Kancl (TV seriál)

The Office

The Office: An American Workplace

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2005 - 2013, 75 h 18 min (Minutáž: 188x21–51 min)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton, Oscar Nuñez, B. J. Novak, Mindy Kaling, Ed Helms, Paul Lieberstein, Craig Robinson, Ellie Kemper, Zach Woods, Melora Hardin, Andy Buckley, Catherine Tate, David Denman, Rashida Jones, James Spader, Robert R. Shafer, Jake Lacy, Trish Gates, Matt DeCaro, Nikki McCauley, Amy Adams, Kelen Coleman, Alina Andrei, Scott Adsit, David Koechner, Michael Naughton, Damani Roberts, Cassie Fliegel, Matt Prokop, Christopher T. Wood, Emerson Brooks, Jack Black, Andrew Daly, Tim Meadows, Kevin McHale, Ken Jeong, Nicholas D'Agosto, Jessica Alba, Adam Jamal Craig, Amy Ryan, Michael August, Tim Kang, Linda Purl, David Costabile, Charlie McDermott, Melissa Rauch, Conan O'Brien, Jeff Witzke, Rob Riggle, Erica Tazel, Ricky Gervais, Will Ferrell, Steve Little, Anna Camp, Wendi McLendon-Covey, Jim Carrey, Charlotte Stewart, Gary Weeks, Griffin Gluck, Katie Aselton, Josh Groban, Lee Kirk, Sarah Baker, Yvette Nicole Brown, Rob Huebel, Chelsey Crisp, Kathy Bates, Timothy Olyphant, Brittany Ishibashi, Ray Romano, Ranjit Chowdhry, Sarah Baldwin, Evan Peters, Jason Rogel, Kyle Bornheimer, Kamala Jones, Keili Lefkovitz, Skyler Caleb, Lisa Darr, Majandra Delfino, Drew Powell, Maura Tierney, Georgia Engel, Bruno Gunn, Ed Lauter, Scott Beehner, Jady Bodenhamer, Matt Jones, Spencer Daniels, Max Carver, Barak Hardley, Robin Lynch, Jackie Debatin, Nick Armstrong, Andrew Santino, Amanda Warren, Eric Zuckerman, Nelson Franklin, Tina Huang, Rae Latt, Julia Cho, Carrie Kemper, Randall Park, Sue Redman, Bob Odenkirk, Dan Bakkedahl, Jean Villepique, Cody Horn, Alan Fudge, Sam Richardson, Taji Coleman, Shira Scott Astrof, Dan Levy, Connie Sawyer, Larry Wilmore, Clifford Bañagale, Steve Zissis, Amy Pietz, Emily Evan Rae, Thomas Middleditch, Jerome Bettis, Lance Krall, Nicholas Strong, Neil Fitzmaurice, Tucker Albrizzi, Rene Gube, James Urbaniak, Tom Virtue, David Grant Wright, Carter Hastings, Peggy Stewart, Tig Notaro, Scott Sheppard, Alec Gray, Kevin Carlson, Frank Maharajh, Austin Michael Scott, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg, Rachel Crow, Amy Cale Peterson, Charles Esten, Jera Sky, Robert Foreman, Tony Pasqualini, Craig