, 8. série - 85%, 9. série - 95%. "There's a lot of beauty in ordinary things."(14.8.2015)

Jediný sitcom (a vlastně seriál vůbec), kde jsem všech (9!) řad zkouknul během necelého roku dvakrát. Michael Scott je nejsympatičtějším kreténem, jaké jsem ho kdy měl možnost poznat. Něco tak s chutí zahraného se vidí málokdy. V záplavě vedlejších figurek ale stejně mám největší chuť dozvědět se více o Creedovi.(21.9.2015)

Seriál, jež byl stažen jen aby mě rozptýlil při učení na státnice, se rozrostl na seriál, který mi přirostl k srdičeku. Hodnotím zatím po 7 sériích, nyní zbývají poslední 2 s absencí hlavní hvězdy Steva Carella aka Michaela Scotta aka Nejlepšího,Nejdrblejšího,Neujebanějšího a Nejmilejšího šéfa na světě(aspoň teda ve světě seriálů). Tento seriál je především zábava. Na život se tu hraje pouze lehce, ale když už, tak to KURVA stojí za to a je to hodně tvrdé (That's what she said). Odchod Michaela na konci sedmé série je jeden z NEJemotivnějších odchodů a rozloučení, co jsem kdy viděl v seriálu a vůbec jeden z nejlepších dílů jak tohoto seriálu tak i všech seriálů-sitcomů. Ještě teď mám mokré očiska.Michael - "Why am I so sad? Am I doing a wrong thing?... Jim - "Absolutely NOT, just sometimes goodbye is a BITCH" :( Následující 2 série bez Michaela byly o hvězdičku slabší, šlo poznat, že tam něco chybělo, ale FINÁLE bylo tak silné, že mě přešla chuť na večeřu. Na rozloučení dvě nejtvrdší životní věty z finále :( - 1)Andy: "I wish there was a way to know you're in the good old days before you've actually left them." 2)Darryl "Every day when I came into work, all I want it to do is leave. So why in the world does it feel so hard to leave right now?"(29.5.2013)

Přibližně první dvě série se seriál skutečně snaží pobavit stylem "awkward humour", což samozřejmě nefunguje na každého (na mne díkybohu ano). Po čase se ovšem seriál překroutí do klasicky stylizovaného, a geniálního, sitcomu se stálou dávkou carellovského humoru. I po sedmi sezónách stále nejzábavnější seriál v americké televizi (i když Community je blízko). Všechny sezóny kolem 90-100%, s výjimkou první.(12.7.2011)

Ti co znají originál jen těžko vydejchávájí první sérii (občas se mi zdá, že v roce 2005 vznikla III. světová válka zastánců The Office UK vs. The Office US). Steva a Rickyho zásadně nesrovnávat, každej hraje úplně jinou polohu svého charakteru (ikdyž jsou oba idioti). To co má americká verze navíc je "psychopat" Dwight (Wilson) - ten úsměv je neskutečnej, anglická má zase Tima (Freeman) se svojí skvělou mimikou.(20.5.2009)

• - Scéna, kdy Michael Scott (Steve Carell) políbí Oscara (Oscar Nuñez), je improvizovaná. Carell měl podle scénáře Nuñeze pouze obejmout. Reakce herců jsou proto autentické. (Senorgrinch)

• - Některé záběry v úvodních titulcích má na svědomí John Krasinski, který natočil záběry budovy, když přijížděl na místo se svými kamarády, po té, co dostal roli. (don corleone)

• - Odpočívadlo, na kterém Jim (John Krasinski) požádá Pam (Jenna Fischer), bylo celé postaveno jako kulisa a celá scéna stála 250 000 dolarů. Producenti ji označili za nejdražší scénu, kterou kdy natočili, ale zároveň scénu označili, jako nejdůležitější milník dosavadních pěti sérií. (Senorgrinch)