Kancl (TV seriál)

The Office

The Office: An American Workplace

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005 - 2013, 75 h 18 min (Minutáž: 188x21 min)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Jean Villepique, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman, Dale Raoul, Brett Gelman, Rodney J. Hobbs, Daniel J. Goor, Michael Schur, Robbie Kaller, Sam Daly, Dan Sterling, Virginia Newcomb, Dan Desmond, Jennifer Hasty, Kaily Smith Westbrook, John Hartmann, Allan Havey, Brad Morris, Elvy Yost, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Greg Collins, Brian Gattas, Jennifer Peo, Jerry Minor, Jim Jansen, Henriette Mantel, Patrice O'Neal, Beau Wirick, Shannon Cochran, Greg Daniels, Stephen Merchant, Jennifer Celotta, Jeffrey Muller, Wyatt Cenac, Ken Howard, Jason Kessler, Robert Bagnell

Důkaz, že remake dokonalého seriálu může být ještě lepší než originál. Americká verze je vtipnější (i když někdy za cenu uvěřitelnosti) a hlavně v ní hrají lepší herci (Rainn Wilson!!!). Nenechte se zmást prvními díly, které jsou prakticky identickou kopií britské verze; postupem času se začne ubírat trochu jiným, vlastním směrem.(16.11.2008)

Trapné situace, trapné dialogy, trapné mlčení a megatrapný Michael Scott...žádná hudba a dokumentární kamera, banda dost divných lidí, dělajících snad tu nejnudnější práci na světě a všemu tomu šéfuje královský idiot....GE-NI-ÁL-NÍ...U spousty sitcomů platí, že nejdříve musíte poznat jednotlivé charaktery, abyste plně docenili vyznění vtipů...u Kanclu to platí dvojnásob....když nahlédnete do vzájemných vztahů mezi lidmi uvnitř kanceláře, otevře se vám další rovina typického humoru...např. se mi velice líbí konfrontace Jima a Dwighta...Jimovy vtípky na Dwightovu adresu a jeho idiotskou vážnost...nebo nenávist Michaela vůči Tobymu, vztah Ryana a Kelly atd. atd...velmi vtipná záležitost plná charakteristického humoru...Steve Carrel je jednoduše brilantní....Z originálu jsem toho zatím moc neviděl a velice se na něj těším, ikdyž si myslím, že mě tak neosloví a je to prostě tím, že jsem americký Kancl sledoval první, takže vnímám Americkou verzi jako originál...100%(16.3.2011)

V naději, že bych mohl nemyslet na to, že bych se měl spíš učit, jsem shlédnul seriál do půlky sedmé série během týdne... A musím říct, že s velkým odporem, protože zbožňuji britskou verzi... Po několika prvních dílech se začíná americká verze vydávat vlastním směrem a já si ji docela oblíbil... Je taková vřelejší, přátelštější, humor je občas méně náročný, evidentnější... Původní office mě dostával do docela špatnejch nálad, tady je to mnohem tlumenější a takové optimističtější bych řekl. Je to příjemné pokoukání, spoustu dobrých vtipů a několik zajímavých postav...(16.1.2011)

Tak mi to trvalo 2 celé série, než jsem tomu přišel na chuť a přeorientoval se z naprosto dokonalé britské verze. Největší ztráta je na pozici Garetha/Dwighta. Mackenzie Crook v britské verzi je jedinečný, avšak stále reálným obrazem určitého typu člověka. Naopak v americké verzi jde už spíše o psychopata. Carell na pozici šéfa dobrá volba, trošku postrádám to hraní s kamerou, které Ricky v trapných chvílích umí výborně. Tady bych jako příklad uvedl, když v jedné z prvních epizod vyhazuje (jako kanadský žertík) svoji sekretářku. Steve to však nahrazuje svým temperamentním jednáním. Velké plus si u mě americký remake vysloužil hereckým obsazením právě postavy Pam. Dalším plusovým bodem je rozmanitost epizod, je vidět že nápadů bylo požehnaně, takže nezbývá než kvitovat vznik americké verze. Bojím se, že s přibývajícími díly bude kvalita upadat (u britské verze to vzhledem k počtu epizod je nereálné) a jak Ricky Gervais v jedné ze svých uvítacích řečí na adresu americké verze poznamenal "Quality, not quantity... sooo". || Momentálně jsem na konci 7. série a úroveň Kanclu bohudík neklesá. Vlastně je to přesně naopak! https://www.youtube.com/watch?v=oBeHiPabqBE || Tak S07E22 pro mě The Office končí. Odchází hlavní tahoun M. Scott a já se nemám na co těšit v dalších epizodách. A samotná epizoda je kurevs** dojemná. :)) || 1. série: 60% || 2. série: 80% || 3. série: 90% || 4. série: 95% || 5. série: 95% || 6. série: 100% || 7. série: 100% || 8. série: 60% (27.4.2014)

Kdo říká, že remake seriálu nemůže být dobrý, mílí se. Zatímco Gervais byl černohumorný a drzý, americký Kancl je vlidné prostředí pro bandu omezenců (rozuměj spolupracovníků), s kterou musíte spolupracovat a zžít se s ní. Office pranky zkrátka nikdy neomrzí a navíc mockumentární formát je pro to naprosto ideální. Spolu s Dilbertem a Partičkou IT se jedná o to nejvtipnější z office světa. V posledních sériích bohužel rapidně klesá kvalita ale i tak se jedná o kvalitní prokrastinační ukrácení 20 minut.(1.11.2009)

• - Do role Michaela Scotta, kterou nakonec získal Steve Carell, byl zvažován i Bob Odenkirk. Ten si nakonec zahrál epizodní roli v deváté sérii, kde o něm jedna z postav prohlásila, že se chová naprosto přesně jako Michael Scott. (DaUr)

• - Nancy Walls, která hrála novou HR manažerku v několika epizodách, je ve skutečnosti ženou Steve Carella. (don corleone)

• - Počítače, které jsou v kancelářích jsou opravdu připojené na internet a herci si často během záběrů kontrolují svůj e-mail nebo prohlížejí internetové stránky. (don corleone)