Anton, Lindsey Stoddart, Mark Proksch, Omi Vaidya, Charles C. Stevenson Jr., Tate Hanyok, Malcolm Barrett, Nancy Carell, Mark Heidelberger, Alison Martin, Wayne Wilderson, Blaise Godbe Lipman, Dale Raoul, Brett Gelman, Rodney J. Hobbs, Daniel J. Goor, Michael Schur, Robbie Kaller, Sam Daly, Dan Sterling, Virginia Newcomb, Dan Desmond, Jennifer Hasty, Kaily Smith Westbrook, John Hartmann, Allan Havey, Brad Morris, Elvy Yost, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Greg Collins, Brian Gattas, Jennifer Peo, Jerry Minor, Jim Jansen, Henriette Mantel, Patrice O'Neal, Beau Wirick, Shannon Cochran, Greg Daniels, Stephen Merchant, Jennifer Celotta, Jeffrey Muller, Wyatt Cenac, Ken Howard, Jason Kessler, Robert Bagnell, John Alton, Annie Sertich, Mitchell Stephens, John Ingle, Allan Wasserman, Nick Lashaway, Patrick O'Connor, Beth Grant, Sean Bury, Trevor Einhorn, Rich Sommer, Blake Robbins, June Squibb, B. J. Novak (a.z.), Rick Overton, Cloris Leachman, Claire Scanlon, Rob Brownstein, Lisa K. Wyatt, Idris Elba, Alyssa Preston, Robert Pine, Julien David, Mike Starr, Blake Garrett Rosenthal, Chris Ellis, Joey Slotnick, Christian Slater, Kimberly Evan, Phil Abramson, Heather Marie Marsden, Jack Coleman, Will Arnett, Lance Patrick, Stephen Collins, Dee Wallace, Nicholas Rutherford, David Mazouz, Brandon Slagle, Ithamar Enriquez, Jennifer Hale, Matt Selman, Brad Morris, Dana Powell, Greg Worswick, Sendhil Ramamurthy, Chris Bauer, Dan Castellaneta, Clark Duke, Stephen Colbert, Charles Miller, Noah Blake, Will Greenberg, Chris Diamantopoulos, Will McCormack, Eric Wareheim, Brad William Henke, Amy Hill, Michael Weston, Collette Wolfe, Tom Bower, Nora Kirkpatrick, Roseanne Barr, Paul Feig, Blake Robbins (a.z.), Kelen Coleman (a.z.), Allan Havey (a.z.), Kamala Jones (a.z.), Michael Imperioli, Jessica St. Clair, Nico Evers-Swindell, Scott Robinson, Dale Waddington, Ed Begley Jr., Joan Cusack, Rachael Harris, Dakota Johnson, Bill Hader, Seth Meyers, Brent Forrester, Spencer John Olson, Matt Sohn, Rick Scarry, Valeri Ross, Lindsey Broad, Zoe Jarman, Selah Victor, Ursula Burton, Justin Spitzer, Kulap Vilaysack, Vali Chandrasekaran, Daniel Amerman, Sara Chase, Scott Damian, Anthony Russell, Zabeth Russell, Fay DeWitt, Phil Abrams, Holly Maples, Mark McGrath, Nick Cafero, Steve Seagren, Amelie Gillette, Cris D'Annunzio, Karly Rothenberg

