Kancl

(TV seriál)
  • USA The Office (více)
Komedie
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon, (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, (více)

Série(9) / Epizody(188)

Remake populárního britského Kanclu (2001). Fiktivní dokument o velkoobchodu s papírem z městečka Scranton v americké Pennsylvanii. Snadno oklamatelný, ignorantně necitlivý a přitom neškodný šéf Michael Scott, kterého zvárnil brilantní Steve Carrell, řídí tým individualit místní pobočky. Každý, kdo pracuje v kanceláři a má za šéfa tak trochu hodného idiota, se zde pozná. Narozdíl od britské verze, si americký Office vytvořil vlastní dějovou linii, která se prolíná jednotlivými sériemi. Autoři původního Kanclu Steve Merchant a Ricky Gervais se na The Office (US) podíleli jako producentni.
Seriál získal celou řadu ocenění, ať už v žánru seriálu nebo individuálních pro konkrétní herce. Hlavní cenu EMMY pro nejlepší komediální seriál získali tvůrci v letech 2006 i 2007. (don corleone)

Tom Hardy

Americkému Kanclu hrozně moc pomáhá to, že si rychle a jasně definuje veškeré figury. Tvůrci z toho pak ohromným způsobem v jednotlivých dílech těží a vytváří kvantum opravdu extrémně vtipných situací. Šéf v podání Steva Carella nicméně není (na rozdíl od britské verze) ústředním hrdinou, ale pojítkem, které vše drží pohromadě. A jak jeho Michael odejde, hrozně to celé spadne. Seriál se najednou nedokáže jakoby soustředit na zvolená témata, Michaelova přehnaná snaživost chybí a tvůrci nezvládnou vytvořenou mezeru novými šéfy zaplnit. Na konci deváté série si to nicméně už trochu sedne (imho bylo chybou, že tvůrci nedali hned Dwighta jako Michaelova náhradníka). Finále dojme. Výborný seriál, leč s vlažným dojezdem. A jedna z mála show, ve které se můj oblíbenec James Spader herecky vážně nenašel. 80% ()

Matty

Stěží uvěřitelné. Poameričtěný britcom, který není horší než originál. Vlastně není ani moc odlišný. Zůstala trapnost visící ve vzduchu, vtipné odmlky a zámlky, tázavé pohledy do kamery a vtipy, jejichž pointu si musíte domyslet. Bylo ubráno vulgarit a jízlivosti. Michael v podání Steva Carella je podobný, s odpuštěním, kokot jako Ricky Gervais, akorát mimikou své tváře občas naznačí zárodek nějaké normální lidské emoce. Celkově zůstává po americkém Kanclu sladká pachuť, což oproti více hořkému a místy (právě postavou šéfa) nepříjemnému britskému klenotu může někdo vnímat jako vyměknutí, ale čím jiným by už pak měla být americká verze americká? 90% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Phillo ()

Isherwood

Jediný sitcom (a vlastně seriál vůbec), kde jsem všech (9!) řad zkouknul během necelého roku dvakrát. Michael Scott je nejsympatičtějším kreténem, jaké jsem ho kdy měl možnost poznat. Něco tak s chutí zahraného se vidí málokdy. V záplavě vedlejších figurek ale stejně mám největší chuť dozvědět se více o Creedovi. ()

Malarkey

Sere mě jak amíci všecko musí mít po svým a proč to zrovna musí odsrat tenhle seriál to taky nechápu. Popravdě mě ale ten trapnej originální humor nepobavil a už vůbec jsem se u něj nebavil ani tady i když zase Steve Carell se mi na roli šéfíka hodil daleko víc jak Gervais. Ale fakt, že první série je uplně stejná jako originál nic nemění na tom, že od Amíků je tohle pěknej hnus točit, že se ani trošku nestyděj. ()

T2

__The Office 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $77,718,274 //počet predaných kusov 2,452,510 ║ __The Office: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $49,074,062 //počet predaných kusov 1,638,393 ║ __The Office: 4.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $34,821,386 //počet predaných kusov 1,182,564 ║ __The Office: 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $30,227,592 //počet predaných kusov 916,388 ║ __The Office: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $22,827,192 //počet predaných kusov 827,879()

DaViD´82

Remake britského originálu známého i u nás. Pokud máte se zde zobrazovanou "realitou kanclu" nějaké praktické zkušenosti, tak nelze než-li doporučit, jelikož je to opravdu vtipné i trefné (od druhé epizody). Pokud však s kancelářským prostředím zkušenosti nemáte, tak poté zřejmě nemá žádný smysl tomuto věnovat pozornost. Rozhodně nejde o sitcom, nýbrž o satitru zpracovanou kvazidokumentárním stylem. Celé si to vystačí s jednou kanceláří, skvělým obsazením a naprosto fantastickým Stevem Carellem v roli šéfa pod kterým byste rozhodně pracovat nechtěli. PS: Srovnání s britským Kanclem je samozřejmě zcela na místě a překvapivě není pro zámořskou verzi zase až tak negativní, protože ony si jdou po prvních několika podobných epizodách každá svou vlastní cestou. ()

TheMaker

Tahle americká verze se mi líbí více jak originál. Carell je prostě super. Trapný seriál, který teží ze své trapnosti a výtečně se mu to daří. ()

Faidra

Bylo mi řečeno, že hlavní důvod, proč zpravidla vznikne remake, je to, že Američani většinou neovládají moc cizích jazyků, jsou líní číst titulky a dabing tam nemá zrovna tradici (a taky nějaké ty menší kulturní rozdíly, které by nebohý divák nepochopil a měl z toho mindrák). Tudíž když vznikají předělávky britských seriálů typu Life on Mars nebo Office, musím se zeptat: Amíci nerozumějí anglicky? ()

