Kancl

(TV seriál)
  • USA The Office (více)
Komedie
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon, (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, (více)

Série(9) / Epizody(188)

Remake populárního britského Kanclu (2001). Fiktivní dokument o velkoobchodu s papírem z městečka Scranton v americké Pennsylvanii. Snadno oklamatelný, ignorantně necitlivý a přitom neškodný šéf Michael Scott, kterého zvárnil brilantní Steve Carrell, řídí tým individualit místní pobočky. Každý, kdo pracuje v kanceláři a má za šéfa tak trochu hodného idiota, se zde pozná. Narozdíl od britské verze, si americký Office vytvořil vlastní dějovou linii, která se prolíná jednotlivými sériemi. Autoři původního Kanclu Steve Merchant a Ricky Gervais se na The Office (US) podíleli jako producentni.
Seriál získal celou řadu ocenění, ať už v žánru seriálu nebo individuálních pro konkrétní herce. Hlavní cenu EMMY pro nejlepší komediální seriál získali tvůrci v letech 2006 i 2007. (don corleone)

Ukázka z filmu 2

Malarkey

Sere mě jak amíci všecko musí mít po svým a proč to zrovna musí odsrat tenhle seriál to taky nechápu. Popravdě mě ale ten trapnej originální humor nepobavil a už vůbec jsem se u něj nebavil ani tady i když zase Steve Carell se mi na roli šéfíka hodil daleko víc jak Gervais. Ale fakt, že první série je uplně stejná jako originál nic nemění na tom, že od Amíků je tohle pěknej hnus točit, že se ani trošku nestyděj. ()

Matty

Stěží uvěřitelné. Poameričtěný britcom, který není horší než originál. Vlastně není ani moc odlišný. Zůstala trapnost visící ve vzduchu, vtipné odmlky a zámlky, tázavé pohledy do kamery a vtipy, jejichž pointu si musíte domyslet. Bylo ubráno vulgarit a jízlivosti. Michael v podání Steva Carella je podobný, s odpuštěním, kokot jako Ricky Gervais, akorát mimikou své tváře občas naznačí zárodek nějaké normální lidské emoce. Celkově zůstává po americkém Kanclu sladká pachuť, což oproti více hořkému a místy (právě postavou šéfa) nepříjemnému britskému klenotu může někdo vnímat jako vyměknutí, ale čím jiným by už pak měla být americká verze americká? 90% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Phillo ()

T2

__The Office 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $77,718,274 //počet predaných kusov 2,452,510 ║ __The Office: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $49,074,062 //počet predaných kusov 1,638,393 ║ __The Office: 4.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $34,821,386 //počet predaných kusov 1,182,564 ║ __The Office: 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $30,227,592 //počet predaných kusov 916,388 ║ __The Office: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $22,827,192 //počet predaných kusov 827,879()

Tom Hardy

Americkému Kanclu hrozně moc pomáhá to, že si rychle a jasně definuje veškeré figury. Tvůrci z toho pak ohromným způsobem v jednotlivých dílech těží a vytváří kvantum opravdu extrémně vtipných situací. Šéf v podání Steva Carella nicméně není (na rozdíl od britské verze) ústředním hrdinou, ale pojítkem, které vše drží pohromadě. A jak jeho Michael odejde, hrozně to celé spadne. Seriál se najednou nedokáže jakoby soustředit na zvolená témata, Michaelova přehnaná snaživost chybí a tvůrci nezvládnou vytvořenou mezeru novými šéfy zaplnit. Na konci deváté série si to nicméně už trochu sedne (imho bylo chybou, že tvůrci nedali hned Dwighta jako Michaelova náhradníka). Finále dojme. Výborný seriál, leč s vlažným dojezdem. A jedna z mála show, ve které se můj oblíbenec James Spader herecky vážně nenašel. 80% ()

Isherwood

Jediný sitcom (a vlastně seriál vůbec), kde jsem všech (9!) řad zkouknul během necelého roku dvakrát. Michael Scott je nejsympatičtějším kreténem, jaké jsem ho kdy měl možnost poznat. Něco tak s chutí zahraného se vidí málokdy. V záplavě vedlejších figurek ale stejně mám největší chuť dozvědět se více o Creedovi. ()

Galerie (1 450)

• V původním seriálu se často vyskytovala kopírka a přístroj na chlazení vody, objevily se v každém díle. V americké verzi je zase umístili do úvodních titulků. (don corleone)
  • Ve městě Scranton je ulice Mifflin Avenue, ve které se skutečně nachází továrna na výrobu papíru. Zřejmě takto dostala firma své jméno. Tato budova je viditelná i v úvodních titulcích. (don corleone)
  • Do role Michaela Scotta, kterou nakonec získal Steve Carell, byl zvažován i Bob Odenkirk. Ten si nakonec zahrál epizodní roli v deváté sérii, kde o něm jedna z postav prohlásila, že se chová naprosto přesně jako Michael Scott. (DaUr)