První řáda skvělá, marně hledám nějaký seriál, ke kterému bych Kancl přirovnal. Hodně suchý humor, který nejvíce těží z ukrutné trapnosti situací, plynoucích především z chování sobeckého, dětinského a neschopného šéfa (výborný Steve Carell), jehož postava mi trochu připomíná Rona Burgundyho. Pro lidi co dostudovávají a chystají se na kancelářskou kariéru (jako já) poněkud znepokojivé:-) Zvolil jsem US verzi bez předchozí znalosti UK verze a soudím, že jsem udělal dobře, sušší humor by se mi skousával už jen těžko.. EDIT:// po absolvování všech serií (2x) nemám slov. Bezkonkurenční humor téměř bez absence hluchých dílů (opravdu se snad nenajde epizoda kdy bych alespoň třikrát nevybuchl smíchy). A minimálně Michael, Dwight a Jim se zařadili do TOP10 mých oblíbených seriálových postav.(8.12.2009)

Odsúdiť seriál len na základe toho, že sa jedná o remake je pre niektorých veľmi jednoduché, však? Ja osobne som skeptická nebola a nakoniec som si US verziu obľúbila o štipku viac než jej staršieho britského bračeka. Dôvodov je hneď viac: 1. STEVE CARELL - Michael je stále blb, ale niekde medzi hnevom a zúfalstvom vo vás dokáže vzbudiť súcit. To je dôležité lebo v konečnom dôsledku si ho musíte obľúbiť. 2. POČET SEZÓN - tam kde Briti končia, Američania začínajú ale v tomto prípade sú sezóny veľmi vyrovnané, nie je tu žiadny rapídny kvalitatívny zosun. 3. VEDĽAJŠIE POSTAVY - či už sa jedná o crazy cat lady Angelu, zaostalého Kevina, nynfomanku Meredith alebo proste Creeda, každému sa dostane niekoľko geniálnych výstupov a nikto vlastne nie je zbytočný(ikeď Michael sa na to pozerá inak, však Toby?). 4. DWIGHT SCHRUTE - popkultúrna ikona a postava natoľko sebestačná, že by mohol mať vlastný spin-off, kde sa 20 minút vyjadruje do kamery, a pozrela by som si to....Amíci proste prekvalipi a natočili niečo inak, ale stále výborne. Thats what she said.(23.4.2014)

Tak narozdíl od původního Kanclu je tenhle víc mainstreamovější. Situace tu nejsou vyhnány tak do extrému po té trapné stránce. Spíš pak vypadají nepřirozeně. I celkově to spíš už působí jako sitcom než dokument, který si s Gervaisovým geniálním výtvorem dalo na první pohled lehce splést. V něm byly postavy velmi autentické a člověk jim to věřil, tady už moc ne. Carell je dobrý, ale zase... Ricky je prostě bůh. Ostatní herci jsou taky dobří a je pěkné pozorovat vývoj více postav než v britské verzi. První série mi přišla trošku slabá (obzvášt hned první zkopírovaný díl), ale druhá a třetí mě bavila víc. Ve stejném tempu pokračuje čtvrtá a teď pátá. PS: Kevin a Creed rulez!(13.9.2008)

Ta pachuť, která zůstane po kdysi oblíbeném, po čase však stále hlouběji do průměru zapadajícím seriálu, není libá. Klasické "berličky" vyčerpaných scénáristů. Nová prostředí, nové postavy (ani si nedokážu představit jejich zoufalství, když povolali něco tak strašného, jako je Gabe), postavy se extremizují - hloupé se stávají hloupějšími, otravné otravnějšími. Postavy přicházejí a odcházejí, někdy na díl, někdy na více, jen aby dočasně vyplnili mezeru po dobrém humoru. A pak se buď při psaní dostaví nápad, nebo tam zase na pár dílů vlepíme novou, nepodstatnou postavu... Vůbec celý koncept Kanclu jednoduše nemá na takové množství dílů, což bylo patrné už v originále. Dokud to bylo alespoň vtipné, dalo se to tolerovat. Pak už mi to připadalo jen jako umělé přesouvání stěžejních figurek tam a zase zpět, aby to nebylo stále monotónní... Je to škoda. Do osmičky už se mi nechce. Uvidíme, jestli se ke Kanclu ještě někdy vrátím... 80% (1. série - 70%, 2.-3. série - 100%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 70%, 7. série - 60%)(19.3.2013)

Přibližně první dvě série se seriál skutečně snaží pobavit stylem "awkward humour", což samozřejmě nefunguje na každého (na mne díkybohu ano). Po čase se ovšem seriál překroutí do klasicky stylizovaného, a geniálního, sitcomu se stálou dávkou carellovského humoru. I po sedmi sezónách stále nejzábavnější seriál v americké televizi (i když Community je blízko). Všechny sezóny kolem 90-100%, s výjimkou první.(12.7.2011)

• - B.J. Novak a John Krasinski spolu chodili na vysokou školu, promovali v roce 1997. (don corleone)

• - Dwight má u svého stolu nálepku "Froggy 101", jde o nejposlouchanější country rádio ve městě Scranton. Stejná nálepka byla také v kanceláři šéfa telemarketingové firmy, ve které po nocích pracoval nějaký čas Michael. (don corleone)

• - Adam Scott se ucházel o roli Jima, kterou však nakonec získal John Krasinski. Scott nakonec ale i díky tomuto castingu získal roli Bena Wyatta v jiném seriálu od NBC - Parks & Recreation (od r. 2009), jehož tvůrcem je taktéž Greg Daniels. To samé platí pro Kathryn Hahn, která si v Parks & Recreation také zahrála. (Kucndo)