EdaS

Jeden z nejlepších sitcomů, co znám (a to říkám jako fanda britského originálu). Za měsíc jsem sjel všech devět sezón a do kanceláře firmy Dunder Mifflen se určitě někdy znova vrátím. Od druhé série je to naprostá špička, která ustála i odchod Stevea Carella na konci série sedmé. Hlavně je důležité nedat se odradit prvními díly, které se příliš drží Gervaisovy vize. Jakmile si americká verze najde svou vlastní cestu, je to o něčem jiném. Americký Kancl je laskavější a sentimentálnější, ale asi právě proto ho mám tolik rád. ()

gudaulin

Americký Kancl je především dokonale zbytečný projekt už proto, že jeho první řada slepě kopíruje britský vzor. Viděl jsem jen několik dílů, ale jako fanouškovi britského originálu mi nemá co nabídnout. Jeho další směřování do formy klasického sitcomu je pravděpodobné a logické, protože tahle kancelářská jízda prošpikovaná trapností není pro každého a americký producent určitě stojí o maximální komerční úspěch. Netvrdím, že američtí herci nepodali slušný výkon, ale na jejich britské protějšky jsem si už zkrátka zvykl a americkému projektu chybí punc originality. Navíc britská verze skončila právě včas, aby se nezačala rozmělňovat stále novým a novým ždímáním původního nápadu. Celkový dojem: 50 %. ()

Davies182

Ruční kamera je naprosto skvělým nápadem v tomto komediálním seriálu z prostředí kancelářských krys. Steve Carell vypadá vyloženě spokojeně (ten chlap našel sám sebe), a herecky perlí. Vzhledem k tomu, že sám pracuji ve velmi podobném prostředí, tak mě z mnoha scének popadají záchvaty smíchu. ()

burina

Odsúdiť seriál len na základe toho, že sa jedná o remake je pre niektorých veľmi jednoduché, však? Ja osobne som skeptická nebola a nakoniec som si US verziu obľúbila o štipku viac než jej staršieho britského bračeka. Dôvodov je hneď viac: 1. STEVE CARELL - Michael je stále blb, ale niekde medzi hnevom a zúfalstvom vo vás dokáže vzbudiť súcit. To je dôležité lebo v konečnom dôsledku si ho musíte obľúbiť. 2. POČET SEZÓN - tam kde Briti končia, Američania začínajú ale v tomto prípade sú sezóny veľmi vyrovnané, nie je tu žiadny rapídny kvalitatívny zosun. 3. VEDĽAJŠIE POSTAVY - či už sa jedná o crazy cat lady Angelu, zaostalého Kevina, nynfomanku Meredith alebo proste Creeda, každému sa dostane niekoľko geniálnych výstupov a nikto vlastne nie je zbytočný(ikeď Michael sa na to pozerá inak, však Toby?). 4. DWIGHT SCHRUTE - popkultúrna ikona a postava natoľko sebestačná, že by mohol mať vlastný spin-off, kde sa 20 minút vyjadruje do kamery, a pozrela by som si to....Amíci proste prekvalipi a natočili niečo inak, ale stále výborne. ()

petaspur

Bytostně nesnáším remaky a jejich tvůrce bych nejradši připravil o genitálie. Přesto tentokrát poprvé v životě hodnotím kopii lépe než originál. Určitě mám radši anglický humor, ale v případě tématu trapnosti je pro mě trapnost v americkém balení daleko zábavnější. Pravděpodobně to bude proto, že se všeobecně při trapných scénách stydím za jejich stvořitele, ale tady jsem se přes smích stydět nestačil. ()

Rosomak

Skvěle fungující komediální seriál, jemuž se daří i po několika sezónách reflektovat rysy každodenního světa kolem nás. Americká verze je se svými postavami určitě vstřícnější, než její předchůdce, Carell pojímá ústřední postavu jinak než Gervais, ale celému konceptu to jedině prospívá. ()

Allien.9

Rozporuplný seriál... Když opomenu původní verzi, tak je "Kancl" relativně originální a často zábavný. Nesedí mi však vsuvky ve formě rozhovorů s postavami a jako celek seriál zkrátka nefunguje.;-) ()

IQ Tiqe odpad!

Viděl jsem pilot, který mi připadal trapný, nevtipný, nudný. Bral jsem ho jako rozjezd dobrého seriálu (podle ohlasu jiných), ale pár minut z 2. dílu mě přesvědčilo, že tento "dokument" nemá se sitcomem nic společného a je určen patrně jiné cílové skupině. ()

HoneyBunny

Osobně je mi sympatičtější britská originální verze, už kvůli mnohem menšímu počtu dílu a uzavřenější formě. Ale americký Kancl je taky skvělý, líbí se mi, že se nevytratilo to balancování na hraně trapnosti a směšnosti. Steve Carell je úplně jiný typ než Ricky Gervais, ale postavu netrapnějšího šéfa na západní polokouli zvládají s přehledem oba (Ricky byl možná o trochu lidštější). Johna Krasinskiho zbožňuju, hraje tu chytrého, vtipného, pohledného mladíka, kterého by si domů vzala každá (v britské verzi ho hraje Martin Freeman, který má sice větší charisma, ale zase vypadá o trošku hůř než Krasinski). Líbí se mi, že americký Kancl si jde vlastní cestou a nejen trapně kopíruje originál. Určitě palec nahoru. ()